999 rezultate për

rusine

Shqipëria triumfon në "Air Albania" dhe merr kreun e grupit (VIDEO) Shqipëria ka bërë një paraqitje mjaft pozitive në Air Albania. Kuqezinjtë mposhtën 3-2 Bjellorusinë duke marrë kësht
Ndeshja vendimtare me Bjellorusinë, ky pritet të jetë formacioni i Shqipërisë (FOTO LAJM) Kombëtarja shqiptare sot nga ora 16:00 do të ndeshet me Bjellorusinë në një sfidë që po cilësohet finale e madhe në Ligë
Murati ka një mesazh për Kombëtaren para ndeshjes me Bjellorusinë: Luani me zemër (VIDEO) Ish-mesfushori i njohur i Kombëtares shqiptare, Edvin Murati, ka vlerësuar ndeshjen e kuqezinjve ndaj Kazakistanit. N
Finalja me Bjellorusinë, Berisha: Duhet të jemi të qetë për të fituar Në prag të sfidës me Bjellorusinë, e cila do të përcaktojë vendin e parë të Grupit 4 të Ligës C të Kombeve, kapiteni i K
Kuqezinjtë nisin përgatitjet për Bjellorusinë, Reja ndan skuadrën në dy grupe Shqipëria iu rikthye stërvitjes pas fitores me Kazakistanin në kompleksin “Tropikal”, me kuqezinjtë që nisën përgatitjet
Një fitore me Bjellorusinë do ti mbushte "xhepat" Kombëtares tonë Fitorja ndaj Kazakistanit mbajti në lojë Shqipërinë në garën për vendin e parë në grupin 4 të Ligës C në Ligën e Kombeve
Reja: Ska vlerë kjo fitore nëse nuk mposhtim Bjellorusinë Terreni e Air Albanias nuk e ndihmon shumë Shqipërinë. Pavarsisht fitores 3-1 ndaj Kazakistanit Edoardo Reja u ankua për
Shqipëria sonte ndaj Kazakistanit ka "detyrim" fitoren Shqipëria para provës së të vërtetës. Në orën 18:00, në “Air Albania”, kuqezinjtë e Edy Rejas do të përballën me Kazakis
"Si vaji për kapsllikun", cili do ishte më i volitshëm për Rusinë: Trump apo Biden Në një kohë kur në SHBA pritet me ankth fituesi i zgjedhjeve presidenciale, e ku Joe Biden shihet me një këmbë në “Shtëp
SHBA shton forcat ushtarake në Siri plas përplasjes me Rusinë Shtetet e Bashkuara kanë shtuar prezencën ushtarake në Siri, pasi disa forca ushtarake rusë kanë intensifikuar tensionet
"Kupa u mbush", Gjermania merr kurs konfrontimi me Rusinë Deklaratë e ashpër e qeverisë gjermane, vetë kancelarja Merkel flet për “përpjekje për vrasje me helmim”. Helmimi i
FSHF zbulon përgjigjet e tamponëve para përballjes me Bjellorusinë Shqipëria luan më 4 shtator kundër Bjellorusisë në Nations League dhe një ditë më parë futbollistët kuqezi dhe stafi jan
Kriza në Bjellorusi, Rama: Tre gjëra që duhet t'i kemi të qarta Kryeministri Edi Rama prej ditës së enjte, ndodhet në Vienë, në rolin e kryetarit të OSBE-së, ku po zhvillohet Mbledhja
Merkel thotë se ka prova të forta dhe akuzon Rusinë: Kjo është mizore! Kancelarja gjermane Angela Merkel ka hedhur akuza mbi Rusinë për një fushatë sulmesh kibernetike në zyrën e saj dhe të s
Tërmeti me magnitudë 7.5 richter godet Rusinë e Japoninë, alarm për cunam Një tërmet i fuqishëm ka rënë në ishujt Kuril, në lindje të Rusisë. Tërmeti ishte me magnitudë 7.5 të shkallës rihter.
Rama do të vizitojë Rusinë, kryeministri i fundit që shkoi ishte Aleksandër Meksi Në kuadër të kryesimit të OSBE, kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë në Rusi. Duke iu referuar burimeve d
Rusia përjashtohet nga EURO 2020, kjo kombëtare do ta zëvendësojë Agjencia Botërore e Anti-Dopingut (WADA) e ka dënuar ashpër Rusinë. WADA ka marrë vendimin për të përjashtuar Rusinë
Zaev: Bashkëpunojmë edhe me Rusinë Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev tha se mbetet i hapur për bashkëpunim sa më të thellë ekonomik me Rusin
DETAJET/ Putin e dinte që negociatat për Shqipërinë nuk do të hapeshin? Një muaj përpara se Bashkimi Europian të mbyllte derën për negociatat, në zyrat e Ministrisë se Jashmte erdhi një ofertë
15 vjet nga tragjedia që tronditi botën dhe transformoi Rusinë Më 1 shtator, 2004, Shkolla numër 1 në Besllan të Osetisë së Veriut mirëpriti nxënësit pas pushimeve verore. Turma pr