999 rezultate për

ruhet

Ju kruhet vazhdimisht lëkura, mësoni shkaqet A keni kruarje të vazhdueshme në shumë zona të trupit tuaj? Shkaqet mund të jenë të shumta. Kruajtja ndodh kur një reaks
ZYRTARE/ Etrit Berisha bëhet me skuadër të re (FOTO LAJM) Tashmë është zyrtare. Etrit Berisha është futbollisti më i ri i SPAL. Portieri i kombëtares shqiptare ka kompletuar
Ushqimet që nuk duhen ruajtur në frigorifer Të gjithë e ruajmë ushqimin në frigorifer, por jo çdo ushqim është i përshtatshëm për t’u ruajtur në temperatura të ulta
"Nuk prihen thonjtë natën" dhe 22 besëtytni të tjera të shqiptarëve për veprimet e përditshme Ka disa besëtytni që kanë mbetur pjesë e shoqërisë shqiptare që nga brezat e mëparshëm dhe vazhdojnë ende të besohen
"Hitleri është gjallë": Hapen dosjet sekrete të CIA-s gjencia Qëndrore e Inteligjencës në SHBA, CIA, ka deklasifikuar dokumentet e saja, e ndër to janë edhe dokumentet e heti
I rrethuar nga 10 badigardë, nga se ruhet Lulzim Basha? (FOTO LAJM) Lulzim Basha gjendet në mes të protestuesve të opozitës duke bërë kështu një rrethim simbolik të Kryeministrisë. Ajo që
HOROSKOPI/ Kjo shenjë të ruhet nga një konflikt që vjen rrotull prej kohësh Dashi Kjo ditë do të jetë mjaft e mirë për të lindurit e kësaj shenje. Hëna dhe Venusi do të kenë ndikim të favorshëm
Maqedonia në NATO, nënshkruhet protokolli Ambasadorët e 29 vendeve anëtare të Aleancës Veriatlantike sot në selinë e organizatës e nënshkruan Protokollin për anët
Sot nënshkruhet marrëveshja e rëndësishme Kosovë-Maqedoni e Veriut Sot do të nënshkruhet marrëveshja për njohjen reciproke të patentë-shoferëve ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republik
Studentët vendosin pankartën gjigante tek Politekniku, çfarë shkruhet në të (FOTO LAJM) Gjatë protestës së sotme, studentët kanë vendosur një pankartë të madhe tek godina e Univeristetit Politeknik ku shkruhe
Nënshkruhet marrëveshja për kufirin Shqipëri-Kosovë, ndryshimet që priten Ministri i Brendshëm, Sandër Leshaj së bashku me homologun kosovar, Ekrem Mustafa kanë firmosur “Marrëveshjen për ngrit
Vuçiç: Shpifje, marrëveshja me Kosovën nuk do të nënshkruhet te Trump Nuk e di kush ka shpikur se marrëveshja ndërmjet Serbisë e Kosovës do të nënshkruhet në Washington dhe as kush dhe kur e
HOROSKOPI/ Një fundjavë plot sherre, kjo shenjë të ruhet Ky është horoskopi për ditën e shtunë, 22 dhjetor 2018. Dashi Do të jeni nën ndikimin e planetit të Hënës gjatë gj
Studentet tek kryeministria, Rama ruhet me dhjetra policë (FOTO LAJM) Tashmë një grup i studentëve ka mbërritur për të protestuar përballë kryeministrisë ndërsa të menjëhershme kanë qenë edh
Ministri i Ramës falenderon studentët: Ndryshimi nuk shkruhet por ndodh Ministri i Disaporës në Qeverinë "Rama", Pandeli Majko ka dalë kundër rrymës dhe ka bërë një urim "pro" studentëve që p
Koleksioni i orëve të diktatorit Enver Hoxha, që ruhet edhe sot (FOTO LAJM) Orët në foto dikur kanë qenë të ish diktatorit shqiptar Enver Hoxha. Pas rënies së komunizmit, shumë objekte të tij u
HOROSKOPI/ Tensione në fushën e ndenjave, kjo shenjë të ruhet më shumë Ky është horoskopi për ditën e diel, 2 dhjetor 2018. Dashi Prania e Hënës do të jetë e ndjeshme dhe ndikimi i saj do
Gazeta zvicerjane uron shqiptarët në shqip (FOTO LAJM) Një urim i veçantë për shqiptarët me rastin e festës të flamurit vjen edhe nga njëra ndër gazetat më të mëdha zviceriane
Juventus tenton të nënshkruajë me talentin e futbollit anglez Skuadra e Juventusit kërkon të nënshkruaje me më të mirët në qarkullim dhe së fundmi kanë piketuar talentin e Fulham, Ma
Dhjetë ditë nga katastrofa në Indonezi, druhet për mbi 5.000 viktima Rreth 5.000 njerëz mungojnë në apel, tashmë pa shpresa se mund të jenë gjallë, pas tërmetit dhe cunamit që goditi ishull