999 rezultate për

rrugor

Pas 5 vitesh merret vendimi, targat shkojnë për skrap Prej 5 vjetësh, jo pak, por plot 163 mijë targa të dëmtuara ishin në Drejtorinë Rajonale të Transportit të Shërbimit Rru
Vetëm në muajin gusht u regjistruan 752 aksidente Sezoni turistik mbyllet me një bilanc të lartë aksidentesh rrugore jo vetëm për shkak të mos respektimit të rregullave t
Kishte humbur rrugën, polici "hero" dërgon 6 vjeçaren te prindërit (VIDEO) Një vajzë ë vogël, mësohet të jetë gjetur nhga një polic rrugor teksa kishte humbur rrugën ditën e sotme në kryeqytet.
Tmerri në rrugët e Kosovës, 58 të vdekur në aksidente Vetëm gjatë ditës së shtunë për një orë janë shkaktuar 13 aksidente trafiku në rrugën Prishtinë-Pejë, ku prej tyre gjash
"I forti" me Range Rover e pëson pas veprimit në mes të Tiranës (VIDEO) Policia e Tiranës ka vendosur një numër rekord gjobash gjatë ditëve të fundit në kryeqytet me argumentin se janë konstat
Makina del nga rruga, humb jetën një person Një tjetër aksident i rëndë rrugor ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Peshkëpi, në aksin rrugor Kotë-Vlorë. Një auto
Merr flakë autobusi në autostradën Tiranë-Elbasan, bllokohet aksi rrugor NNjë autobus është përfshirë nga flakët në autostradën Tiranë-Elbasan. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë, ku mëso
Drejtori i Policisë Rrugore: Celulari në timon të ndëshkohet si përdorimi i alkoolit Përdorimi i celularit ndërkohë që je duke drejtuar automjetin është një vrasës i heshtur, jo vetëm në Shqipëri, por edhe
Fluks i lartë mjetesh, bllokohet pika kufitare në Morinë Pika e përbashkët kufitare në Morinë është përballur me një fluks të lartë mjetesh në dy anët e saj. Qindra automjete ka
Shqiptarët e Kosovës "pushtojnë" Shqipërinë: 22 000 veta në pak orë Pikat doganore mes Kosovës dhe Shqipërisë janë plot tani për shkak të numrit të lartë të Shqiptarëve të Kosovës që futen
Haradinaj u bën thirrje autoriteteve shqiptare të heqin taksën rrugore Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka kërkuar nga autoritetet e Shqipërisë që të hiqet tak
Aksidenti bllokon autostradën drejt Lushnjes Një aksident rrugor në të cilin janë përfshirë tre makina është regjistruar pasditen e sotme në autostradën Lushnje-Fier
Shqiptari "magjistar" po "tërbon" rrjetin, kjo foto e vërteton Siguria rrugore vijon të jetë një problematike serioze, e shkaktuar ca nga sinjalistika e vakët dhe ca nga shoferët e pa
Policia bën "kërdinë", 350 gjoba brenda 24 orëve (VIDEO) Sipas një njoftimi të bërë nga policia e Tiranës, rezulton se gjatë 48 orëve të fundit janë ndëshkuar 350 drejtues mjete
Fluksi i automjeteve drejt bregdetit, flet drejtori i Policisë Rrugore Shmangja e trafikut në këto ditë të nxehta vere ka bërë që të bllokohet lëvizja e automjeteve të tonazhit lartë nga ora
Mesazhi i shqiptarit po bën bujë në internet Aksidentet rrugore vazhdojnë të shkaktojnë numrin më të madh të vdekjeve aksidentale në Shqipëri e Kosovë. Vetëm në dy j
Dasmorët hapin probleme për sigurinë rrugore, Policia bën apel Policia Rrugore ka apeluar ndaj të gjithë qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm gjatë lëvizjeve në rrugë, kryesisht në
I dha policit 2 000 lekë, e pëson keq "bosi" më fuoristradë (VIDEO) Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar sot shoferin e një fuoristrade luksoze teksa tentoi që t'i japë policit rrugor 2
Siguria rrugore, në 3 ditë janë marrë 967 masa (VIDEO) Vijon puna e Strukturave të Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Nga
Kujdes nëse keni makinë me xhama të zinj, policia ju ndëshkon (VIDEO) Policia e shtetit ka ndëshkuar 87 drejtues pasi kanë lëvizur me automjete me xhama të errësuar. Sipas policisë 17 prej t