999 rezultate për

ruci

Drejtim armësh dhe grushte mbi policinë, si u arratis dje Abedin Oruçi Policia e Shtetit ka sqaruar ngjarjen e paprecedentë të ndodhur ditën e djeshme në Kukës, ku i shpalluri në kërkim Abedi
Ishte në kërkim, Abedin Oruçi i Kukësit i nxjerr armën policisë: Lëndohen 5 efektivë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kukës. Ish-kryetari i Qarkut të Kukësit Abedin Oruçi është përplasur
Pensioni për familjen e Klodian Rashës, Murrizi: Akt normativ i turpshëm Gjatë seancës së sotme në Kuvend, (e fundit për këtë vit), deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi u ndal te Ak
Pse u arratis Gramoz Ruçi në Athinë? Avokati i së majtës tregon prapaskenat e 30-viteve demokraci Deputeti socialist Spartak Braho ka bërë për një kohë të gjatë edhe avokatin e një pjese të mirë të përfaqësuesve të lar
Mbesa e Gramoz Ruçit "shuplakë" Lleshajt: Nuk e meritoni postin që mbani! "Gjykoj që duhet të jepni dorëheqjen, e duhet ta bëni ju vetë, të vijë si kërkesë prej vullnetit personal; në mënyrë që
Rama, Meta dhe Ruçi homazhe te Varrezat e Dëshmorëve Në 76-vjetorin e çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazifashistë, kryeministri Edi Rama, presidenti Ilir Meta dhe kry
Struci mund të vrasë një luan, çfarë duhet të dini për shpendin më të madh në botë (FOTO LAJM) Strucët janë zogj të mëdhenj, pa fluturim, që kanë këmbë të gjata dhe një qafë të gjatë që del nga një trup i rrumbullak
Ruçi i thur elozhe Ramës: Jemi krenarë që e kemi lider Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi nuk i ka kursyer lavder dhe elozhetë për Ramën duke e cilësuar si lider të pakonkurrues
Ruçi ka dy kërkesa për ambasadoren e Kubës në Tiranë Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti ambasadoren e Kubës, Caidad Yaira Cueto Milian, me rastin e fillimit të detyrës
Jo një por tre akuza, shpallet në kërkim ish-zyrtari i lartë i PD në Kukës Ish kryetari i Këshillit të qarkut Kukës, Abedin Oruci është shpallur në kërkim nga policia. Oruci akuzohet për tre v
I riktheu pikturën, Meta falenderon Gramoz Ruçin Presidenti Ilir Meta ka falenderuar Gramoz Ruçin pasi ky i fundit e ka ndihmuar të rimarrë një pikturë të Isa Boletinit
Basha korrigjon lapsusin dhe i përgjigjet ashpër Ramës: Mos u fshih si struci! "Rama fshihet si struci pas një lapsusi..." Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka reaguar pas kryqëzimit të bërë nga so
Struci mund të vrasë një luan, çfarë duhet të dini për shpendin më të madh në botë (FOTO LAJM) Strucët janë zogj të mëdhenj, pa fluturim, që kanë këmbë të gjata dhe një qafë të gjatë që del nga një trup i rrumbullak
Hajdari bllokon foltoren: Ju e keni përdhosur këtë vend Seanca rinisi përsëri, por deputetja Hajdari vazhdon të qendrojë në foltore, ndërsa deputetët e tjerë po flasin nga vend
Tensione në Kuvend: Ruçi nxehet me Hajdarin, ndërpret seancën Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka ndërprerë seancën për 15 minuta, pas bllokimit që deputetja Rudina Hajdari i ka bërë
Akuzë e rëndë! Tufa zbulon pseudonimin e Gramoz Ruçit si bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit Studiusi Agron Tufa ka bërë një deklaratë të fortë për kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi. Sipas Tufës, Ruçi ka qënë ba
"Jemi ndarë që në '44 komunistë e ballistë", Alimadhi përjashtohet nga Kuvendi Deputeti Adriatik Alimadhi është përjashtuar nga seanca e sotme plenare nga kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi. Fillim
Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, Ruçi nis seancën plenare me thirrje ndaj deputetëve Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi me fillimin e seancës së sotme plenare kërkon nga deputetët që të punojnë intensivisht
Rama, Meta dhe Ruçi e "lidhin në shtyllë", publikohet vendimi për bisedat telefonike Sipas vendimit të puvlikuar ditën e sotme në fletoren zyrtare, krerët më të lartë të shtetit shqiptar, Presidenti i Repu
"Kupa ka filluar të derdhet", Ruçi vendos afat të prerë për Kushtetuesen Kreu i Parlamentit, Gramoz Ruçi në nisjen e sesionit të ri parlamentar thotë se Këshillit të Emërimeve në Drejtësisë iu