999 rezultate për

rrjedha

Po kalonin Vjosën në këmbë, i rrëmbeu rrjedha: Njëra mbytet, tjetra në spital Dy shtetase i ka rrëmbyer rrjedha e lumit Vjosë duke shkaktuar vdekjen e njërës prej tyre. Ndërkohë tjetra është transpo
Rrëmbehet nga rrjedha e lumit, humb jetën turistja shqiptare në Zvicër Një grua shqiptare ka humbur jetën në Zvicër një ditë më parë. Sipas raportimeve të mediave lokale, viktima është Elv
Vullkani Fuego, evakuohen dhjetëra persona Vullkani Fuego në Guatemalë ka filluar të lëshojë shkëmbinj dhe materiale të nxehta. Instituti i Sizmologjisë dhe Vul
E mori rrjedha e ujit, vazhdojnë kërkimet për 20-vjeçarin nga Tirana Polombarët e RENEA-s edhe gjatë ditës së djeshme dhe sot, vijojnë kërkimet në grykën e Skuranës në lumin Erzen, për gjet
Kërkimet për trupin e të riut në Pëllumbas, ndryshohet rrjedha e lumit (VIDEO) Polombarët e RENEA-s vijojnë kërkimet në grykën e Skuranës në lumin Erzen, për gjetjen e trupit të 20 – vjeçarit Xh.S.
Zbardhet dëshmia e Fabio Dukagjinit: Ma mori shokun rrjedha e ujit Ditën e djeshme në "Shpella e Pëllumbasit" ranë dy djem të rinj. I riu Fabio Dukagjini, i shpëtuar dje pasi ra në kan
Reshjet intensive të shiut, rrezikohet përmbytja nga lumi Radika Shtrati i stërmbushur i lumit Radika është para vërshimit te Ura e Rostushës, si pasojë e reshjeve intensive të shiut. R
E mori rrjedha e ujit në Greqi, 36-vjeçari: Mama po mbytemi Giorgos Makarounas është një prej viktimave nga përmbytjet e pazakonta në Mandra të Greqisë. 36-vjeçari, baba i një
55-vjeçari u mbyt në lumin Fan, vijojnë prej 4 ditësh kërkimet Vazhdojnë kërkimet për 55-vjeçarin Fran Bardhi nga fshati Ndër-Fanë i Mirditës i cili u mor nga rrjedha e lumit Fan par
Identifikohet viktima e parë e përmbytjeve (VIDEO) Update-Gjatë mesditës u raportua se nga përmbytjet ne te gjithe vendin, sollën edhe viktimën e parë. Burime te “Panorama
Pse e vret mendjen Putin kush e drejton kombin e vogël të Ballkanit? Liderët rusë, konflikti i të cilëve me Ukrainën i ka bërë ata të përleshen me shtetin më të madh të Europës LIndore, po
Maqedonia dhe Serbia, pjesë e projektit "Rrjedha turke" Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Poposki, bashkë me ministrat e Punëve të Jashtme të Hungarisë, Greqisë dhe Serbisë
Gazsjellësi rus i "Rrjedha turke" do kalojë në Maqedoni Gazsjellësi “Rrjedha turke” do të mundet që nga Rusia përmes Detit të Zi, Turqisë, Greqisë, Maqedonisë dhe Serbisë të vi
Gjendet trupi i 38 vjeçares që e mori rrjedha e lumit Update - Policia ka gjetur 38 vjeçaren e cila u mbyt sot nga rrjedha e lumit Vërdovë në Pogradec. Burime nga
Vuçiçi "nxehet" me Rusinë Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka theksuar se tërheqja e Rusisë nga ndërtimi i tubacionit të gazit “Rrjedha e
Përmbytjet shkaktojnë 3 viktima Një bilanc tragjik ka pasur në Laç, kjo referuar situtës së përmbytjeve, ku kanë humbur jetën babë e bijë. Babë e bijë h
Pa pëlqimin e Kosovës rrjedha e lumit Radika nuk ndryshohet Ambasadori i Maqedonisë në Kosovë premtoi se do të ketë bashkërendim me Kosovën rreth veprimeve në lumin “Radika”. V
Shkupit i kërkohet anulimi për gazsjellësin “Rrjedha e Jugut” Kandidimi drejt antarësimit në Bashkimin Europian sjell detyrime për shtetet aspirante. Maqedonia tashmë ka detyrime të
Peshkopi, 18 vjeçari mbytet në Drin Një 18 vjeçar është mbytur në ujrat e lumit Drin pasditën e së mërkurës në fshatin Muhur të Dibrës. Sipas policisë loka
Bie në lumë makina, vdes drejtuesi Një person ka humbur jetën gjatë ditës së sotme pasi mjeti më të cilin po udhëtonte ka dalë nga rruga duke rënë nga një