999 rezultate për

rusise

I besojnë më shumë Rusisë, Daçiç dhe Vulin refuzojnë të vaksinohen me Pfizer Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq dhe ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksandar Vullin morën vaksinën ruse ku
Qyteti më i ftohtë në botë, fotot shkëputur nga një ëndërr e bardhë (FOTO LAJM) I vendosur në jug të Rrethit Arktik, në Lindjen e Largët të Rusisë, Yakutsk është i njohur për klimën e ashpër. Yakut
Festohet “Dita Çekiste” - lindja e organizatës më gjakatare të shekullit XX Marina Kerceli Dita Çekiste hyri për herë të parë në kalendarin e sovjetik më 20 dhjetor 1917. Ajo u shoqër
Qyteti më i ftohtë në botë, fotot shkëputur nga një ëndërr e bardhë (FOTO LAJM) I vendosur në jug të Rrethit Arktik, në Lindjen e Largët të Rusisë, Yakutsk është i njohur për klimën e ashpër. Yakut
Rusia në përballje me pandeminë dhe emergjencën e krijuar nga Covid-19 Ashtu si shumica e shteteve në botë edhe Rusia është mbërthyer nga kjo pandemi. Rastet e para në Rusi u konfirmuan më 31
Trajneri i Bjellorusisë: Humbje e pamerituar me Shqipërinë Trajneri i Bjellorusisë, Mikail Markel, e cilëson të pamerituar humbjen ndaj Shqipërisë në ndeshjen e djeshme. Bjello
Meta: Kuqezinjtë e Shqipërisë dhe gratë e Bjellorusisë janë të paparë Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ishte prezent në ndeshjen Shqipëri – Bjellorusi në kuadër të Ligës së Kombeve. ‘Ku
Fitorja e Kombëtares kuqezi ndaj Bjellorusisë, ky reagimi emocionues i tifogrupit 'Plisat' Tifogrupi i Prishtinës "Plisat" kanë uruar Kombëtaren shqiptare pas suksesit 3-2ndaj Bjellorusisë. Tifozët kanë reaguar
Meta reagon për fitoren ndaj Bjellorusisë: Cikalleshi është i paparë! Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka uruar ekipin kuq e zi për fitoren ndaj Bjellorusisë, me rezultatin 3-2 në Air Albania. "
Shqipëria sot vetëm për fitore në finalen ndaj Bjellorusisë Nuk ka 2 pa 3 u shpreh trajneri i kombëtares shqiptare Edy Reja, në konferencën për shtyp përpara ndeshjes ndaj Bjelloru
Gazetari thirrje publike FSHF: Hapni dyert për tifozët në ndeshjen ndaj Bjellorusisë (VIDEO) Gazetari i sportit, Ylli Aga i ka bërë thirje publike FSHF që të hapë dyert e stadiumit, Air Albania për tifozët në ndes
Kapiteni i Rusisë përjashtohet nga kombëtarja, publikoi video duke masturbuar (VIDEO) Kapiteni i Kombëtares së Rusisë, Artem Dzyuba është përjashtuar nga skuadra për ndeshjet e muajit nëntor. Dzyuba publ
Titulli "Heroi i Rusisë" për Khabib, acarohet boksieri rus: Hero për çfarë? Khabib Nurmagomedov shpalli pensionimin nga artet marciale të përziera, pavarësisht se ishte kampion bote dhe nuk kishte
"Putini i dekoron, ata pështyjnë" Konflikti Armeni-Azerbajxhan po nxjerr në pah përveç luftës, edhe qëndrime të ashpra, e shpesh edhe fyese ndaj palëve të
Pas Bjellorusisë, Shqipëria kërkon 3 pikë edhe kundër Lituanisë, Flasin Balaj dhe Roshi (VIDEO) Dy futbollistët e Shqipërisë, Bekim Balaj dhe Odise Roshi, janë shprehur të lumtur për pikët e fituara ndaj Bjellorusisë
Formacionet zyrtare, Shqipëria kërkon fitoren ndaj Bjellorusisë Kombëtarja e Shqipërisë do ta nis edicionin e ri në Ligën e Kombeve ndaj Bjellorusisë. Kuqezinjtë do të luajnë takimi
"Kam marrë një hajmali me vete", Reja tregon kush luan ndaj Bjellorusisë U mbajt ditën e sotme konferenca për shtyp e trajnerit Edi Reja dhe kapitenit Elesid Hysaj. Tekniku italian foli në prag
Bjellorusi - Shqipëri, ky pritet të jetë formacioni i kuqezinjve "Këtë herë do të bazohem te siguritë që kemi nga sezoni i kaluar, pasi nuk kemi pasur mundësinë që të testojmë të rinjtë
NATIONS LEAGUE/ Kombëtarja niset drejt Bjellorusisë për sfidën e parë (VIDEO) Kombëtarja shqiptare e futbollit është nisur pak minuta më parë drejt Minskut, ku do të përballet ditën e premte me Bjel
Kriza politike në Bjellorusi, Amerika thirrje Minskut: Pranoni ofertën e kryesisë së OSBE-së Pas mbështetjes nga Bashkimi Evropiane dhe kancelarët gjermane, Angela Merkel dhe Presidentit francez, Emanuel Macron që