999 rezultate për

saktesi

Gaboi nga pika e bardhë e penalltisë me Atalantën, kjo është përqindja e saktësisë së CR7 nga 11 metra E mërkura nuk ishte dita e Cristiano Ronaldos. Në sfidën ndaj Atalantës ylli portugez nuk u shfaq në formën optimale, nd
Ja çka saktësisht konsumoni kur pini cigare Të gjithë e dimë se pirja e duhanit dëmton shëndetin. Sipas Qendrave të Kontrollit dhe Parandalimit të Sëmundjeve, 484 m
Për çfarë akuzohen saktësisht të arrestuarit Të martën e kësaj jave u arrestuan 19 zyrtarë policorë në veri të Kosovës nën dyshimin për “Kontrabandim të mallrave”, p
Shkencëtarët më në fund kanë përgjigje: Ku shkon dhjami kur humbim peshë? Me rritjen e lëvizjes së mirëqenies, persona të panumërt janë të përqendruar në djegien e kalorive dhe formësimin e trup
Me 10 lojtarë në fushë Genoa shënon super gol përballë Napolit (VIDEO) Edhe pse mbeti me 10 lojtarë që nga minuta e 28’ pasi një nga lojtarët kryesor u ndëshkua me karton të kuq dhe vetëm pak
Borussia e Dortmund nuk jep shenja jete përballë Tottenham (VIDEO) Gjermanët shpresuan te një mrekulli përballë Anglezëve, shkruan Albeu.com Asnjë shkëndi nuk u ndez për Dortmund në n
Shaqiri mund të jetë titullar për Liverpoolin në ndeshjen ndaj Watfordit Jurgen Klopp pritet të bëjë ndryshime në formacionin e Liverpoolit për ndeshjen e së mërkurës mbrëma kundër Watfordit në
Sa orë duhen saktësisht për të bërë miq, sipas shkencës Kur ishit fëmijë ishte shumë e thjeshtë për të krijuar miqësi. Mjafton të pëlqenit të njëjtat lojëra apo filma vizatimor
Emery: Neymar? Nuk e di saktësisht se kur do të kthehet Neymar me shumë gjasa do ti ribashkohet skuadrës se Paris Saint – Germain në dy ditët e ardhshme derisa trajneri i skuad
Gruevski me 35 llogari bankare, nuk dihet saktësisht pasuria e tij Ish-kryeministri i Maqedonisë dhe ish-lider i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski ka 35 llogari bankare. Kjo e dhënë ka dalu
Magjiku Isco bën historinë kundër Juventusit Mesfushori i Real Madridit, Isco pati një ndeshje të magjishme ndaj Juventusit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.
Lëkundet Shqipëria për ditë feste, ku ishte epiqendra dhe sa ballë Dita e sotme, ku shqiptarët festojnë Ditën e Verës, ka nisur me lëkundje tërmeti. IGJEUM ben me dije se ne oret e par
Kur diçka nuk shkoi saktësisht sipas planit! (FOTO LAJM) Është e lehtë të mësohesh me gjërat e zakonshme që shohim çdo ditë. Por nganjëherë ne jemi ballafaquar me disa "defe
Fotografi që duhet të shpjegohen menjëherë! (FOTO LAJM) Ka disa gjëra që kanë nevojë për shpjegime të menjëhershme për të na ndihmuar të kuptojmë saktësisht se çfarë po ndodh.
Shpiket algoritmi AI që parashikon vdekjen me saktësi deri në 90 për qind Parashikimi kur dikush do të vdesë është një gjë jashtëzakonisht sfiduese dhe shpesh e pakëndshme, por studiuesit e Stan
"The Simpson" parashikon një tjetër ngjarje të madhe, habit me saktësinë (FOTO LAJM) Ditën e djeshme "Walt Disney" realizoi një prej blerjeve më të rëndësishme të sajat. Bëhet fjalë për kompaninë e famshme
Agim Veliu fiton bindshëm, kaq vota ka saktësisht Eshtë afër përfundimit numërimi i votave në Podujevë, ndërsa Agim Veliu i LDK-së është drejt fitores si sigurt. Sipas
Kjo është saktësisht sasia e sheqerit që duhet të merrni në ditë Të mbash nivelin e sheqerit nën kontroll mund të jetë më e vështirë nga se mendoni, pasi kjo grimcë ndaj të cilës mund t
Aftësi të mrekullueshme, peshkatari hedh rrjetën gjigante në mënyrë të përsosur (VIDEO) Hedhja e një rrjete peshkimi në ujë mund të duket e lehtë por për ta bërë atë siç duhet, hidhini një sy videos. Ajo t
E FUNDIT / Norvegjia nuk planifikon që të luaj miqësore me Shqipërin (FOTO LAJM) Sot u zyrtarizua se Shqipëria do të zhvillonte një ndeshje miqësore për muajin nëntor, ku më saktësisht në datën 14 të m