999 rezultate për

rrudhat

Provoni sa më parë këtë maskë: Zhduk rrudhat dhe shenjat e lodhjes nga fytyra Ajo largon nga fytyra shenjat e lodhjes dhe rrudhat, duke e bërë të duket më e shëndetshme se kurrë më parë. Nuk e ekzag
7 zakone të përditshme që ndikojnë në shtimin e rrudhave në fytyrë (FOTO LAJM) Disa veprime të përditshme, në dukje të padëmshme, mund të kenë efekte anësore negative për lëkurën tonë. Për shembull,
Gabimi katastrofik që krijon rrudha rreth syve Siç e dimë, koha kalon dhe rrudhat vijnë. Por nuk është vetëm mosha që është “përgjegjëse” për rrudhat, por dhe mënyra e
Çfarë nuk dini rreth fillers dhe botox-it Çdo femër dëshiron që të ketë akoma më pak rrudha seç ka, dhe që të ketë një lëkurë sa më të lëmuar. Por pavarisht dë
6 faktorë që shtojnë rrudhat në lëkurën tënde ipas hulumtimeve, dieta juaj, zgjedhja e sapunit dhe madje edhe zakonet tuaja të përditshme mund të bëjnë që rrudhat të
Ekspozimi i gjatë në diell plak lëkurën, shton rrudhat dhe rrezikun tumoreve Nga Dr. Irena Savo Mbrojtja e lëkurës ndaj rrezatimit diellor, shpjegimet e dermatologes për të mos rrezikuar shëndet
Të gjithë të shqetësuar për rrudhat e Ori Nebiajt, reagon moderatorja (FOTO LAJM) Fotoja e fundit e moderatores Ori Nebijaj duket se ka ngjallur diskutime në rrjet, të cilat e kanë bërë dhe vetë atë të
Karrota dhe vezë, sekreti për të reduktuar rrudhat Kontakti i vazhdueshëm me kushtet e jashtëme atmoferike, mimikat e një sërë faktorësh të tjerë, ndikojnë drejtpërdrejtë
Harrojeni Botox-in, kjo është maska natyrale që zhduk rrudhat si me magji Në ndryshim nga pjesët e tjera të trupit, fytyra është ajo që pëson e para veprimin e radikaleve të lira, rrezeve të die
8 kurat natyrale që zbehin rrudhat dhe plakjen e fytyrës Rrudhat janë pjesë e paevitueshme e procesit të plakjes. Tek disa njerëz, rrudhat dalin përpara kohe kryesisht tek
8 kurat natyrale që zbehin rrudhat dhe plakjen e fytyrës Rrudhat janë pjesë e paevitueshme e procesit të plakjes. Tek disa njerëz, rrudhat dalin përpara kohe kryesisht tek
Këto ushqime i luftojnë rrudhat njëlloj si kremrat Kur bëhet fjalë për kujdesin ndaj lëkurës, ne e dimë se një kombinim i kremrave të diellit, kremrave anti-plakje dhe kuj
Si të parandaloni rrudhat poshtë syve Zakonisht tek të gjithë njerëzit, si te femrat dhe te meshkujt, rrudhat e para që shfaqen janë në fytyrë dhe kryesisht n
"Shty e shty e shty", Saimir Tahirit i dalin rrudhat duke pritur gjyqin Shtyrja për herë të tretë e gjyqit ndaj tij, ka revoltuar ish-ministrin Saimir Tahiri. Duke përdorur aplikacionin me
Zhdukni rrudhat në vetëm 5 ditë Në Japoni ekziston një traditë shumë e vjetër për përdorimin e orizit, jo vetëm në kuzhinë, por edhe për përdorim kozmet
Largoni rrudhat me maske me aloe vera dhe pastë dhëmbësh Kanë filluar të të dalin ato rrudhat poshtë dhe në anë të syve? Mos i merr inat se me pak punë mund t`i zbehësh. Ato
Për të hequr rrudhat e syve përdorni vitaminën E Vitamina E është e shkëlqyer kur bëhet fjalë për rrudhat në fytyrë. Pa përdorur ndërhyrje kirurgjike, por me vetëm k
Sëmundja që tregojnë rrudhat në ballë Rrudhat e thella të ballit mund të jenë një shenjë paralajmëruese e sëmundjeve kardiovaskulare, thonë studiuesit. Një
Po e shkatërrojmë fytyrën me duart tona, ekspertët japin alarmin për kremërat Dr. Sobia Ali, me seli në Edinburg, thotë se ne duhet të heqim dorë nga idratusit për të mirën tonë. Gratë po bëhen t
Çfarë paralajmërojnë rrudhat e shumta në ballë Njerëzit me rrudha të theksueshme në ballë mund të jenë më të rrezikuar nga sëmundjet kardiovaskulare, sugjeron një stud