999 rezultate për

sado

Delawie i kënaqur me zgjedhjet në Kosovë Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, përshëndeti ecurinë e zgjedhjeve të sotme në Kos
Bushati jep dy emrat për ambasadorë në OSBE dhe KIE, si u shkel ligji për Visho Ajazin Kryeministri Rama ka propozuar vetëm pak ditë më parë ish-kreun e SHISH Visho Ajazi Likën si ambasador të Shqipërisë në
Basha: Në Shqipëri investojnë vetëm ata që dorëzojnë tek ai 50% të fitimit Kryetari i PD Lulzim Basha ka reaguar pas takimit të kryeministrit Edi Rama me ambasadorët ku u kërkoi të sillnin invest
Rama u jep detyrat ambasadorëve: Sillni “njerëz me lek” në Shqipëri (VIDEO) Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me ambasadorët në vend. Gjatë fjalës së tij, ai u kërkoi
S’ka azil! Ambasadorja: Dy rrugët që të sigurojnë punësimin në Gjermani Shqiptarët që shkojnë për azil në Gjermani kanë shanse thuajse zero për të përfituar. Ka një rrugë ligjore përmes së cil
Bregu nxjerr "sekretet” e PD: Nëse një ditë zbardhen ato presione… Ish-ministrja Majlinda Bregu me anë të një postimi në Facebook ka zbuluar detaje nga koha e negociatave dhe angazhimit t
Të gjithë “kundër” ambasadorëve: Na bënë presion pse mbështetëm Kosovën Ish-ministri i Jashtëm Paskam Milo ka bërë deklarata të forta i ftuar në emisionin "Te Paekspozuarit". Ai rrëfeu se
Bregu tregon presionet e ambasadorëve: Lu shkonte sa nga Basha sa nga Berisha Ish-ministrja e Integrimit në kohën e qeverisjes së PD-së, Majlinda Brengu, ka folur e ftuar në News24 për marrëdhëniet
Jozefina Topalli për ambasadorët: Bënë veprimin që nuk ndodh në asnjë vend të botës Teksa ish-ministrja e integrimit Majlinda Bregu është ftuar në News24 për të folur për rolin e ambasadorëve të huaj në S
Majlinda Bregu për ambasadorët: Dinë më shumë sesa thonë Ish-ministrja e Integrimit në kohën e qeverisjes së PD-së, Majlinda Brengu, ka folur e ftuar në Neës24 për marrëdhëniet
Deklarata e ish-ministrit: Ambasadorët na bënë presion kur deshën të burgosnin Sali Berishën Ish-ministri i Jashtëm Paskam Milo ka bërë deklarata të forta i ftuar në emisionin "Te Paekspozuarit". Ai rrëfeu se
Visho Ajazi ambasador në NATO, emri nuk u konsultua me Metën Kryeministri Rama ka propozuar vetëm pak ditë më parë ish-kreun e SHISH Visho Ajazi Likën si ambasador të Shqipërisë në
E FUNDIT/ Haradinaj pret në takim Ambasadorin Delawie Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj është duke zhvilluar një takim me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Ame
E gjithë stadiumi e vërshëlleu, ndërsa Buffon duartroket (VIDEO) Një gjest fantastik, ka ndodhur në momentin e këndimit të himneve, pak çaste përpara fillimit të takimit mes Italisë dhe
Visho Ajazi ambasador në NATO, i zë vendin ish-deputetit demokrat Lajmi për propozimin e Visho Ajazit si amabasador i Shëipërisë nga Kryeministri Edi Rama mori shumë shpejt dhënë sot në
Deklarata e fortë: Visho Ajazi ambasador prej pazareve me Ramën Analisti Fatos Lubonja ka komentuar lajmin që u raportua vetëm pak minuta më parë për se Kryeministri Edi Rama kishte pr
Kosova dhe Serbia ta marrin shembull pajtimin gjermano-francez Ambasadori i Francës në Prishtinë, Didier Chabert, deklaroi sot se Serbia dhe Kosova duhet të bëjnë përpjekje për të arr
LSI sulmon ambasadorin e OSBE: U shfaq si ushtar i Gramoz Ruçit Luan Rama ka reaguar sërish për mbledhjen e sotme në Komisionin e Reformës Zgjedhore duke sulmuar edhe ambasadorin e OSB
Ahmeti takon ambasadorin amerikan Bejli Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti është takuar me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës
Edhe ambasadorët të fiksuar pas “Mercedes”, ja çfarë makinash kanë blerë Shqiptarët jo në pak raste janë bërë pjesë e artikujve të mediave të huaja për një mbizotërim të makinave Mercedez mes p