999 rezultate për

ruajtjes

Para dhe pas rruajtjes së kokës, ndryshimi i personazheve të famshëm (FOTO LAJM) Është një mit që thotë se “në momentin që bëheni tullac, jeta juaj nuk po shkon mirë”. Por e vërteta është se të vendosë
Priten shkarkime masive, Rama themelon policinë e ruajtjes së objekteve (VENDIMI) Sic kishte njoftuar Kryeministri Edi Rama një javë më parë Qeveria ka themeluar policinë e ruajtjes së objekteve në të c
Gjykata hedh poshtë kërkesën e Çakos për heqjen e licensave të Eskobarit të Ballkanit Urdhëri i ish-kreut të Policë Haki Cako, për t'ju hequr licensën 4 shoqërive të ruajtjes fizike, në pronësi të vëllezërv
E dashur NASA unë dua të ruaj planetin..”, fëmija 9-vjeçar aplikon për punë tek agjencia Jack Davis, 9 vjeçari nga New Jersey i SHBA ka kryer një aplikim pas një njoftimi për pune si “punonjës për ruajtjen e p
Pasi e larguan nga puna, ish-oficeri Artan Cuku ortak në polici private Ish-oficeri i Policisë, Artan Cuku, pas largimit nga radhët e uniformave blu qëndroi pa punë për disa muaj, duke mos pas
Grabitja e parave/ Qato: Autoblindat nuk njoftuan policinë! 7 shkeljet e shoqërisë Pas grabitjes së bujshme të ndodhur ditën e djeshme rrugës për në Rinas ku u vodhën një shifër deri në 2.5 milionë euro,
Lufta e përgjimeve/ SHISH merr tabulatët, përplasje mes ministrave të PS-LSI Qeveria së fundmi po përgatit disa ndryshime në ligjin “Për komunikimet elektronike” i cili veç ndërhyrjeve të tjera, i
Jolie: Të rritet pjesëmarrja e grave në procesin e ruajtjes së paqes E ftuara e veçantë e samitit të OKB-së në Londër, Angelina Jolie ka folur rreth rolit të grave në misionet e ruajtjes së
Në gjyq drejtori i bankës dhe 7 roje private për "Shpërdorim detyre" Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet dhe dërgon për gjykim 8 persona, 7 prej të cilëve punonjës të një kompanie pr
Ademi: Shkenca, kultura dhe gjuha instrumente të ruajtjes së kombit shqiptar Ministri i Arsimit dhe Shkencës Mr. Abdilaqim Ademi, sot mori pjesë në Seminarin e Nëntë Ndërkombëtarë të Albanologjisë
5 qendrat më të mëdha të ruajtjes së të dhënave në botë (FOTO LAJM) Kompani të rendësishme teknologjike i kushtojnë rëndësi të madhe ruatjes së të dhënave dhe shërbimeve të tyre. Disa n
Garda e Republikës ndryshon emrin Komisioni i Sigurisë miratoi këtë të martë dokumentin strategjik të sigurisë kombëtare. Gjatë punimeve të sotme u vendos
SHBA jep 103 mijë $ për Qendrën Albanologjike (FOTO-LAJM) Ambasadori i SHBA Alexander A. Arvizu, së bashku me ministrat Mirela Kumbaro dhe Lindita Nikolla dhe Drejtorin Ardian Ma
AAK kritikon mungesën e ruajtjes së trashëgimisë kulturore Sot është Dita Ndërkombëtare e Monumenteve dhe vendeve të Trashëgimisë Kulturore. Kjo ditë është shpallur nga ICOMOS dhe
Kontrollet në burgje, shkarkohen 5 kryekomisarë Në vazhdim të masave të marra gjatë kontrolleve të ushtruara së fundmi nga DPBSH përkatësisht në IEVP Rrogozhinë, Durrës
Vulin: Serbia nuk heq dorë nga Kosova Drejtori i zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë Aleksandër Vulin ka thënë se Serbia nuk ka hequr dorë nga Kosova, pav
Haradinaj: Dua të kujtohem si lider i ruajtjes së vlerave AAK-ja në zgjedhjet që po afrohen do të vijë me një qeverisje të ndryshme nga PDK-ja dhe LDK-ja. Sipas kreut të saj, Ram
Pesë qendrat më të mëdha të ruajtjes së të dhënave në botë (FOTO-LAJM) Kompani të rendësishme teknologjike i kushtojnë rëndësi të madhe ruatjes së të dhënave dhe shërbimeve të tyre. Disa n
Policia do shtojë 600 vende pune Mungesa e efektivëve në polici sidomos në strukturat e qarkullimit rrugor dhe të ruajtjes së kufirit,ka bërë që Drejtori