Sulmohet kandidati për deputet i LSI-së, Ralf Gjoni
999 rezultate për

rusĂ

Si rrallë më parë, bora mbulon qytetin e Jerusalemit (VIDEO) Për herë të parë në shumë vite, dëbora ka mbuluar Jerusalemin pas një stuhie të rrallë që përfshiu të gjithë Tokën e She
Izraeli nuk mashtrohet nga Hashim Thaçi, hedh poshtë propozimin e tij Ndonëse Presidenti Thaçi është deklaruar se nëse Izraeli e njeh Kosovën, do të dërgonte ambasadën në Jerusalem, ashtu si
Amerikanët habiten nga taktika për joshje e Thaçit ndaj Donald Trumpit Presidenti Hashim Thaçi po tenton ta fitojë simpatinë e Donald Trump përmes deklaratave se do të hapte ambasadën e Kosov
Nisin problemet pĂ«r "Eurovision 2019" “Eurovision” ende pa filluar ka hasur probleme. NĂ« fillim u fol se kĂ«nga fituese e Netta Barzilait ishte e vjedhur. MĂ« p
Dështon plani i "pulës", Eurovision do të mbahet në Tel Aviv dhe jo në Jerusalem Eurovision Song Contest ka zgjedhur Tel Avivin që të presë vitin e ardhshëm ngjarjen më të madhe muzikore, përkundër fak
Paraguai largon ambasadën nga Jerusalemi në Tel Aviv, Izraeli reagon ashpër Paraguai ka vendosur të rikthejë ambasadën e saj në Izrael në Tel Aviv, pasi qeveria e mëparshme e vendit e zhvendosi a
Erdogan: Nga Jerusalemi e deri nĂ« Ballkan Ă«shtĂ« e jona Presidenti i TurqisĂ«, Recep Tayyip Erdogan, nĂ« njĂ« fjalim tĂ« mbajtur nĂ« provincĂ«n lindore turke Muş deklaroi se qĂ«
"Kosova, Jerusalemi i shqiptarĂ«ve" “Kosova nuk Ă«shtĂ« çështje thjesht e njĂ« shteti por Kolona Kryesore e SigurisĂ« KombĂ«tare pĂ«r shqiptarĂ«t”. KĂ«shtu shpr
Anulohet miqësorja mes Argjentinës dhe Izraelit Asnjëra Kombëtare nuk ka bërë ndonjë lajmërim zyrtar, por edhe ndeshja pritet të anulohet. Argjentina pritej të zhvil
Paraguaj hap ambasadën e vet në Jerusalem, ndjek shembullin e SHBA-së Shteti Latino- Amerikan ka hapur ambasadën e vet në Jerusalem ditën e hënë, duke e ndjekur shembullin e Shteteve të Bash
Ja cilat vende morĂ«n pjesĂ« nĂ« ceremoninĂ« e hapjes sĂ« ambasadĂ«s sĂ« SHBA nĂ« Jerusalem Media “Aljazeera”, nĂ« njĂ« shkrim tĂ« sajin, bĂ«n me dije se sot morĂ«n pjesĂ« pĂ«rfaqurĂ«s nga 33 vende nĂ« ceremoninĂ« e organi
SHBA zhvendos ambasadën në Jerusalem, tension në Izrael Sot është dita kur SHBA-të zhvillojnë cerëmoninë e transferimit të ambasadës së tyre nga Tel Avivi në Jerusalem në kuadë
Shteti evropian, njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit Liviu Dragna, një antar i një prej partive bashkëqeverisëse në Rumani ka konfirmuar se ata mund të transferojnë ambasadë
Edhe pĂ«r PashkĂ« serbĂ«t vajtojnĂ« pĂ«r KosovĂ«n nĂ« Jeursalem (VIDEO) NĂ« rrjetet sociale Ă«shtĂ« publikuar xhirimi nĂ« tĂ« cilin shihet njĂ« grup i njerĂ«zve tĂ« cilĂ«t kĂ«ndojnĂ« “Oj KosovĂ«, KosovĂ«â€.
E turpshme, ky kampionat i njohur nuk e respektoi Astorin Duket e çuditshme, por ndërkohë që e gjithë bota e futbollit është në zi për vdekjen e papritur të Davide Astorit, kjo n
Jerusalemi nuk është si Prishtina Nga Kreshnik Spahiu E papranueshme logjika e çdo demokrati dhe për më tepër e ish-kryeministrit Shqipërisë z.
Mikesha shqiptare e Trump kritikon qëndrimin e Shqipërisë në OKB Gruaja e parë shqiptaro-amerikane e zgjedhur këshilltare në shtetin e Nju Jorkut, Lisa Milicaj, ka dënuar pozicionimin e
OKB : Të hënën votohet kundër vendimit për Jerusalemin Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara do të votojë të hënën mbi një projekt-rezolutë që do të këmbëngulë se vendi
​Erdogan: Turqia do tĂ« hap ambasadĂ«n nĂ« Jerusalemin lindor Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka deklaruar sot se vendi I tij do tĂ« hap ambasadĂ«n nĂ« Jerusalemin Lindor, transmeto
Kina: Mbështesim kërkesën palestineze për Jerusalemin Lindor, kryeqytet Kina ka shprehur mbështetjen e saj për krijimin e një shteti të pavarur palestinez, bazuar në kufijtë e vitit 1967 me Je