999 rezultate për

sakte

Zhbllokohet sfida në "Old Trafford", Manchester United në avantazh (VIDEO) Manchester United ka kaluar në avantazh përballë Leicesterit në Old Trafford. Është Rashford ai i cili u tregua i sak
Bekim Balaj shpërthen në Austri, shënon dy gola (VIDEO) Bekim Balaj rikthehet protagonist në kampionatin austriak. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka gjetur rrugën e rrjetës në
Shteti evropian që zotëron mbi 221 mijë ishuj Ndonëse nuk ka një numër të saktë të ishujve në të gjithë botën, shtetet bëjnë llogaritë se sa të tillë kanë brenda terr
Testi më i shkurtër i inteligjencës, 1/6 njerëz përgjigjen saktë Testi më i shkurtër e inteligjencës në botë përbëhet nga vetëm tre pyetje, por vetëm një në gjashtë njerëz arrijnë të ja
Tërmet i fuqishëm godet sërish Greqinë Lëkundet përsëri Greqia. Një tërmet i shkallës 4.5 Rihter ndodhi pas 01:30 në zonën detare 60 kilometra në jug-perëndim
Nëse arrin ti përgjigjesh saktë këtyre pyetjeve, quaje veten gjeni (FOTO LAJM) Truri ynë ka nevojë për ushtrime të shpeshta për të qëndruar në formë dhe i shëndetshëm, njësoj siç kemi nevojë për musk
Vendoseni trurin në punë, cila nga këto logo i përket Apple (FOTO LAJM) Një kuiz i tillë është paraqitur para studentëve universitarë. Nga 85 studentët, vetëm njëri mund ta gjente logon e s
Mënyra tradicionale e gatimit të orizit është ajo e gabuara, mësoni të saktën Orizi jo vetëm që është shumë i lehtë për t’u gatuar por është dhe lehtësisht i tretshëm nga organizmi, duke e bërë atë
Haradinaj pranon përplasjen në PAN, por saktëson se koalicioni është stabël Gjatë ditëve të fundit ka pasur një përplasje mes deputetëve të NISMA-s dhe AAK-së, ndërkohë është thënë që ka një ftohj
12 misteret më të çuditshme në botë (FOTO LAJM) Bota ka plot çudira dhe mistere, per te cilat shkencëtarët kanë ofruar sqarime të besueshme dhe të mundshme por nuk mund
Për çfarë akuzohen saktësisht të arrestuarit Të martën e kësaj jave u arrestuan 19 zyrtarë policorë në veri të Kosovës nën dyshimin për “Kontrabandim të mallrave”, p
Liverpool zhbllokon ndeshjen përballë Cardiff (VIDEO) Liverpool nuk arriti dot gjente rrjetën gjatë pjesës së parë edhe pse rastet nuk munguan me Firmino dhe Mane të cilët nu
Shkencëtarët më në fund kanë përgjigje: Ku shkon dhjami kur humbim peshë? Me rritjen e lëvizjes së mirëqenies, persona të panumërt janë të përqendruar në djegien e kalorive dhe formësimin e trup
Me 10 lojtarë në fushë Genoa shënon super gol përballë Napolit (VIDEO) Edhe pse mbeti me 10 lojtarë që nga minuta e 28’ pasi një nga lojtarët kryesor u ndëshkua me karton të kuq dhe vetëm pak
Edhe kryetari i Apelit para vetingut me probleme, ka deklarim të pasaktë Duket se pasuria e pajustifikuar është një nga problemet e evidentuara për kreu i gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda
"Unë nuk jam shqiptar, më saktë nuk dua të jem!" Elton Leka Unë nuk jam shqiptar, me saktë nuk dua të jem shqiptar! Madje as vetë Ismail Qemali nuk do të donte të is
Ylli Eintracht ndëshkon Gjermaninë (VIDEO) Luka Jovic, sulmuesi që po shkëlqen me Eintracht Frankfurt në këtë sezon, ka kaluar në avantazh Serbinë në miqësoren kun
Interi kalon përsëri me 2 gola në avantazh (VIDEO) Milani buzëqeshi teksa ngushtoi rezultatin duke rihapur përsëri sfidën por vetëm 10 minuta më vonë Samu Castillejo do t
City i çmendur, i mjoftojnë 20 minutat e fundit për të përmbysur disavantazhin e 2 golave (VIDEO) Ndeshja mes Sëansea City dhe Manchester City e vlefshme për FA CUP dhuroi pafund emocione. Skuadra vendase do të k
I jashtëzakonshëm, Ronaldo shënon golin e 3-të dhe të kualifikimit (VIDEO) C.Ronaldo ka arritur të shënojë golin e tretë, goli i cili kualifikon Juventusin nesë ndeshja do të përfundojë me këtë r