999 rezultate për

rural

Ja sa është numri i të infektuarve në komunat rurale të Tetovës (VIDEO) Kryetarja e Komunës së Tetovës Teuta Arifi ka njoftuar se në këtë komunë janë identifikuar edhe 5 burime të ri të infeks
Nesër afati i fundit për ata që duan të përfitojnë fonde në bujqësi Programi IPARD II një instrument i Ndihmës së Para-Anëtarësimit (IPA) për Zhvillimin Rural i ka hapur mes të tjerash një
Shahini bën gafën më spektakolare në historinë e Arsimit në Shqipëri Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka dalë sot në një konferencë për shtyp, për të renditur një sërë suksesesh, që qever
Haradinaj emëron ministren e Bujqësisë Dijana Ziviq do të jetë nga sot në krye të Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural. Lajmin për emëri
Investime për fëmijët edhe në periferi, këndi i 43 i lodrave ndodhet në Vaqarr Falë projektit të Bashkisë së Tiranës “Luaj Tirana”, i cili po shtrihet edhe në zonat rurale, fëmijët e Vaqarrit kan
Moti "siberian" sjell stuhi dëbore në Bulqizë Në Bulqizë kanë rinisur reshjet e dëborës të shoqëruara me erë të fortë dhe temperatura të ulëta. Deri në -5 gradë Ce
Akset rurale të izoluara totalisht nga dëbora Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar mbi situatën në të cilën ndodhet vendi pas reshjeve të shumta të shiut që kanë rënë di
Ngricat, bashkia e Tiranës hedh kripë dhe skorje në rrugë (FOTO LAJM) Punonjësit e Bashkisë së Tiranës kanë nisur punë intensive për mbajtjen hapur të rrugëve në zonat rurale, duke hedhur kr
Ky fshat në Gjirokastër rrezikon të bëhet ishull Fshati Paleokastër në njësinë administrative të Cepos 15 km larg Gjirokastrës rrezikon të kthehet në ishull nëse rruga q
Kina nxjerr nga varfëria 740 milion njerëz Kina ka nxjerrë nga varfëria 740 milionë njerëz në zonat rurale që nga viti 1978 deri në 2017, afërsisht 19 milion çdo v
Projekti ‘Luaj Tirana’ shtrihet edhe në zonat rurale, përfundon këndi rekreativ në Dajt Jo vetëm zonat urbane, por edhe fshatrat e Tiranës do të kenë kënde rekreative ku mund të gjejnë çlodhje dhe argëtim për
Kumanovë, 300 nxënës më pak këtë vit shkollor Pjesëmarrja e organizatave joqeveritare në krijimin e politikave në vend është një hap tjetër drejt transparencës dhe ës
Veliaj dhe ministri Ahmetaj bashkëbisedim me banorët e Bërzhitës Turi i llogaridhënies në Bashkinë Tiranë u ndal kësaj here në Bërzhitë, ku kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj,
Rikallo mendon për serbët e Kosovës, 2 milion euro ndan për Veriun Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural i ka ndarë 2 milionë euro për të përkrahur zhvillimin e bujqësisë
Komuna e Ferizajt merr një vendim pas stuhive të fuqishme Pas reshjeve të vazhdueshme në qytetin e Ferizajt, ka vendosur krijimin e një Task Force, e cila do të udhëhiqet nga i p
Rregullohen defektet në rrjetin elektrik, njerëzit shpëtojnë nga errësira Shumë nga zonat e Shqipërisë vuajtën errësirën dhe nuk patën energji elektrike. Ama falë punës intensive në terren ng
Trafik i rënduar, 800 dele bllokojnë rrugët rurale (FOTO & VIDEO) Ky është momenti kur rreth 800 dele bllokuan rrugët rurale ndërsa po shkonin në shtëpitë e tyre, shkruan albeu.com.
Arrin në 20 cm trashësia e borës në këtë vend të Kosovës Mëngjesi i sotëm ka çelur Kosovën të mbuluar me borën e parë. Por, për dalim prej disa qyteteve, në vendet më rurale
Veliaj: Investime në nivel kapilar, urbanizim të zonave rurale Pas rikonstruksionit të rrjetit të ujësjellësit dhe urës së Mënikut, Bashkia e Tiranës po vijon punën për ndërtimin e rr
Janë pshtjellë, nuk dinë çfarë emra tu venë ministrive Ngutia për t’i ndarë postet qeveritare në mes të partnerëve të koalicionit kishte shkaktuar një pështjellim në emrat e m