999 rezultate për

rtk-se

Gazetarja e RTK-së i referohet Kosovës me termin "Kosova dhe Metohija" oderatorja Aleksandra Dogangjiq e Radio Televizionit të Kosovës, kanali i dytë, që transmeton program në gjuhën serbe, v
Momenti kur moderatorja e RTK-së e përlotur jep lajmin për vdekjen e koleges (VIDEO) Gjatë ditës së sotme, në moshën 33-vjeçare, ka ndërruar gazetarja e RTK-së, Ardita Sylejmani. Mësohet se gazetarja S
Rritet taksa e RTK-së për qytetarët Përveç parapagimit prej 2.5 eurosh në muaj, nga buxheti i taksapaguesve kosovarë parashihet që të ndahen në vitin pasues
Zgjidhet anëtarja e re e Bordit të RTK-së Ka dështuar të zgjidhet një anëtari i Bordit të RTK-së nga radhët e komunitetit shumicë shqiptarë, ku Çun Lajçi ka marrë
Rifillon seanca, po votohet për anëtarët e Bordit të ZRRE-së dhe RTK-së Në sesionin e pasdites seanca ka filluar me procedurat për votimin e dy anëtarëve të Bordit të Zyrës së Rregullatorit të
Kuvendi shkarkon anëtaren e RTK-së Kuvendi i Kosovës ka shkarkuar anëtaren e bordit të RTK-së Mimoza Hasani-Pllana. Për shkarkimin e Hasani-Pllana kanë
RTK-së i jepet edhe 1.7 milion euro Rritja e numrit të punëtorëve, tejkalimi prej 25 për qind të buxhetit për mallra dhe shërbime, mosrealizimi i investimev
Labi u përgjigjet thashethemeve të reja mbi të Që prej largimit nga RTV 21, prezantuesi Labinot Gashi është shndërruar në kryetemë të medias online. Lajmet mbi të a
Qeveria dënon sulmin ndaj drejtorit të RTK-së Qeveria e Kosovës ka dënuar ashpër sulmin në oborrin e shtëpisë së drejtorit të Radio Televizionit të Kosovës, Mentor Sh
Sulmi ndaj drejtorit të RTK-së, reagon Sindikata e Punëtorëve Sindikata e Punëtorëve të RTK-së ka dënuar ashpër sulmin e mbrëmshëm ndaj shtëpisë së drejtorit gjeneral të televizionit
Ambasadori britanik dënon sulmin ndaj RTK-së Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka reaguar ndaj sulmit me granatë dore në Radio Televizionin
Ambasada amerikane dënon sulmin ndaj RTK-së Ambasada amerikane dënon gjithashtu sulmin e mbrëmshëm me bombë në Radio Televizionin e Kosovës. "Ambasada amerikane
Policia: Ende asnjë i dyshuar për sulmin ndaj RTK-së Policia e Kosovës ka njoftuar në lidhje me sulmin e mbrëmshëm ndaj RTK-së, se ende nuk ka asnjë të dyshuar edhe pse rapo
Sindikata kërkon zbardhjen e sulmit ndaj RTK-së Sindikata e Punëtorëve e RTK-së ka dënuar ashpër sulmin e mbrëmshëm ndaj televizionit publik dhe bën me dije se kërkon
"Rugovasit" godasin antenat dhe trafon e rrymës së RTK-së Një granatë dore ka shpërthyer mbrëmë brenda godinës së RTK-së, e cila i ka shkaktuar dëme të mëdha trafos së rrymës ele
Haliti: Sulmi ndaj RTK-së është akt i shëmtuar Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, sulmin ndaj RTK-së, e ka cilësuar si një akt të shëmtuar dhe sulm kund
Ja kush zgjidhet Kryeredaktor i RTK-së Xhymret Veliu është zgjedhur është zgjedhur Kryeredaktor i RTK-së. Më herët ai ka punuar si Redaktor Përgjegjës në mediu
DASH: Ambasadori Delawie ka shprehur qëndrimet e SHBA-ve Departamenti Amerikan i Shtetit ka komentuar sulmet kundër ambasadorit amerikan Delawie nga politikanë të opozitës dhe s
Ja kush është anëtari i ri i Bordit të RTK-së Gjatë seancës së sotme, Kuvendi ka zgjdhur një anëtar të Bordit të RTK-së. U njoftua se anëtari më i ri është zgjedhur N
Mentor Shala rizgjidhet Drejtor i RTK-së (Dokument) Mentor Shala zgjidhet edhe për një mandat tjetër si drejtor i përgjithshëm i Radio Televizionit të Kosovës. Një vendim