999 rezultate për

rritjes

Njoftim i rëndësishëm për ata që do fluturojnë drejt Athinës Si pasojë e masave të marra me qëllim parandalimin e përhapjes së koronavirusit, të gjithë ata që do të fluturojnë drejt
Italia i kthen "nderin" Shqipërisë, dërgon grupin e ekspertëve pas rritjes së rasteve Duket se ka ardhur dita që ndihma që Shqipëria i dha Italisë, të kthehet pas. Me rritjen e shifrave të të infektuarve
Po festonte titullin, yllit të Liverpool i grabisin shtëpinë dhe makinën luksoze Në Angli është kthyer në një trend të frikshëm dhe të çuditshëm grabitjet e shumta që po i ndodhin lojtarëve të njohur.
Shifrat sërish drejt rritjes, mbi 80 të infektuar (VIDEO) Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se edhe 3 persona të tjerë të prekur me koronavirus kanë ndërruar jetë në 24 o
Temperaturat drejt rritjes, si do të jetë moti sot Këtë të martë moti do të mbetet me alternime kthjellimesh në zonën perëndimore, ndërsa në lugina dhe zonat malore do të
Nora Istrefi feston sot ditëlindjen, Roberti ka një urim special për të (VIDEO) Këngëtarja e njohur shqiptare Nora Istrefi feston sot ditëlindjen e saj të 35-të. Mes urimeve, nuk mund të mungonte a
Rama reagon pas rritjes së numrit të të prekurve: Ju lutem si Krishtit dhe Muhametit Kryeministri Rama ka bërë një postim të ri në rrjetin social Facebook ku i lutet qytetarëve të rrinë brenda. Ky reagi
Ja si ndryshon formacioni i Interit pas mbërritjes së Eriksen Transferimi i Christian Erikssen në radhët e Interit do të rrisë cilësinë e skuadrës së Antonio Contes. Me blerjen e
Kurti e Mustafa takohen sot në 15 e 30, çfarë do të ndodhë sot? Siç kishin paralajmëruar edhe pas takimit të mbrëmshëm tre orësh, krerët e LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të takohe
Presidenti Meta dekreton me rezerva buxhetin për vitin 2020 Presidenti Meta ka dekretuar me rezerva ligjin Nr.88/2019 “Për buxhetin e vitit 2020”. Kjo pasi sipas tij ka shumë pr
Banka Botërore: Ritmi i rritjes ekonomike në Shqipërinë parashikohet të ngadalësohet, vlera Në raportin ekonomik për Ballkanin Perëndimor, Banka Botërore ndër mesazhet kryesore nënvizohet se pas rritjes së fortë
FMN mbyll misionin në Shqipëri kur pritet ngadalësim i rritjes ekonomike Përfaqësuesi i Fondit Monetar Ndërkombëtar, Jan Kess Martijn në konferencën e përbashkët me kreun e BSH-së, Gent Sejko d
Sera me kanabis në mes të Athinës, arrestohen 4 shqiptarë (FOTO LAJM) Policia greke ka shkatërruar një organizatë të kultivimit të narkotikeve në qendër të Athinës. Sipas departamentit te
"Kingu" shfrenon imagjinatën dhe thotë se ekonomia bëri "namin" këtë vit Ministri i Financave në detyrë, Arben Ahmetaj, ka nxjerrë shifrat e rritjes ekonomike për tremujorin e fundit të këtij v
Kosova është në borxh 1 miliardë euro Banka Qendrore e Republikës së Kosovës (BQK), ka njoftuar se borxhi publik në 2018 ka arritur në 1.08 miliardë euro, që
Ndërtimi u zgjerua me 10 %, rritja më e madhe në 10 vite (FOTO LAJM) Sektori i ndërtimit u rrit vitin e kaluan me ritmet më të larta që nga viti 2008, pas një rënie gati sistematike deri në
Raporti i OECD: Rritja globale ka arritur kulmin Instituti Ekonomik më i njohur në perëndim ka paralajmëruar se zgjerimi i ekonomisë globale mund të ketë arritur kulmin
Tuchel tregon prapaskenat e mos arritjes së marrëveshjes me Bayernin Thomas Tuchel ishte një nga emrat më të përfolur për të marrë drejtimin e pankinës së Bayernit të Munichut. Në një i
Gazetari arrestohet LIVE gjatë raportimit (VIDEO) Kishim parë se si gazetarët ngacmoheshin gjatë raportimeve live deri edhe në intimidime seksuale, por kjo kësaj radhe ës
Rotschild jep alarmin: Mbaroi epoka e rritjes, jemi në prag krize botërore Njëra nga familjet më të fuqishme në botë që ka ndikim thelbësor në ekonominë botërore ka dhënë alarmin se bota mund të