999 rezultate për

rtsh

Vjet fitoi festivalin, RTSH dhe organizatorët i bëjnë të papriturën Arilena Arës (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshme ishte nata finale e edicionit 59-të të "Festivalit të Këngës". Çuditërisht, kjo mbrëmje nuk është hap
Shpallen finalistët e Fest '59 Mbrëmjen e kaluar, u prezantuan këngët pjesëmarrëse në edicionin e 59-të të Festivalit të Këngës në Radio Televizionin S
Anxhela Peristeri shpallet fituese e Festivalit? Reagon drejtori i RTSH-së (FOTO LAJM) Prej ditësh në portale ka qarkulluar lajmi se fituesja e Festivalit të Këngës në RTSH është përzgjedhur nga juria dhe aj
Këngëtari shqiptar reagon ashpër ndaj Festivalit të RTSH-së: Mbizotëron k*rvëria Çdo edicion i Festivalit të RTSH-së shoqërohet me polemika… dhe gjithmonë këto polemika kanë të bëjnë me fituesin. Që
Nga Klea Huta te Blendi Salaj, kush do e drejtojë festivalin e RTSH-së? Festivali i fundvitit merr gjithmonë vëmendjen maksimale përsa i përket drejtuesve artistikë, por edhe pjesëmarrësve të
Shpallet lista e këngëve pjesëmarrëse në Festivalit e 59 të Këngës në RTSH Edicioni i 59-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, hyn në një fazë më konkrete, pasi komisioni për
Unioni i Gazetarëve reagon për mbylljen e kontratës së RTSH nga Liga “Duke parë mënyrën se si është trajtuar emisioni sportiv në RTSH, që nuk është koherent dhe mbështetës për futbollin, Li
Merret vendimi, kur do të mbahet Festivali i RTSH-së Situata me Covid-19 bëri që shumë festivale, evente apo kompeticione të ndryshme mos të mbaheshin. Megjithatë pavarë
Feston ditëlindjen, e gjeni dot sa vjeç mbush sot Parashqevi Simaku (FOTO LAJM) Parashqevi Simaku emri më i dashur i skenës shqiptare për shumë festivale me radhë dhe që fitoi zemrat e publikut dhe s
Zbardhet vendimi, a do të zhvillohet këtë vit Festivali në RTSH? Radio Televizioni Shqiptar (RTSH) konfirmoi se Festivali i Këngës 59 do të zhvillohet, pavarësisht COVID-19. Edicion
Balla i "tërheq veshin" Gëllçit të RTSH: Anulo kontratën 1.8 mln euro për Champions e Uefa League Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla i ka tërhequr vëmendjen këshillit drejtues të Radio Televizionit Shqipt
Olta Boka zbulon sekretin e Festivalit të RTSH: Triumfi rritej brenda meje (FOTO&VIDEO) Pak ditë më parë Olta Boka surprizoi ndjekësit me lajmin se do të bëhej nënë për herë të parë. Ajo dhe partneri, Ivi
Pano Xhixho: Jemi gati, trasmetojmë edhe 10 ndeshje njëkohësisht Pasi FSHF bllokoi “Supersportin” që të trasmetojë ndeshjet e Superiores, ka kërkuar te RTSH që nëpërmjet regjisë së saj
Për herë të parë, Alketa Vejsiu zbulon të pathënat e festivalit në RTSH: Më refuzuan 30 VIP-a Alketa Vejsiu, një ndër moderatoret më të njohura në Shqipëri u komentua gjërë për prezantimin e festivalit të RTSH.
Shahini zbulon nëse do të shtyhet Matura Shtetërore: Përsëritni leksionet! Ministrja e Arsimit Besa Shahini në një komunikim virtual në rrjetet sociale u është përgjigjur interesit të nxënëseve n
Koronavirusi, Topuzi: Turizmi shkoi brenda ditës në kolaps Shfaqja e rasteve me koronavirus në Shqipëri ka ndikuar edhe në ecurinë e një prej sektorëve më të rëndësishëm të ekonom
Jonida Maliqi pa iu dridhur qerpiku: S'vras asnjë mizë, por drejtorin e RTSH do e plagosja (VIDEO) Në "Eurovision 2019" Shqipëria u përfaqësua denjësisht nga këngëtarja Jonida Maliqi me këngën "Ktheju tokës" e cila u re
"Më thanë mos dil në skenë", këngëtari i njohur tregon prapaskenat e Festivalit të RTSH I ftuar në emisionin ”Vizioni i Pasdites”, këngëtari Çlirim Denaj gjatë intervistës tregoi se pallto që veshi në Festiva
Alketa Vejsiu flet për fituesen e festivalit të RTSH: Është një histori e errët (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu ka folur edhe për zhurmën që mori shpallja fituese e Festivalit të RTSH të këngëtares
U kritikua shumë në RTSH, Alketa do bëjë të njëjtin "gabim" në Sanremo (FOTO LAJM) Mbrëmjen e sotme në skenën e Ariston në festivalin e muzikës italiane "Sanremo" do të ngjitet në moderim, prezantuesja