999 rezultate për

rrugor

KORONAVIRUSI/ Dy numra shtesë për qytetarët duke filluar nga mesnata e sotme Për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve, në raste të problematikave të ndryshme që mund të lindin si pasojë e zbatimit të ma
Aksident i rëndë në Fushë-Bulqizë, makina merr përpara një vajzë të re Një vajzë e re ka mbetur e plagosur, e përplasur nga një makinë teksa kapërcente rrugën. Rreth orës 13.00 të kësaj të
Nuk i frikësojnë as rregullat, shoferët me shpejtësi skëterrë në Tiranë-Durrës Mbrëmjen e djeshme në aksin rrugor Tiranë- Durrës-Tiranë janë pezulluar 14 Leje Drejtimi. Drejtuesit e mjeteve jane p
Ndryshime të mëdha në Kodin Rrugor, ashpërsohen gjobat për alkolin e celularin në timon Policia e Shtetit publikoi sot ndryshimet në Kodin Rrugor, të cilat parashikojnë ashpërsimin e masave për drejtuesit e m
Rrugorja gati të veprojë me "dorë të hekurt" propozohen ndryshime të forta në Kodin Rrugor (FOTO LAJM) Policia rrugore ka vendosur të bëjë disa ndryshime në Kodin Rrugor që synojnë të rritin Sigurinë Rrugore. Këto masa,
Marcelo përfundon në gjykatë Sikur të mos mjaftonte fakti se ka humbur vendin e titullarit me madrilenët, mbrojtësi Marselo tashmë është në probleme
Armë e makinë të blinduar, del nga qelia ish-shoferi i prokurorit Ndoja Gjykata e Apelit të Tiranës ka liruar nga qelia Edmond Vogën, i cili u kap me armë pa leje dhe makinë të blinduar, si dh
Tapë në timon dhe me shpejtësi të "çmendur", pezullohen 22 patenta në Tiranë Edhe pse kontrollet tashmë janë bërë të përnatshme, duket se shqiptarët nuk kanë aspak frikë të dalin të dehur në rrugë.
I tregoi "muskujt" rrugores, kapet 33 vjeçari në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar një 33 vjeçar i cili ka kundërshtuar me dhunë dhe goditi me mjet punonjësin e Policisë Rr
800 milion euro kredi! Aktori publikon gjobën: Nisa të paguaj borxhin e shtetit Shqipëria dje mori 1.15 miliard euro nga konferenca e donatorëve në Bruksel, ku rreth 800 milion euro ishin hua për rind
Njohja e patentave në Gjermani, ambasada u "pret krahët" shqiptarëve me reagimin e fundit Lajmi se patentat shqiptare do të njihen në Gjermani, ishte padyshim një lajm i shumëpritur nga shqiptarët. Por si d
Dhunë në familje dhe pa leje drejtimi, arrestohen 5 persona në Tiranë Policia e Tiranës gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar 5 persona për vepra penale të ndryshme. Specialistët për Heti
"Fluturuan" me dyfishin e shpejtësisë së lejuar, çfarë ndodhi mbrëmë në Tiranë Policia i ka bërë thirrje personave në timon, që të mos nxitojnë në rrugë duke u bërë burim aksidenti për veten dhe për
Më në fund u realizua, kush e firmosi marrëveshjen për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi? Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbi
Një viktimë dhe një i plagosur, kapen dy shoferët që shkaktuan aksident Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur dje në Tapizë të Fushë-Krujës, ku një 24 vjeçar ka përplasur një 74 vjeçar, i
Kontroll "i hekurt" i rrugores: Pezullohen 600 leje drejtimi, qindra masa të tjera administrative Policia Rrugore ka njoftuar se nga data 1-10 shkurt në të gjithë vendin,ka qenë e angazhuar në përmbushje të prioritetit
Bashkia i kopjon idenë artistit britanik: Tabelat rrugore si ato në Firence! Bashkia e Tiranës ka zgjedhur të përdorë idenë e artistit Clet Abraham, i njohur si Le Clet, për të krijuar tabelat rrug
Janari tragjik, 16 aksidente rrugore në 1 ditë Muaji i parë i vitit mbyllet me një bilanc tragjik sa i përket aksidenteve rrugore në Shqipëri. Sipas Qendrës Kombëta
Rrugorja me "dorë të hekurt": Pezullohen të tjera leje drejtimi, procedohen shoferët (VIDEO) Rrugorët e kryeqytetit, duke konsideruar ankesat dhe shqetësimet e qytetarëve, kanë vijuar kontrollet policore dhe verif
"Tapë" në timon tenton të korruptojë policin, shoferi e pëson keq (VIDEO) Policia Rrugore e Tiranës ka godet një tjetër rast të mitëdhënies. Një shtetas i dehur në timon, i ofroi 50 euro poli