999 rezultate për

ruset

Panik në Rusi, shpërthim në laboratorin kur ruhen viruset më të rrezikshme në botë Një shpërthim gazi që pasoi me zjarr ka shkatërruar një laborator rus të “bio-armatimit” ku janë ruajtur viruset më infe
Bakteret dhe viruset në mikroskop duken si qeniet më të frikshme (FOTO LAJM) U fol për një gjallesë e cila sipas disa informacioneve të fundit janë lënë në Hënë në momentin kur astronautët amerikan
Matteo Salvini mohon akuzat se partia e tij u financua nga rusët Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini mohoi të mërkurën një raport ku thuhet se partia e tij kishte kërkuar mi
Komandot britanike zbarkojnë në ishullin e "pushtuar" nga rusët (FOTO LAJM) Njësia e Komandove të Marinës Mbretërore Britanike është përfshirë në një stërvitje ku parashikohet çlirimi i një ishull
Si të mbrohemi nga virozat verore Termi virozë shpesh përdoret për sëmundje më të shkurtra dhe më të lehta që shkaktojnë virusin, ose supozohet se janë sh
"Vëllazëria sllave", serbët, rusët dhe bjellorusët stërviten bashkë kundër Perëndimit Ushtarë rus e bjellorus do të udhëtojnë për në Serbi, që të marrin pjesë në ushtrimet ushtarake bashkë me serbët. Ky ush
Ish-kancelari gjerman që paguhet nga rusët jep një ide të keqë për Kosovë-Serbi Ish-kancelari gjerman, Gerhard Schoreder, i cili paguhet nga gjiganti rus ‘Gazprom’, ka propozuar në Beograd një ide jas
LETRAT SEKRETE/ Përplasja me rusët për nëndetëset dhe vendimi për t'i ndarë Nëse qeveria sovjetike merr vendimin e njëanshëm për likuidimin e Bazës së Vlorës, atëherë ajo do të kryejë një akt të r
Putini nxjerr tanket dhe avionët nëpër rrugët e Moskës (FOTO LAJM) Rusia ditën e sotme ka përkujtuar 74-vjetorin e fitores ndaj Gjermanisë naziste. Sheshi i Kuq i Moskës është mbushur me
U ther në burgun e Trikalas nga rusët, ky është identiteti i shqiptarit Kanë dalë në pah fotot dhe identiteti i shqiptarit i mbetur i vdekur disa ditë më parë në burgun famëkeq të Trikalasë në
Tre thika! Si e therën rusët 29 vjeçarin shqiptar në burgun grek Një 29 vjeçar shqiptar është therur me thika nga dy të burgosur rusë në burgun e Trikallas në Greqi. Mediat greke raport
Ukraina jep nënshtetësi falas për rusët e shtypur nga Putini Presidenti i ri i Ukrainës dhe ish-komediani, Volodymyr Zelenskiy, i është përgjigjur presidentit të Rusisë, Vladimir Pu
Trump përfundimisht i pastër, nuk ka lidhje me rusët Një nga ngjarjet mbizotëruese në presidencën dyvjeçare të Donald Trump-it kalon në një fazë të re të enjten me publikimi
Pas serbëve "çmenden" edhe rusët: Pse ushtarët shqiptarë ishin në Kosovë? Media zyrtare ruse “Sputnik” ka shkruar në lidhje me ushtarët shqiptarë që kanë kaluar në Kosovë, së bashku me forcat al
"Rusët kanë sofistikuar mënyrën se si ndërhyjnë në Shqipëri" Pak vite më parë, u përhap lajmi se rusët ishin kthyer në Pashaliman. Ishte një ngjarje e denjë për filmat e siunazhit,
Sali Berisha lidhje me rusët? Si përgjigjet ish-ambasadori amerikan Ish-ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu ka sqaruar akuzat e hedhura në drejtim të ish-kryeministrit Berisha nga mazhor
SHBA e qartë me Turqinë: Bashkëpunimi me rusët po të largon nga NATO Zv.presidenti i SHBA-së Mike Pence, ka kërcënuar Turqinë duke thënë se e ardhmja e saj në NATO nuk është e sigurt nëse v
Lobimi dhe lidhja me rusët, Basha thërritet në Prokurori Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do te paraqitet sot në Prokurorinë e Tiranës, për dosjen e lobimit në SHBA.
98 miliarderë rusë kanë pasuri më të madhe se të gjithë rusët 98 miliarderë rusë kanë një pasuri më të madhe sesa kursimet bankare të të gjithë rusëve të marrë bashkë. Revista “F
"Ka lidhje me rusët", Berisha deklaratë të fortë për eurodeputetin Ish-Kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratat e eurodeputetit gjerman Knut Fleckenstein ndaj Monika Kryemadhit, duke