999 rezultate për

rrugore

"Me frymën e fundit shënoi targën", si u vra efektivi i Rrugores, Allaman Dervishi (VIDEO) Beteja me krimin iu ka kushtuar jetën edhe disa efektivëve të Policisë Rrugore. Një prej emrave më të dalluar është ai i
Kujdes në këto rrugë, të kalueshme vetë me zinxhirë Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar këtë të enjte se segmentet rrugore në vend të cilat janë të kalueshme me zinxhir
Policia ka "sy" kudo, mënyra e re e gjobitjes së shoferëve në rrugë (VIDEO) Policia Rrugore ka publikuar një video ku i bën bën apel për kujdes të shtuar nga ana e drejtuesve të mjeteve, të zbatoj
Dëbora bllokon Shqipërinë, problemet në tre qarqe (VIDEO) Autoriteti Rrugor shqiptar së fundmi ka publikuar një njoftim të rëndësishëm në lidhje me gjendjen e akseve në zonat që
ARRSH jep njoftimin e rëndësishëm: Këto janë akset rrugore problematike Gjendja aktuale e akseve kryesore të vendit. Gjendja në gjithë segmentet rrugore nga Qafë Mali deri ne Qafë Muzinë është
Nata shton dëborën dhe ngricat, 6 akse rrugore shfaqin probleme Në të paktën 6 akse rrugore nuk do të lejohet kalimi pa zinxhir gjatë natës për shkak të rrezikshmërisë nga ngricat dhe
Policia nuk të ndal më në rrugë, çfarë ndodh me gjobat (VIDEO) Pakësimi i numrit të policëve në rrugët e kryeqytetit nuk do të thotë se shoferët kanë shpëtuar nga gjobat. Madje ta
Bora bllokon qarkullimin në disa akse rrugore Maqedonia është përfshirë nga temperatura të ulëta dhe reshjet të borës. Sipas të dhënave të Entit Hidrometeorologjik re
Polica bën njoftimin e rëndësishëm: Nuk falim askënd... Polica e Shtetit ka njoftuar të gjithë qytetarët se nuk do të tolerohet askush që përbën shkelje gjatë ndërrimit të viti
"I forti" me fuoristradë e pësoi keq pas këtij veprimi të rrezikshëm (VIDEO) Policia Rrugore ka publikuar sot masat që do të merren për shkak të festave të fundvitit duke i bërë thirrje shoferëve q
A do të ketë më fishekzjarrë? Policia e Shtetit zbulon planin e masave për festat Policia e Shtetit ka ndërmarrë një plan masash për të siguruar mbarëvajtjen e festave të fundvitit që ka të bëjë me akse
Policia bën "namin" në Tiranë, procedon 67 shoferë në flagrancë (VIDEO) Policia Rrugore e Tiranës raporton se ka proceduar 67 drejtues mjetesh për mosdhënie përparësie ndaj këmbësorëve. S
KATASTROFË/ 190 shqiptarë u vranë nga aksidentet në 11 muaj Aksidentet rrugore janë ndër shkaktarët më të mëdhenj të humbjes se jetës në moshat e reja. Sipas të dhënave të INST
DETAJET/ 235 drejtues mjetesh procedohen nga policia Të paktën 235 drejtues mjetesh janë proceduar penalisht nga Policia Rrugore në rrugët e Tiranës. Rrugorët me uniforma
Urdhri i Lleshajt: Policë ikni nga rruga, si do zgjidhen problemet e qarkullimit rrugor Përmes një shkrese drejtuar Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj kërkon
Shpejtësia "skëterr", policia ndalon 24-vjeçaren me 154 km/h Shpejtësia tej normave të lejuara, është një tjetër problematikë e qarkullimit rrugor në vend, që shton ndjeshëm rreziku
Me shpejtësi "skëterrë", meshkujt dhe femrat çmenden në timon (VIDEO) Ashtu si për çdo fundjavë, Policia Rrugore forcon kontrollet, ndërsa u ‘shtrëngon rripin’ drejtuesve të mjeteve që nuk z
Gjendja e rrugëve në Maqedoni Komunikacioni nëpër rrugët shtetërore të Maqedonisë po zhvillohet pa ndalesa, nëpër rrugë të lagështa, njofton Lidhja Au
I vë "flatrat" makinës për të kapur ahengun, i riu e pëson nga policia (VIDEO) Fundjava vazhdon të mos neglizhohet nga Policia Rrugore e Tiranës e cila ka qenë në gatishmëri gjatë natës së kaluar duk
Taksa rrugore largon shqiptarët e Kosovës nga Shqipëria Ndonëse muaji tetor ishte i ngrohtë si asnjëherë tjetër, kjo nuk duket të jetë shfrytëzuar nga të hyajt që vijnë me qëll