999 rezultate për

rugoves

15 vjet nga vdekja e Ibrahim Rugovës, Meta e kujton Presidenti Ilir Meta ka kujtuar sot presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugovën, me rastin e 15-vjetorit të vdekjes
Berisha zbulon vizitën e Rugovës në Shqipëri: Refuzoi të vinte lule tek varri i Enver Hoxhës Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin "Pressing" duke thënë se kishte
Karantina më përrallore është ajo e Argjentina Ramosaj (FOTO LAJM) Teksa masat e ‘Covid-19’ vazhdojnë të kontrollojnë mënyrën e jetesës së të gjithëve, duket se këngëtarja e njohur, Argje
Kurti për herë të parë homazhe në varrin e Rugovës Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me kryeparlamentaren Vjosa Osmani kanë bërë homazhe dhe vënë kurora lulesh
Albin Kurti shkarkon nga detyra djalin e Ibrahim Rugovës Pak ditë pasi mori zyrtarisht detyrën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti vendosi uljen e pagave për kreun e ekzekut
Shumë komplimenta për vajzën e Ibrahim Rugovës, ish-deputetja ndryshon totalisht pamje (FOTO LAJM) Ish-deputetja e LDK'së, Teuta Rugova prej kohësh nuk është aktive në politikë. Këtë kohë ajo duket se i ka kushtuar shum
Kështu u raportua në Kosovë dhe në Shqipëri kur vdiq Rugova Gjithë hapësira e gazetave më 23 janar po i kushtohej vdekjes së presidentit Rugova. Janari veç ngricave, solli edhe
Të palexuara më parë, këngë erotike popullore të Rugovës (FOTO LAJM) Me rastin e festave të fundvitit, në ambientet e “Menza Ramis Sadiku” u bë promovimi i këngëve popullore erotike të Koso
Nuk janë alpet e Zvicrës, por një copë nga mrekullia e Rugovës (FOTO LAJM) Bukuri të rralla dhe mahnitëse që tregojnë madhështinë e natyrës në stinen e dimrit në Rugovë. Dëbora në stinën e dimrit
Publikohet fotografia e rrallë e Rugovës, me plis në kokë në mes të Amerikës Kjo foto që po qarkullon në rrjetet sociale, shihet presidenti Rugova gjatë një darke me komunitetin shqiptar në Chicago
Vrasjet, mistere të padëgjuara nga lufta dhe takimi i Rugovës me Adem Jasharin: Rrëfehen Geci dhe Lushtaku Gani Geci dhe Sami Lushtaku mbrëmë ishin të ftuar për një intervistë ekskluzive në Pressing të televizionit T7. Aty u bi
Haradinaj i "përgjigjet" ngurrimit të Kurtit për të vizituar varrin e Ibrahim Rugovës Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj sot në ora 10: 00, do të bëjë homazhe te varri i ish-Presidentit të Kosovës,
Berisha i rikthehet Thaçit: Me SHIK-un bënin listat e vdekjes Ish-Kryeministri Sali Berisha gjatë një interviste për një televizion kosovar, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama si përç
Më në fund Albin Kurti tregon pse nuk shkon te varri i Ibrahim Rugovës Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, duke folur për raportet me LDK-në, ka treguar për marrëdhëniet dhe për qëndrimin e
Intervista e rrallë e Rugovës: Për bashkimin me Shqipërinë vendos populli më vonë Një intervistë ekskluzive të presidentit Rugova, dhënë të përditshmes gjermane “Der Sipegel”, më 10 gusht të vitit 1999.
Fjalët e fundit të Rugovës para vdekjes Po të ishte gjallë, ish presidenti i Kosovës Ibrahim Rugova, sot do të mbushte 73 vjet. I ndjeri ka lindur me 2 dhjetor
13 vjet nga vdekja e Ibrahim Rugovës Me rastin e përvjetorit të 13-të të vdekjes së presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, në Prishtinë do të organ
Analisti lëshon lajmin bombë: Ibrahim Rugova mund të jetë helmuar Analisti politik Haki Abazi, ka hedhur dyshime se ish-presidenti Rugova mund të ishte helmuar dhe se vdekja e tij nuk is
Haradinaj: Turp që shteti i jep pagë gruas së Rugovës Nënkryetari i Veteraneve të luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj e ka kritikuar Ramush Haradinajn për vendimin që bashkësho
Haziri lutet që Bushi të takohet në parajsë me Rugovën Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në ditëlindjen e Ibrahim Rugovës ka përmendur Xhorxh Bushin që vdiq dje, duke theksua