999 rezultate për

sahati

Veliaj mbjell pemë me ish-Ambasadorin e SHBA, i dhuron Kullën e Sahatit (FOTO LAJM) Katër vite pas largimit nga Shqipëria, ish-Ambasadori i SHBA, Alexander A. Arvizu është surprizuar nga ndryshimi i shp
Policia gjendej në lokal, si u parandalua masakra në Vlorë Një i ri ka zbrazur armën ditën e sotme në Vlorë, në zonën e quajtur Sahati. Ndërkohë mësohet se ngjarja ka ndodhur n
Çfarë do të ndodh me Kullën e Sahatit në Tiranë: RIP! Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore ka reaguar për lejet e miratuara së fundi nga Këshilli Kombëtar i Territor
Iulianos i rri "12 sahati", edhe pas humbjes së radhës me Kamzën i qahet fatit I zhgënjyer për humbjen por i kënaqur me paraqitjen. Trajneri i Partizanit Mark Iuliano e ka të ardhmen e tij në stolin
Policia zbulon drogë të paketuar në sahatin e ujit në Yzberisht Një sasi 1.7 kilogram drogë e ndarë në 162 doza e ambalazhuar në qese farmaceutike, është sekuestruar nga policia në kat
Big Ben, sahati i famshëm londinez hesht për katër vjet (FOTO LAJM) Ora e famshme e londineze, Big Ben, do t’i nënshtrohet një rikonstruksioni të plotë. Për këtë arsye “Kulla Elizabet”
Qytetarët s'i lënë "kunjat" ndaj Ramës: Ty 12 të rri sahati Dita e sotme si gjithmonä7 për Ramën ka nisur me një fotografi nga Shqipëria dhe urimi i një dite të mbarë për shqipta
Vajza rrëfen tmerrin në mes të Shkodrës: Nisi të më prekte me zor... Pak ditë më parë një 33- vjeçare u sulmua nga një 41 vjeçar. Shtetsja J.G u dhunua nga shtetasi 41 vjeç Arben Doda në ve
“Nisi të më prekte me zor”, vajza tregon tmerrin në mes të Shkodrës Pak ditë më parë një 33 vjeçare u sulmua nga një 41 vjeçar. Shtetsja J.G u dhunua nga shtetasi 41 vjeç Arben Doda në
Ja si ishte Prishtina në vitin 1917 (FOTO) Kjo fotografi është bërë në Prishtinë në vitin 1917. Eshtë një foto e realizuar plot një shekull më parë. Në të m
Kullën e Sahatit në Tiranë nuk e keni parë ndonjëherë kështu (FOTO LAJM) E ndërtuar midis viteve 1822-1840, Kulla e Sahatit është 35 metra e lartë dhe bën pjesë në kategorinë I të monumenteve t
Kulla e Sahatit në Tiranë me pamje të re (FOTO LAJM) Bashkia e Tiranës ka inaguruar një ditë më parë përfundimin e restaurimit të Kullës së Sahatit në qendër të Tiranës. Pun
Puna e parë e Erionit si kryebashkiak... Erion Veliaj është betuar sot si kryebashkiak i Tiranës dhe se pas betimit ai ka thënë se do të jetë në shërbim të të gj
Pranga punonjësit të OSHEE pasi kapet me lidhje të paligjshme Një tjetër punonjës i OSHEE është vënë në pranga, pasi është kapur me lidhje të paligjshme energjie. Bëhet fjalë për një
Kulla e Sahatit bëhet blu për Ditën Botërore të Autizmit (FOTO-LAJM) Kryeqyteti shqiptar i është bashkuar dje aktiviteteve ndërkombëtare ndërgjegjësuese në Ditën Botërore të Autizmit. Kraha
Kulla dyshekullore e sahatit në Prishtinë nuk e tregon më kohën NJë nga objektet më të vjetra në kryeqytetin e Kosovës, Kulla e Sahatit tashmë nuk e tregon orën. Akrepat nuk e tregojnë
Anashkalohen Tetova, Gostivari dhe Kërçova Fushata për promovimin e shtetit si destinacion turistik “Hulumto Maqedoninë” e organizuar dhe financuar nga Qeveria ka
Dibër e Madhe, përurohet Xhamia e Sahatit Në Dibër të Madhe dje u bë përurimi solemn i Xhamisë së Sahatit nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha. Kjo i