999 rezultate për

rrugore

Gjobë e majme për policët që nuk paguajnë taksën rrugore Policia e komunikacionit dhe Inspektorati shtetëror për transport kanë kryer kontrolle te një pjesë e pikë pagesave, ku
Rrugët u mbushën me kamionë të përmbysur, policia jep njoftimin e rëndësishëm Ditën e sotme janë raportuar plotë tre kamion të përmbysur nga era e fortë. Situata më kritike ka qënë në qarkun e L
Kujdes nga bora, kjo është gjendja në rrugët e Shqipërisë (FOTO LAJM) Gjatw natws i gjithw territori i Shqipwrisw wshtw pwrfshirw nga moti i keq ku nw zonat malore ka patur edhe reshje dwbor
Një ditë para protestës bllokohet autostrada Tiranë-Durrës Në një kohë kur opozita po bën përgatitjet e fundit për protestën e nesërme, Policia Rrugore i bën thirrje shoferëve nga
Detaje për shqiptarët që humbën jetën në aksidentin e tmerrshëm Në tragjedinë rrugore që ndodhi në Maqedoni, gjetën vdekjen e dhimbshme edhe tetë shqiptarë. Djaloshi 19-vjeçar që ka
"Fast and Furious" në rrugët e Tiranës, radari kap mat shoferin (VIDEO) Policia Rrugore vijon kontrollet në rrugë me qëllim rritjen e parametrave te sigurisë rrugore dhe shmangien e aksidentev
Rikthehet bora, këto janë akset rrugore problematike Përmes një njoftimi ARRSH ka njoftuar se pas reshjeve të dëborës gjatë natës, janë krujuar vështirësi në qarkullimin e m
"Me frymën e fundit shënoi targën", si u vra efektivi i Rrugores, Allaman Dervishi (VIDEO) Beteja me krimin iu ka kushtuar jetën edhe disa efektivëve të Policisë Rrugore. Një prej emrave më të dalluar është ai i
Kujdes në këto rrugë, të kalueshme vetë me zinxhirë Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar këtë të enjte se segmentet rrugore në vend të cilat janë të kalueshme me zinxhir
Policia ka "sy" kudo, mënyra e re e gjobitjes së shoferëve në rrugë (VIDEO) Policia Rrugore ka publikuar një video ku i bën bën apel për kujdes të shtuar nga ana e drejtuesve të mjeteve, të zbatoj
Dëbora bllokon Shqipërinë, problemet në tre qarqe (VIDEO) Autoriteti Rrugor shqiptar së fundmi ka publikuar një njoftim të rëndësishëm në lidhje me gjendjen e akseve në zonat që
ARRSH jep njoftimin e rëndësishëm: Këto janë akset rrugore problematike Gjendja aktuale e akseve kryesore të vendit. Gjendja në gjithë segmentet rrugore nga Qafë Mali deri ne Qafë Muzinë është
Nata shton dëborën dhe ngricat, 6 akse rrugore shfaqin probleme Në të paktën 6 akse rrugore nuk do të lejohet kalimi pa zinxhir gjatë natës për shkak të rrezikshmërisë nga ngricat dhe
Policia nuk të ndal më në rrugë, çfarë ndodh me gjobat (VIDEO) Pakësimi i numrit të policëve në rrugët e kryeqytetit nuk do të thotë se shoferët kanë shpëtuar nga gjobat. Madje ta
Bora bllokon qarkullimin në disa akse rrugore Maqedonia është përfshirë nga temperatura të ulëta dhe reshjet të borës. Sipas të dhënave të Entit Hidrometeorologjik re
Polica bën njoftimin e rëndësishëm: Nuk falim askënd... Polica e Shtetit ka njoftuar të gjithë qytetarët se nuk do të tolerohet askush që përbën shkelje gjatë ndërrimit të viti
"I forti" me fuoristradë e pësoi keq pas këtij veprimi të rrezikshëm (VIDEO) Policia Rrugore ka publikuar sot masat që do të merren për shkak të festave të fundvitit duke i bërë thirrje shoferëve q
A do të ketë më fishekzjarrë? Policia e Shtetit zbulon planin e masave për festat Policia e Shtetit ka ndërmarrë një plan masash për të siguruar mbarëvajtjen e festave të fundvitit që ka të bëjë me akse
Policia bën "namin" në Tiranë, procedon 67 shoferë në flagrancë (VIDEO) Policia Rrugore e Tiranës raporton se ka proceduar 67 drejtues mjetesh për mosdhënie përparësie ndaj këmbësorëve. S
KATASTROFË/ 190 shqiptarë u vranë nga aksidentet në 11 muaj Aksidentet rrugore janë ndër shkaktarët më të mëdhenj të humbjes se jetës në moshat e reja. Sipas të dhënave të INST