999 rezultate për

rruges

Rrëzohet helikopteri në Turqi, 9 ushtarë të vdekur dhe 4 të plagosur Një aksident tragjik ajror ka ndodhur në Turqi. Mediat vendase shkruajnë se një helikopter ushtarak u rrëzua në Turqi
Viktima shtrirë në mes të rrugës, dalin pamjet nga atentati në Vlorë (VIDEO) Një person është vrarë me breshëri kallashnikovi ditën e sotme në Vlorë. Nga informacionet paraprake mësohet se ngja
Atentat në Vlorë, një person vritet me kallashnikov në mes të rrugës Vritet me breshëri kallashnikovi një person në Vlorë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në rrugën Transballkanike në Vlorë.
Masakroi ish-dashurën greke në mes të rrugës, kush është shqiptari i arrestuar në Itali Policia italiane ka vënë në pranga një të ri shqiptar i cili akuzohet se ka qëlluar me thikë ish-të dashurën me origjinë
E trishtë: Të rinjtë shtyjnë makinën mes borës, por e moshuara ndërron jetë rrugës (VIDEO) Një ngjarje e trishtë ka ndodhur në fshatin Limaj në Dibër, ku një e moshuar ka ndërruar jetë ndërsa ishte i pamundur dë
Kryemadhi e bindur: Nuk na ndal as bora, as shiu Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi nuk ka ndërmend t'i ndalë takimet politike. Ditën e sotme ajo ka zhvilluar një taki
Bllokimi i rrugës Milot-Lezhë, prokuroria nis hetimet Dhjetra qytetarë e kaluan natën në rrugën Milot-Lezhë, e cila u bllokua për orë të tëra pas reshjeve të dëborës dhe mung
Akulli pushton rrugën, bllokohet tërësisht qarkullimi në këtë aks Për shkak të ngricave që mund të rrezikojnë jetën e njerëzve, policia ka bllokuar qarkullimin në aksin e rrugës Rreth rr
Ishte nisur për në Shkodër, reshjet e borës bllokojnë për orë të tëra Bashën në rrugë "Gjatë rrugës për Lezhë dhe Shkodër nuk pashë asnjë borëpastruese. Ndërsa Ambulanca dhe automjete private të bllokuara r
Kush është i "forti" i rrugës së Kavajës që do të lironte gjyqtarja Hoxha Gjyqtarja Enkeleda Hoxha po përgatiste një tjetër lirim të bujshëm. Bëhet fjalë për lirimin e ‘të fortit’ të rrugës së K
Moti i keq dhe era e fortë rrëzojnë pemën në mes të rrugës, e shkulin shtyllën (VIDEO) Prej ditësh moti i keq ka pushtuar Shqipërinë. Moti i keq dhe erdha e fortë në qarkun e Elbasanit ka bërë që aksi El
Skena të sikletshme në mes të rrugës, si festohej Shën Valentini pa Covid (FOTO LAJM) Shën Valentini u festua në mënyrë të çmendur nga të rinjtë britanikë vitin që lamë pas. Ata u argëtuan deri në orët e pa
Kryemadhi: Do ta heqim tarifën e Rrugës së Kombit mes Shqipërisë dhe Kosovës Gjatë një interviste për mediat në Kosovë kryetarja e LSI Monika Kryemadhi u angazhua se do ta heqë taksën e Rrugës së K
Reshjet e dendura, çahet asfalti në autostradën Tiranë-Durrës Mbikalimi kryesor që lidh autostradën Tiranë-Durrës me të gjithë pjesën e Shqipërisë Jugore, ka pësuar një çarje dhe rrë
Dëbora në Korçë, sorkadhet dalin buzë rrugës Bora dhe temperaturat e ulëta në juglindje të vendit kanë sjellë edhe një pamje më natyrale, sidomos në fshatin turistik
Aksident në Tiranë, makina merr përpara stacionin e autobuzit Pasditen e sotme është regjistruar një aksident i rëndë në Tiranë. Burimet bëjnë me dije se aksidenti ka ndodhur pra
Sherri për miliarda shkaktoi plumba dhe gjak, 120 familje lihen në mes të rrugës Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së mërkurës konfliktin mes dy ndërtuesve në Tiranë, të cilët kanë lënë në mes të rrugës pl
Çarja e rrugës së Borshit në dysh, KLSH nis verifikimin e procedurave të ARRSH Kontrolli i lartë i shtetit ka ngritur një grup kontrolli për të verifikuar të gjithë proçedurën e realizuar për punim
Çarja e rrugës në Borsh, PD: Rama nuk mban asnjë premtim, mendon vetëm për vete dhe oligarkët Ish-deputetja demokrate Nada Meçorapaj ishte sot në segmentin e rrugës në Borsh, i shembur pas reshjeve të para në zonë.
Rrëshqitje dherash në aksin Elbasan-Përrenjas, radhë në dy krahët e rrugës Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, janë shkaktuar rrëshqitje dherash në aksin rrugor Elbasan-Përrenjas në fshatin