999 rezultate për

rumunet

Ish-ylli i Realit ndërpret kontratën me rumunët e Cluj Ish-ylli i Real Madrid Julip Baptista ka ndrëprerë kontratën me skuadrën kampione të Rumanisë Cfr Cluj. Braziliani i
Shqiptarët përmbysin burgun e Fierences, sherr i dhunshëm me rumunët Një sherr i dhunshëm ka ndodhur gjatë natës së shkuar mes të burgosurve shqiptarë dhe atyre rumunë në burgun e Solliccia
Lazio e Strakoshës shpartallon rumunët dhe kualifikohen më tej (VIDEO) Lazio ka shpartalluar Steauan e Bukureshtit me shifrat 5-1 në "Olimpico", ndeshje e vlefshme për UEFA Europa League.
Rumunët vazhdojnë protestat, 3 mijë njerëz këkojnë dorëheqjen e qeverisë Rreth 3 mijë qytetarë Rumunë kanë pushtuar Bukureshin para ndërtesës së parlamentit, gjatë fundjavës, duke akuzuar qever
Rumunët nuk ndalen, kalojnë natën e 20-të në sheshin e protestës (FOTO LAJM) Mijëra rumunë kanë kaluar mbrëmë natën e 20-të duke protestuar kundër qeverisë edhe pse moti nuk ka qenë aspak në fovori
Rumunët nuk i bind referendumi, gdhijnë natën e 14-të në protestë masive Parlamenti i Rumanisë ka vendosur dje që të mbahet referendum për mbështetjen publike të luftës kundër korrupsionit.
Acari nuk i ndal rumunët, vazhdojnë protestat antiqeveritare në ditën e 13-të (FOTO LAJM) Rumunët kanë vazhduar në ditën e 13-të të protesta antiqeveritare, duke sfiduar të ftohtin e acartë (ku temperaturat kan
Rumunët zotohen se do të protestojmë deri në dorëheqjen e qeverisë Rumunët mbushën përsëri sheshin "Fitorja", duke kërkuar dorëheqjen e qeverisë Social Demokrate lidhur me një dekret për
Shqiptarët blenë rumunet për 1 mijë euro, tortura që të bëheshin prostituta Një shqiptar është arrestuar në Bergamo të Italisë pasi sëbashku me një një tjetër shfrytëzonin për prostitucion dy adol
Sadiku kthehet në makth, mungesa e tij gëzon rumunët Armando Sadiku është kthyer në makth për rumunët me golin që i realizoi përfaqësueses ballkanase në finalet e “Euro 2016
Rumunët "frikësohen": Përballemi me milionerët e Shqipërisë Premio e cila shkon në 3 milionë euro nga Federata Shqiptare e Futbollit në rast kualifikimi për kombëtaren shqiptare, s
Ja çfarë thotë ish kapiteni Razvan Rat për duelin me Shqipërinë Razvan Rat, mbrojtësi i majtë i Rumanisë, i cili u zëvendësua në ndeshjen me Zvicrën si pasojë e një dëmtimi shpreson të
Rumania e “penalltive” shokon Zvicrën në pjesën e parë (VIDEO) Rumania triumfon në 45 minutat e para në sfidën ndaj Zvicrës. Në momentin më të mirë të zviceranëve, që krijuan dy mundë
Rumunët: Shqipëria duhet të merret shumë seriozisht Në miqësoren ku Shqipëria u mposht 2-1 nga Austria, mes mijëra tifozëve në "Ernst Happel Stadion" të Vjenës ndodhej edhe
Tregtonin kanabis sativa, kapet shqiptari me dy rumunë 27-vjeçari shqiptar Altin Laska është dënuar nga ana e një gjykate në Britani me 5 vjet burg, pasi iu gjet një laborator
Statistikat/ Rumania dominuese ndaj Shqipërisë Një prej skuadrave më të lumtura që përballet me Shqipërinë është Rumania, kundërshtari i 19 Qershorit në qytetin e Lion
Zv.trajneri i Rumanisë: Shqipëria, kandidate për kalimin e grupit Më 19 qershor në Lyon, Shqipëria dhe Rumania do të luajnë ndeshjen e fundit në Grupin A të Europianit, me dy skuadrat që
Rumunët e donin Shqipërinë në grup Kreu i Federatës Rumune të Futbollit Razvan Burleanu ka thënë se Rumania e donte Shqipërinë në grup. “Jemi të lumtur
Miqësore tjetër, Shqipëri-Rumani më 31 maj Dy miqësore të zyrtarizuara për Kombëtaren e Shqipërisë. Viti 2014, deri në startin e fushatës eleminatore në Grupin I p