999 rezultate për

ruhen

Panik në Rusi, shpërthim në laboratorin kur ruhen viruset më të rrezikshme në botë Një shpërthim gazi që pasoi me zjarr ka shkatërruar një laborator rus të “bio-armatimit” ku janë ruajtur viruset më infe
Depozita natyrore gjigante, ku ruhen stoqet e naftës së SHBA-ve Pas sulmeve në rafineritë e naftës në Arabine Saudite, zyrtarët amerikanë nuk përjashtojnë mundësinë e shfrytëzimit të r
Turistët spanjollë vizitojnë Teatrin: Në vendin tonë objekte të tilla ruhen Një grup turistësh spanjollë kanë vizituar godinën e Teatrit Kombëtar duke e cilësuar si godinë me vlera kulturore dhe
Ëndërroni buzë të plota por i druheni ndërhyrjeve, kjo është zgjidhja perfekte Padyshim se të gjithë njerëzit kanë dëshirë që të duken sa më mirë dhe ta kenë një pamje fizike pa asnjë të metë. Por
Ushqimet që nuk duhen ruajtur në frigorifer Të gjithë e ruajmë ushqimin në frigorifer, por jo çdo ushqim është i përshtatshëm për t’u ruajtur në temperatura të ulta
Gripi bën gërdinë në Kosovë, ja si të ruheni Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike thotë se gjatë tërë vitit bën mbikëqyrjen permanente të Influencës sezonale (I
Si të ruheni, cilat janë simptomat e abortit spontan Nuk ka gjë më të tmerrshme për një nënë sesa të humbë foshnjën e saj. Por nëse doni të ruheni nga aborti spontan, duh
Gripi vërdallë, si t’i ruheni temperaturës së lartë Te pacientët, kur temperatura rritet, shpjegohet si një çekuilibër në trup. Bakteret, viruset apo mikroorganizma të tjer
Si t’i ruheni gripit në këto ditë të ftohta Vendosja e duarve nëpër sportelet marketeve apo nëpër dorëzat e autobusëve, janë hapat e parë që ju të prekeni nga gripi
HOROSKOPI/ Gjëja të cilës i druheni më shumë do të ndodhë këtë të hënë Ky është horoskopi për ditën e hënë, 3 dhjetor 2018. Dashi Dashuria: Ende pasiguri në disa histori dashurie
Nënshkruhen marrëveshjet, shqiptarët edhe më të bashkuar Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë, kanë nënshkruar disa marrëveshje për të lehtësuar barrierat ekzistuese ndërmjet
Këto janë marrëveshjet që do të nënshkruhen Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë, do të nënshkruajnë disa marrëveshje për të lehtësuar barrierat ekzistuese ndërmj
Këto janë marrëveshjet që do të nënshkruhen nga Rama dhe Haradinaj Mbledhja e përbashkët ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës së Shqipërisë mbahet me 26 n
Edhe në Drenas ajri është i ndotur, ja si të ruheni Ndotja e ajrit në disa qytete të Kosovës ka arritur në nivel të rrezikshmërisë për shëndetin e qytetarëve. Sipas matjeve
HOROSKOPI/ Priten lëkundje në jetë, shenjat që duhet të ruhen Ky është horoskopi për ditën e martë, 23 tetor 2018. Dashi Marrja e një roli drejtues do ju vijë natyrshëm, për sh
Lotaria amerikane nis më 3 tetor, ja nga çfarë mashtrimesh duhet të ruheni Më 3 tetor do të nisë aplikimi për "Lotarinë Amerikane" dhe në Shqipëri interesi është çdo vit i lartë. Për të shman
Nënshkruhen tetë marrëveshje Kosovë-Maqedoni Tetë marrëveshje për bashkëfinancim nacional të projekteve në kuadër të Programit për bashkëpunim tejkufitar mes Maqedon
Shpërthen ambasadori britanik/ Kufijtë shkruhen me fjalë, por ndryshohen me plumba Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruari O’connell në një intervistë dhënë për Frotnal Live në T7 ka deklaruar q
Si të ruheni nga djersitja në këto ditë përvëluese Në këto ditë të nxehta djersitja është shumë e shpeshtë, por për disa persona kthehet në një problem të përsëritur. Një
Pse ruhen kaq gjatë frutat? Si piqen nëpër magazina Supermarketet mund të na furnizojnë me pothuajse çdo lloj fruti, pavarësisht sezonit. Por në qoftë se frutat nuk kanë sh