999 rezultate për

rritur

Krizë te Reali, këta janë faktorët që madrilenët kanë arritur në këtë gjendje Julen Lopetegui nuk po e gjen dot skuadrën titullare te Reali i Madridit. Në 11 ndeshjet e para zyrtare me ekipin madril
Brexit, Jean-Claude Juncker thotë se shanset për marrëveshje janë rritur Zyrtarët kryesorë të BE-së kanë shprehur optimizëm se një marrëveshje për Brexit mund të arrihet deri në fund të vitit.
Zbulohet historia e dashurisë së Nard Ndokës: Ma kishte vënë syrin (FOTO LAJM) Nard Ndoka ishte i ftuar pasditen e sotme në emisionin "Rudina" së bashku me bashkëshorten e tij Kozeta. Çifti të ci
Raporti i OECD: Rritja globale ka arritur kulmin Instituti Ekonomik më i njohur në perëndim ka paralajmëruar se zgjerimi i ekonomisë globale mund të ketë arritur kulmin
Kriza, turqit i sulen koshave të plehrave (FOTO LAJM) Turqia është duke përjetuar një krizë të madhe financiare muajt e fundit ku lira ka pësuar zhvlerësim të konsiderueshë,
Si duket sot vajza që mahniti botën (FOTO LAJM) Ajo quhet Aira Marie Brown dhe u bë e famshme kur ishte 2 vjeç pasi të gjithë e quanin si një kukull që merrte frymë.
Kaq ka arritur numri i protestuesve kundër Vuçiçit Një qytetar, pjesëmarrës në protestën kundër vizitës në Drenicë të presidentit serb Aleksandër Vuçiç, ka treguar numrin
Veliaj: E gjithë vëmendja te njerëzit, kemi përmirësuar shërbimet dhe rritur investimet “Vëmendja jonë është tek njerëzit, që nga dita e parë e jetës deri në ditën e fundit, me gjitha shërbimet që ofrojnë bas
Rama nis të qajë hallet për Zahon akoma pa u rritur: Jam dakord! Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka qenë sot në familjen Karaj për t’i dhuruar librat dy fëmijëve të tyre Greisit dh
Një zonjushë, shihni sa është rritur vajza e Stines (FOTO LAJM) Stine është një nga këngëtarët më të dashur për publikun, por gjithashtu edhe ndër më të komentuarit në shoëbiz sidomos
"Bomba e merkatos": Është arritur marrëveshja, Dybala largohet nga Juventus me 31 gusht Një lajm i pabesueshmë dhe bombastik vjen nga Argjentina, në ditët e fundit të merkatos, ku në disa liga ende nuk është
Zbulohet prapaskena, Lyon kishte arritur marrëveshje me një tjetër klub për Diaz por më pas Reali... Mariano Diaz është transferuar tek Reali për shifrën e 33 milion eurove. Ai kishte kaluar vjet në Francë për 8 milion
Eksperti nga SHBA: Në Shqipëri janë rritur të rinjtë që konsumojnë drogë Eksperti amerikan i Antidrogës, Eric Siervo, njëkohësisht zëvendëspresident i CADCA-së, ka deklaruar haptas se të rinjtë
Panik te kalimtarët, makina shpërthen në flakë në Tiranë Një makinë ka shpërthyer në flakë pranë Freskut, në rrugën nacionale Tiranë-Dajt dhe ka shkaktuar panik të kalimtarët.
Rruga kineze e mëndafshit ka mbërritur, BE ende në gjumë Përmes rrugës së re të mëndafshit Kina po fiton gjithnjë e më shumë influencë në Europë. Për këtë arsye europianëve u du
Nisi kopështin, shihni sa është rritur vajza e Alban Skënderajt (FOTO LAJM) Amel, vajza e Alban Skënderajt dhe Miriam Canit është bërë një zonjushë e vërtetë. Vogëlushja Ameli është rritur dhe
5 vjet pa rritur pagat, dalin shifrat që u thonë shqiptarëve: Zhduku nga ky vend! aga mesatare në ekonomi i është kthyer rënies përgjatë tremujorit të parë të vitit, duke konfirmuar edhe njëherë që ekon
Larg smartphonëve, rritet ndjeshëm shitja e celularëve "budallenj" Shitjet e “telefonave budallenj” janë rritur, ndërsa gjithnjë e më shumë njerëzit po përpiqen që të arratisen nga “smart
Maska perfekte për të rritur flokët tuaj gjendet në shtëpi Kjo metodë, përveç që i rrit flokët deri në tri centimetra, gjithashtu e përmirëson qarkullimin e gjakut, e përmirëson f
Dëmet kolosale që televizori i shkakton fëmijës suaj Studimi Kombëtar mbi Dhunën e Televizionit në Amerikë ka analizuar që prej vitit 1994-’97 rreth 100.000 programe të lloj