ZYRTARE/ FSHF sjell në Shqipëri një finale të madhe Evropiane
999 rezultate për

ruse

Mashtroi FBI-në për rusët, Trump mendon të falë ish-këshilltarin Presidenti amerikan, Donald Trump synon të shfrytëzojë mundësinë e faljes së ish-Këshilltarit për Siguri Kombëtare, Mich
Ish-gjenerali turk kërcënon Greqinë: Nëse merrni avionët F-35, do t’iu sulmojmë me raketat ruse S-400! Ish-Gjenerali i Ushtrisë turke, Nexhat Eslen ka komentuar spekullimet më të fundit se Greqia po merr avionët F-35 në për
Bjellorusët nuk e kapërdijnë lehtë festën e kuqezinjve, tensione në fushë pas ndeshjes (VIDEO) Shqipëria e ka mbyllur në mënyrë më të mirë këtë sezon të Ligës së Kombeve, teska ka mposhtur Bjellorusinë në "Air Alban
Reja: Na çatë tr*pin me këtë punën e modulit 3-5-2, sapo mundëm bjellorusët që ishin "monstra" Trajneri i Shqipërisë Edi Reja u justifikua se fitorja me Bjellorusinë u ndërlikua për shkak se mjaft lojtarë që u aktiv
Gabim në mbrojtje i kuqezinjve, bjellorusët ngushtojnë diferencën (VIDEO) Nuk ka zgjatur shumë nga goli i 2 i Cikalleshit me 11-metërsh teksa miqtë e Bjellorusisë ngushtojnë diferencën në 2-1 me
Rusia zgjat afatin për shqiptarët që u ka mbaruar viza apo leja e qëndrimit Ambasada shqiptare në Rusi ka shpërndarë një njoftim të ministrisë së Jashtme të Rusisë, ku bën me dijeni se çdo qytetar
Akuzat për lajme të rreme, hakohet faqja e njohur ruse Marina Kerçeli Faqja online e agjencisë më të madhe informative ruse “News Front” nuk punon më si zakonisht
Pse Mbretëresha nuk lejoi Meghan Markle të mbante kurorën ruse në dasmë Që prej dasmës së majit të vitit 2018, shumë histori janë treguar në lidhje me kurorën e famshme të cilën do të vendoste
BE-ja në shënjestër dy rusë për sulm kibernetik Parlamentit Gjerman Dy zyrtarët që janë sanksionuar, do t’iu ngrihen asetet dhe nuk do të mund të udhëtojnë në BE. Njëri nga është thënë se
Turqia kundër SHBA-ve: Sot lëshohen raketat ruse Pavarësisht kundërshtimeve të NATO-s, Turqia pritet që të testojë sot sistemin anti-ajror S-400 të Rusisë. "Reuters"
"Fenomeni" me fjalë të mëdha për Neymar: Fluturo djalosh Neymar Junior realizoi tregolësh në fitoren 2-4 të Brazilit ndaj Perusë për eliminatoret e Botërorit, por më shumë se su
"Rusët në Nagorno Karabakh": Ndryshon rrjedhë lufta Azerbajxhan-Armeni? Duket se Rusia ka vendosur që ndërhyjë fuqishëm në rajon, ndërkohë që lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit po shkakton n
Vdes gazetarja ruse që i vuri flakën vetes Ka vdekur gazetarja ruse, Irina Slavina, e cila i vuri flakën vetes në qytetin e Nizhny Novgorod, pas një bastisjeje të
Tifozja më e "nxehtë" e Chelsea, modelja ruse e papërmbajtshme në rrjet (FOTO LAJM) Pas një merkatoje të shfrenuar me miliona euro të shpenzuara, Chelsea ka nisur rrugëtimin në sezonin 2020-2021. Por s
Si na mbron sistemi imunitar nga ftohjet, viruset dhe sëmundjet e ndryshme Po fillon një panik në lidhje me sëmundjet që do vijnë në këtë kohë. Si mund ta tregoni dallimin mes simptomave të ft
40 mijë vullnetarë! Pas vaksinimit kundër COVID-19, rusët shfaqin problemet e para Rusia ka nisur vaksinimin e qytetarëve të saj me vaksinën anti-COVID-19. Sipas mediave vendase të cilat citojnë buri
Zbuloni çfarë pëson trupi nëse infektoheni me COVID-19 dhe grip njëkohësisht Vera përfundoi dhe vjeshta pritet të sjellë sezonin e gripit ndërkohë që jemi të detyruar të mbrohemi nga koronavirusi.
Lideri i opozitës ruse doli nga koma pas helmimit, dalin rezulatet përfundimtare Presidenca e Francës konfirmoi të hënën se analizat e bëra në këtë shtet kanë arritur në përfundimin se udhëheqësi i opo
Dy laboratorë të tjerë konfirmojnë se lideri i opozitës ruse u helmua me Novichok Qeveria gjermane bëri të ditur se dy laboratorë specialë në Francë dhe Suedi kanë konfirmuar se udhëheqësi rus i opozitë
I bërë publike operacionet, Arbenita kërcënon doktoreshën ruse (FOTO LAJM) E pyetur nëse ka bërë ndërhyrje kirurgjikale për të përmirësuar pamjen e saj të jashtme, modelja Arbenita Ismaili k amt