999 rezultate për

rugova

Kurti për herë të parë homazhe në varrin e Rugovës Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me kryeparlamentaren Vjosa Osmani kanë bërë homazhe dhe vënë kurora lulesh
Albin Kurti shkarkon nga detyra djalin e Ibrahim Rugovës Pak ditë pasi mori zyrtarisht detyrën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti vendosi uljen e pagave për kreun e ekzekut
Aksidenti në Klinë, dalin pamjet e ngjarjes me tre të plagosur (VIDEO) Një aksident trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Klinë, ku si pasojë, tre persona kanë mbetur të lënduar, raporton E
I ra një gur përsipër, plagoset punëtori në Tiranë Një 41 vjeçar ëhstë plagosur në punë ditën e sotme pasi një gur i ka rënë në trup. Policia e Tiranes ne informacionin
Shumë komplimenta për vajzën e Ibrahim Rugovës, ish-deputetja ndryshon totalisht pamje (FOTO LAJM) Ish-deputetja e LDK'së, Teuta Rugova prej kohësh nuk është aktive në politikë. Këtë kohë ajo duket se i ka kushtuar shum
Kështu u raportua në Kosovë dhe në Shqipëri kur vdiq Rugova Gjithë hapësira e gazetave më 23 janar po i kushtohej vdekjes së presidentit Rugova. Janari veç ngricave, solli edhe
Çfarë mendonte Ibrahim Rugova për Albin Kurtin? (VIDEO) Adnan Merovci, bashkëpunëtor i ngushtë i Presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova, ka folur për raportet që kishte ky i fund
Aksident në Istog, pesë të lënduar Një aksident ka ndodhur në fshatin Bajincë të Istogut. Si pasojë pesë persona kanë marrë lëndime trupore. Lajmin p
Rugova e pranon se nuk do të jetë deputet Ish-deputeti i LDK-së, Naser Rugova, ka bërë të ditur se nuk ka arritur të marrë votat e mjaftueshme për të siguruar edh
Osmani në Prekaz: Ibrahim Rugova e Adem Jashari ndërtuan themelet e shtetit Vjosa Omsnai, kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, ka qëndruar sot në Kompleksin Memorail në Prekaz. Osma
Vjosa Osmani: Kolonel Ahmet Krasniqi u vra nga njerëzit që ishin kundër pavarësisë dhe lirisë së Kosovës Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për Kryeministre të vendit, Vjosa Osmani, ka bërë homazhe te varri i Preside
Merr flakë makina në autostradën "Ibrahim Rugova" Një veturë është parë duke u djegur në autostradën "Ibrahim Rugova" Shqipëri-Kosovë apo rrugën e kombit. Vetura është
Aksidenti i rëndë në autostradën "Ibrahim Rugova", vdes 1 person plagosen 4 të tjerë Sot rreth orës 10:00, në një aksident të rëndë trafiku që ka ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova” afër Suharekës në K
E RËNDË/ Furgoni godet punëtorët e autostradës "Ibrahim Rugova" Një aksident ka ndodhur para pak minutash në autostradën "Ibrahim Rugova". Indeksonline mëson se një furgon ka goditu
Prokuroria zbulon shkakun e vërtetë të aksidentit tragjik me dy të vdekur në Kosovë Dy të rinjë kanë humbur jetën pas një aksidenti në autostradën “Ibrahim Rugova” në orët e para të mëngjesit. Bëhet f
Aksident i rëndë në Kosovë, dy persona humbin jetën në autostradën "Ibrahim Rugova" Me datë 29.06.2019 rreth orës 00:07 minuta përmes Qendrës Rajonale të Komunikimit , Policia është informuar se në autos
Rugova: Kur do ta rrëzojmë qeverinë më të dobët që prej luftës Dy deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova dhe Haxhi Avdyli, në një konferencë për media kanë folur për
“Ngucemi nga pak por pajtohemi prapë”, komenti epik pas rrahjes në LDK Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), si dhe kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova, në emisionin “Zyr
Berisha i rikthehet Thaçit: Me SHIK-un bënin listat e vdekjes Ish-Kryeministri Sali Berisha gjatë një interviste për një televizion kosovar, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama si përç
27 vjet më parë ndodhi kjo ngjarje e rëndësishme me protagonist Ibrahim Rugovën Në po këtë datë, 27 vite më parë, Ibrahim Rugova ishte zgjedhur Kryetar i Republikës së Kosovës. Këtë datë e ka rikuj