999 rezultate për

rusi

A do ta ngadalësojë pranvera koronavirusin? Shkencëtarët që po studiojnë koronavirusin e ri janë të pasigurt në temperaturat e ngrohta të pranverës do të ngadalësoj
Zbulohet e vërteta: Sa aparatura ka Shqipëria për analizat e koronavirusit (VIDEO) Në repartin e Infektivit në ISHP aktualisht ka 3 aparatura të cilat janë në dispozicion për analizat e koronavirusit.
Infektologu kosovar tregon si mund të transmetohet koronavirusi Infektologu Valbon Krasniqi, në T7, ka treguar se si mund të transmetohet koronavirusi. “Një numër i madh i rasteve j
Masat e ndërmarra për koronavirusin në Shqipëri: Kemi skenarë deri në pandemi Teksa qytetarët janë në ankth se nëse vendi preket nga koronavirusi, a do jenë në gjendje mjekët të përballojnë këtë flu
Ambasada shqiptare në Romë ka një thirrje të rëndësishme për shqiptarët (FOTO LAJM) 11 viktima janë shënuar deri tani si pasojë e koronavirusit që ka prekur Italinë. Në lidhje me situatën e rëndë prej
Testohen 13 të dyshuar me koronavirus në Shqipëri, dalin përgjigjet Në Itali deri më tani kanë ndërruar jetë 11 shtetas si pasojë e koronavirusit, ndërsa në Shqipëri janë testuar 13 raste.
Kini kujdes! Çfarë duhet të dijë një person që vjen nga një zonë e infektuar Shefja e Infektivit në Qendrën Universitare ‘Nënë Tereza’, Najada Çomo, e ftuar në programin “Rudina” në Tv Klan, ka bër
Modelja shqiptare tregon si i shpëtoi virusit në Seul: Shoqja u infektua në Hong Kong (FOTO LAJM) E ftuar pasditen e sotme në “Ftesë në 5”, ishte modelja shqiptare, Keisi Muça e cila prej disa kohësh jeton në Seul. Kei
Rritet bilanci! 11 viktima nga koronavirusi në Itali Italia gjendet nën panikun e koronavirusit i cili po përhapet me shpejtësi të madhe. Deri në tani raportohen 11 vikti
Ministria e Shëndetësisë akordon 1 milion dollarë për shtimin e mjeteve mbrojtëse Ministria e Shëndetësisë akordon fond për shtimin e mjeteve mbrojtëse përballë rrezikut të koronavirusit. Pas mbledhj
Panik në Itali! Shkon në 10 numri i viktimave, 322 të prekur nga koronavirusi Koronavirusi rrit frikën në Itali! Shkon në 10 numri i viktimave dhe në 322 i të prekurve. Konfirmohet se 240 raste d
Maqedoni e Veriut/ Qytetarët besojnë se shteti mund të përballojë Koronavirusin (VIDEO) Frika për mundësinë e shpërndarjes së Koronavirusit edhe në Maqedoninë e Veriut, paraqet situatë alarmante sidomos për p
7 të vdekur nga koronavirusi, sa të sigurta janë udhëtimet për në Itali? Mes vendit tonë dhe Italisë, ku kanë ndërruar jetë 7 persona nga koronavirusi, ka udhëtime të shpeshta. Pas shpërthi
Sapo ishte kthyer nga Italia, koronavirusi arrin në Barcelonë Një grua me banim në Barcelonë të Spanjës e sapokthyer nga veriu i Italisë, rezultoi pozitive ndaj koronavirusit. Ky
Rekomandimet e OBSH-së për koronavirusin, shkollat s’kanë sapun në Maqedoninë e Veriut (VIDEO) Në kohën kur bota po lufton me virusin Korona dhe ndër masat kryesore është higjiena, shumë shkolla fillore dhe të mesme
EURO 2020 në rrezik prej koronavirusit? Koronavirusi është kthyer në një kërcënim për të gjithë botën, teksa njerëzit vazhdojnë të infektohen dhe ende nuk ka nj
Rama flet për koronavirusin: Do e kalojmë këtë flamë së bashku (VIDEO) Kryeministri Rama risjell në fokus mënyrat se si të mbrohen qytetarët, për të mos u infektuar nga koronavirusi. Krye
Pas Italisë e Kroacisë, konfirmohet koronavirusi edhe në Zvicër Bota përballet me koronavirusin i cili ka marrë shumë jetë njerëzish e së fundmi ka prekur dhe vendi fqinj, Italinë.
Dy raste të dyshuara me koronavirus në Kosovë, masa shtesë mbrojtëse Në laboratorët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik janë duke u trajtuar mostrat e dy pacientëve të tjerë kosovarë
KORONAVIRUSI/ Rezultuan pozitivë, dy shtetas serbë mbyllen në karantinë Dy serbë, pjesëtarë të ekuipazhit të anijes “Diamond Princess” në Japoni, kanw rezultuar pozitiv me koronavirus, ka bërë