E FUNDIT/ Bie nga 20 metra lartësi, humb jetën nëna e dy fëmijëve
999 rezultate për

rumanise

Aksidenti tragjik i Rumanisë, homazhe për oficerin Dervina (VIDEO) Oficeri i policisë shqiptare që vdiq në Rumani u përcoll me nderime në banesën e fundit. Homazhet u zhvilluan në hollin
Ish-ylli i Realit ndërpret kontratën me rumunët e Cluj Ish-ylli i Real Madrid Julip Baptista ka ndrëprerë kontratën me skuadrën kampione të Rumanisë Cfr Cluj. Braziliani i
Shqipëria mposhtet me rezultatin minimal ndaj Rumanisë Skuadra kombëtare e Shqipërisë U19 ka gabuar në ndeshjen e dytë përballë skuadrës së Rumanisë në stadiumin “Loni Papuçi
Busti i Skënderbeut edhe në Craiova të Rumanisë (FOTO LAJM) Busti i heroit tonë kombëtar, Skënderbeut do të jetë tashmë edhe në Bulevardin ‘Nicolae Iorga’ të qytetit Craiova të Rum
Tifozët me fyrje raciste ndaj Kosovës, UEFA dënon Rumaninë Komiteti për Disiplinë i UEFA më 25 tetor do të vendos sanksione kundër Rumanisë pasi që tifozët e tyre përdorën kore ra
Problem për Napolin, dëmtohet rëndë mbrojtësi Klubet në përgjithësi janë në ankth kur lojtarët largohen për të luajtur me kombëtaret përkatëse, sepse nuk duan që të n
Kush ishte droni sekret që vëzhgoi arrestimin e Gjuriçit Në një kohë kur Marko Djuriç, drejtori i Zyrës së Policisë së Kosovës u arrestua në Kosovë (26 mars) dhe kur shteti i la
Jep dorëheqjen kryeministri i Rumanisë: Nuk ndërtova autostrada dhe spitale Kryeministri Mihai Tudose nuk arriti të marrë mbështetjen e partisë së tij në votimin e fshehtë që u mbajt në mbledhjen
Një ish-kryeministër merr nënshtetësinë serbe Victor Ponta, ish kryeministër i Rumanisë sot e ka marrë shtetësinë e Serbisë Ponta aktualisht është kryetar i Këshil
Arilena Ara shpërthen me "Nëntorin" në skenën e madhe të Rumanisë Finalja e “The Voice Of Romania” këtë mbrëmje kishte të ftuar edhe këngëtaren shqiptare Arilena Ara. Prej disa ditës
Rumania dëbon çetnikun serb, kjo është arsyeja Rumania ka përjashtuar një çetnik serb pro-rus dhe ia ka ndaluar hyrjen në shtetin e NATO-s për 15 vjet, pasi kishte shp
Shpëtohen 11 turistë në malet e Rumanisë Ekipet e kërkim-shpëtimit kanë arritur të shpëtojnë 11 turistë, të cilët në veriperëndim të Rumanisë kaluan natën të ngu
Mihai Tudose emërohet kryeministër i Rumanisë Presidenti rumun, Klaus Lohannis emëroi ministrin e Ekonomisë në ikje, Mihai Tudose si kryeministër të ri, me propozim
Kuqezinjtë hakmerren ndaj Rumanisë, U-19 shpallet kampion në Romë (VIDEO) Në pjesëmarrjen e pestë, Kombëtarja shqiptare U-19 fiton “Roma Caput Mundin”, turneun miqësor që u zhvillua prej 27 shku
Sela takon Ambasadorin e Rumanisë, flasin për të drejtat e shqiptarëve Kreu i LR-PDSH-së Ziadin Sela, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Rumanisë Viorel Stanila. Ata kanë bisedua
Protesta masive në Rumani, 300 mijë njerëz "ngrenë në këmbë" vendin (VIDEO & FOTO LAJM) Qindra mijëra qytetarë kanë stërmbushur rrugët e Rumanisë për të tretën natë radhazi kundër dobësimit të legjislacionit
Presidenti i Rumanisë nuk e nominon kryeministre kandidaten myslimane Presidenti i Rumanisë, Klaus Iohannis, ka thënë sot se nuk do ta nominojë si kryeministren e ardhshme të vendit të tij,
Rumania nominon një myslimane për kryeministre Socialdemokratët e Rumanisë kanë nominuar një myslimane për kryeministre të këtij vendi. Sevil Shhaideh, 52 vjeçare,
Serbia frikësohet se Rumania mund të njoh Kosovën Serbia ka frikë se fitorja e Partisë Socialdemokrate në zgjedhjet parlamentare në Rumani do të mund të sjellë njohjen e
Meta pret ambasadorin e ri të Rumanisë, merr mbështetje për forcimin e marrëdhënieve dypalëshe Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Ambasadorin e ri të Rumanisë, Mircea Perpelea, të cilit i uroi mirëseardhjen d