999 rezultate për

rrjedhje

Gjakrrjedhje nga hunda, kur duhet të paraqiteni tek mjeku Në shumicën e rasteve gjakrrjedhja nga hunda nuk është serioze dhe mund të ndalet vetë ose me disa trajtime të thjeshta.
Arsyeja pse keni gjakderdhje nga hundët gjatë dimrit Në disa vende ku dimri është shumë i ftohtë, për disa persona, gjakrrjedhja nga hundët mund të jetë diçka që ndodh shpes
Çfarë e shkakton gjakrrjedhjen e hundëve gjatë dimrit? Në disa vende ku dimri është shumë i ftohtë, për disa persona, gjakrrjedhja nga hundët mund të jetë diçka që ndodh shpes
Rrjedhje nga bombula e gazit, përfshihet nga flakët banesa në Tiranë Një banesë është përfshirë nga flakët pak çaste më parë në Tiranë, në rrugën ‘Ferit Xhajko’. Mësohet se fatmirësisht
Ky objekt kushtoi 1.5 miliard dollar dhe po mbron të gjithë Europën nga vdekja (FOTO LAJM) Reaktori numër 4 i centralit bërthamor në Çernobil të Ukrainës kishte shpërthyer më 26 prill të vitit 1986, duke shkaktu
Sulmuesi i Milanit i jep fund beqarisë fshehurazi (FOTO LAJM) Krzysztof Piątek dhe Paulina Procyk lidhën kurorë në një ceremoni sekrete të zhvilluar në kështjellën Joannitów në
10 këshilla si mund të kurseni ujin Uji i pijshëm, është themelor për jetën e njeriut, por edhe me burime te kufizuara. Për të kontribuar në pakësimin e
Tjetër ''rrjedhje'' nga LSI, kandidati i Tiranës kërkon mandatin e deputetit Një tjetër kandidat nga listat e LSI ka kërkuar të marrë mandatin e deputetit në KQZ. Ramazan Gjuzit nga lista e Tira
Tjetër rrjedhje nga PD-ja, 70-vjeçari gati të bëhet deputet (FOTO LAJM) Tjetër rrjedhje në kampin opozitar. Aleati i Partisë Demokratike, kryetari i Partisë Demokracia e Re Europiane, Koçi Tah
EMRI/ Një tjetër rrjedhje tek PD-ja, kjo kandidate kërkon mandatin (FOTO LAJM) Tjetër rrjedhje nga radhët e Partisë Demokratike. Bëhet fjalë për kandidaten Fatjona Dhimitri e cila ishte në listat e P
EMRI/ Tjetër rrjedhje nga LSI, kandidati i Fierit kërkon mandatin Djegia në bllok e mandateve të deputetit ka sjellë edhe konfuzion në KQZ se kush kandidat që vijon në listë duhet thirru
Rrjedhje nga PD-ja, ky është kandidati tjetër që bëhet deputet Lefter Maliqi mësohet se sapo ka dorëzuar në KQZ formularin e dekriminalizimit duke zyrtarizuar kështu dhe hyrjen e tij
Tjetër rrjedhje te LSI-ja, ky është kandidati i ri që bëhet deputet Ditën e sotme tre kandidatë nga listat e LSI-së kanë dorëzuar në KQZ formularët e dekirminalizimit duke i hapur kështu r
Rrjedhje tek LSI-ja, tre kandidatë drejt karrigeve të deputetit Nga radhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka patur disa "rrjedhje" nga qëndrimet për të djegur mandatet. Mësohet
Fenomeni misterioz që tmerroi Kolumbinë (VIDEO) Përderisa një nga tunelet po ndërtohej në lumin Cauca, ky fenomen i çuditshëm u pa dhe u filmua brenda tunelit. Kjo u
Gjakderdhja në hundë nuk është aq e thjeshtë sa e mendoni “Asgjë e tmerrshme, ka pëlcitur kapilari”. Kështu jemi mësuar të dëgjojmë kur dikujt fillon t’i rrjedhë gjak nga hunda,
Ju del gjak nga hundët? Përse duhet të frikësoheni “Asgjë e tmerrshme, ka pëlcitur kapilari”. Kështu jemi mësuar të dëgjojmë kur dikujt fillon t’i rrjedhë gjak nga hunda,
Rrjedhje gazi në një shkollë në Bulqizë, asfiksohen nxënësit Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Bulqizë. Nga raportimet e para mësohet se në një shkollë ka pasur n
Ja si e komenton Duma rrjedhjen e votave të PD-së për Ruçin Zëdhënësja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Grida Duma, e ftuar në studion e Ora News, bëri me dije nisma më
E FUNDIT/ Alarm në Durrës, 4 persona helmohen me gaz në port Katër punonjës sigurie të portit të Durrësit kanë përfunduar në spital paraditen e sotme. Nga raportimet e para mëso