999 rezultate për

sadije

Dërgohet në banesën e fundit Sadije Agolli (FOTO LAJM) Ditën e sotme është mbajtur edhe ceremonia mortore e bashkëshortes së Dritëro Agollit. Sadije Agolli u nda nga jeta
Amaneti dhe pengu për Dritëroin, intervista e fundit e Sadije Agollit Sadije Agolli, bashkëshortja e Dritëroit ndërroi jetë sot në spital në moshën 76 vjeçare pas një hemorragjie cerebrale.
Si do ta përjetonte Dritëroi vdekjen time! Letra e fundit i Sadijes Ka ndërruar jetë në moshën 76 vjeçare bashkëshortja e shkrimtarit të madh shqiptar Dritëro Agolli. Ky i fundit u largua
Ndërron jetë Sadije Agolli, bashkëshortja e Dritëroit Ndahet nga jeta bashkëshortja e shkrimtarit Dritëro Agolli, Sadije Agolli. E veja e shkrimtarit të madh shqiptar u nd
U martua 22-vjeç, si lindi dhe përfundoi dashuria e ndaluar e Shkëlzenit me Sadijen Pavarësisht se është larg politikës, Shkëlzen Berisha ka qenë dhe është gjithmonë në qendër të mediave. Kryesisht kj
1 vit nga vdekja e Dritëroit, Sadija flet e prekur Dritëro Agolli prej një viti nuk është më fizikisht mes nesh. Por është me poezinë e prozën e tij. Jeton në kujtimet dhe
Rrëfimi i Sadijes: Ditët e mia pa Dritëroin, në varreza shkoj më rrallë Nga Eni Vasili Kjo intervistë është pjesë e një cikli intervistash syresh të cilat mëtojnë të sjellin para lexuesve p
Sadije Agolli flet pas vdekjes së Dritëroit: E kam plagë në shpirt! Në shtëpinë e Dritëroit, mungesa ndihet mjaft. Një vit më parë, në 31 dhjetor të 2016, ai ka qëndruar “stoik” në tavolin
Letrat e dashurisë që Dritëroi i niste Sadijes në vitet ’60 (FOTO LAJM) “Adio, gjakftohtësi, armë e shkrimeve të mija! Pse vallë? Kjo siç duket është merita jote. Unë në përgjithësi kurrë nuk
Zbulohet letra e fundit e Dritëro Agollit për Sadijen: Na ka mbetur pak kohë… Dritëro dhe Sadije Agolli i kalonin pushimet çdo verë në Pogradec. Në një prej atyre verave, prej andej, Agolli ka d
S'përmbahet Sadije Berisha: Turma të verbra dhe injorante... (FOTO LAJM) Sadije Berisha, ish-bashkëshortja e Shkëlzen Berishës ka reaguar në Facebook në lidhje me ditën e nesërme të zgjedhjeve
Jo vetëm që i mori Shkëlzenin, por Armina i “rrëmben” Sadijes edhe… (FOTO LAJM) Armina Mevlani është një ndër femrat më të njohura në shoëbizin shqiptar. Por nuk mund ta mohojmë që fama e saj u pë
Sulmi në Suedi, Sadije Berisha: Të shtëna dhe sirena, jashtë është çmenduri! Sulmi terrorist që ndodhi sot në Suedi ka tronditur banorët që gjendeshin pranë zonës së sulmit. Të shumtë kanë qënë
Armina dhe Shkëlzeni "zihen" për macen e Sadijes Mes Arminës dhe Shkelzenit së fundmi ka ndodhur një sherr publik, por që më pas është futur për të komentuar edhe një pe
Sadije Berisha kundër protestës: PD ka zgjedhur udhëheqësin e gabuar Pas reagimit të parë kundër protestës së PD-së, ish-gruaja e djalit të ish-kryeministrit Berisha, Sadije Berisha sqaron
Rrëfimi prekës i Sadijes: "Dritëro po ikim, do vijmë prapë", por nuk e gjetëm gjallë… “Unë nuk dua të qaj. Jam bërë e fortë për të sepse duhet t’i bëj të gjitha respektet. Kemi jetuar bashkë 55 vite, jemi r
Sadije Agolli: Ju rrëfej merakun e fundit të Dritëroit Meraku i fundit i Dritëroit ishte fati i dorëshkrimeve, të cilat ai nuk arriti dot t’i botonte. Bashkëshorten e Dritëroi
Sadije Berisha: Ja femrat shqiptare që mund të drejtojnë vendin (FOTO LAJM) Ish-bashkeshortja e Shkëlzen Berishës, me anë të një statusi në rrjetin social "Facebook", ka listuar femrat politikane
Plas "sherri" mes Sadije Berishës dhe Armina Mevlanit për Shkëlzenin (FOTO) Sadije Berisha, ish-bashkëshortja e Shkëlzen Berishës, pritet të publikojë së shpejti një libër të dytë, ku do të përfsh
Sadije Berisha: E lehtësuar që shpëtova nga martesa e dhimbshme dhe toksike dhe Shkëlzenin (FOTO LAJM) Vetëm pak kohë më parë Sadije Berisha u rikthye në Tiranë për dasmën mbretërore. Një vizitë që u shoqërua me shumë lajme