999 rezultate për

rudnice

Identifikohen mbetjet e 16 personave të gjetur në Rashkë Komisioni Qeveritar i Serbisë ka njoftuar për gjetjen edhe të 16 personave, nga mbetjet mortore të zhvarrosura nga varre
Në Rudnicë mund të jenë trupat e 450 shqiptarëve të vrarë në luftë Haki Kasumi nga Këshilli Koordinues i Asociacioneve të Familjarëve të të Zhdukurve të Kosovës ka thënë se në Rudnicë mun
Sot rifillojnë gërmimet në Rudnicë (FOTO LAJM) Kërkimet e mëtejshme për gjetjet e mbetjeve mortore në Rudnicë të Serbisë do të rifillojnë sot. Këto punime u ndërpre
Rudnicë, kërkime të reja për trupa shqiptarësh Prokuroria për krimet e luftës e Serbisë ka vendosur që sot të kryhen kërkime të tjera në Rudnicë. Deri më tani, në k
50 trupa të gjetur në Rudnicë Numri i personave që janë gjetur nga kërkimet në Rudnicë të Rashkës ka arritur në 50 persona. Akoma nuk është bërë me
Gjetaj: Serbët po bëjnë krim në Rudnicë Pala serbe i ndërpreu punimet në Rudnicë. Arsyeja që dhanë ata ishte se nuk ka patur fonde të mjaftuueshme. Prenk
Serbia ndërpret punimet në Rudnicë Pala serbe ka ndërprerë punimet në varrezën masive të Rudnicës, edhe pse ata janë në fazë përfundimtare. Kjo u bë e d
Nuk dihet sa viktima ka në Rudnicë Deri më tani nga varreza masive në Rudnicë të Rashkës në Serbi janë nxjerrë trupat e 31 personave, ndërsa nuk dihet edhe
Prokurori serb: Në Rudnicë janë ekzekutuar 82 shqiptarë Prokurori serb për Krimet e Luftës në Serbi, Vladimir Vukçeviç është shprehur se ka në dorë informacione se në Rudnicë a
Familjarët e viktimave: Serbët kanë bërë krim të dyfishtë Familjarët e 44 viktimave civile të vrarëve më 5 prill të vitit 1999 në Rezallë të Skenderajt, të cilët forcat serbe i l
Familjarët e të zhdukurve vizitojnë varrezën masive në Rudnicë 27 Prilli është Dita Kombëtare e Personave të Zhdukur. Në kuadër të kësaj dite familjarët e personave të zhdukur sot po
Shembet ndërtesa mbi varrezën masive në Rudnicë (FOTO LAJM) Shembet ndërtesa mbi varrezën masive në Rudnicë të Rashkës. Ky objekt kishte penguar kërkimin e të pa gjeturve shqiptarë
Pritet të fillojnë gërmimet në Rudnicë të Rashkës Sot pritet të fillojnë gërmimet në Rudnicë të Rashkës, në lokacionin që dyshohet se është varrezë masive e shqiptarëve t
Identifikohen trupat e dy fëmijëve të varrosur në Rudnicë Trupat e varrosur në varrezën masive në Rashkës janë nga rajoni i Drenicës. Përparim Hoti dhe Besim Rukolli janë në mesi
Filloi rrënimi i objektit mbi varrezën masive në Rudnicë Përfaqësuesit e Komisionit qeveritarë të Kosovës për përsona të zhdukur dhe Departamentit të Mjekësisë Ligjore po qëndro
Sot fillon punës në varrezën masive të Rashkës Sot fillon formalisht dita e parë e punës në varrezën masive në Rudnicë të Rashkës. Ekipet mjeko ligjore të Prishtin
Nis rrënimi i shtëpisë së ndërtuar mbi varrezën masive në Rudnicë Bruno Vekaric, zëvendësprokurori serb për krime lufte, ka deklaruar se në Rudnicë të Rashkës ka nisur rrënimi i shtëpisë
Gërmimet në Rudnicë do të fillojnë me 10 prill Pritjes së gjatë për marrjen e analizave të mbetjeve mortore që u gjetën në Rudnicë tashmë u erdhi fundi. ​Ana
Kosova nuk duhet të financojë gërmimet në Rashkë Shaban Ramadani nga Fushë-Kosova shpreson se nga varreza masive në Rudnicë të Rashkës do të gjejë tre familjarët e zhduk
Paralajmerohet fillimi i germimeve ne varrezen ne Rudnice Prokuroria speciale për krime lufte në Beograd ka bërë të ditur se së shpejti do të f