999 rezultate për

rritjen

A kanë lekë shqiptarët?! Shqipëria, e katërta në Europë për rritjen e çmimeve në tetor Shqipëria u rendit e katërta në Europë për Rritjen e Përgjithshme të Çmimeve në muajin tetor sipas metodologjisë së Euro
Shqipëria, e 6-ta në Europë për rritjen e borxhit gjatë pandemisë (FOTO LAJM) Në fund të 6 mujorit të parë 2020, borxhi publik në vend arriti në 80% të prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB), me një rri
COVID-19/ Shqipëria, e 6-ta në Europë për rritjen e lartë të borxhit, por e fundit për mbështetjen për ekonominë Në fund të 6 mujorit të parë 2020, borxhi publik në vend arriti në 80% të prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB), me një rri
Shifrat mbeten të larta në Itali, 331 të vdekur vetëm sot nga COVID-19 331 persona humbën jetën nga koronavirusi në Itali në 24 orët e fundit duke e çuar në 41394 në total numrin e fatalitete
Si të kemi vetulla të dendura në 4 mënyra Vetullat e trasha janë rikthyer në trend viteve të fundit. Ju mund t’i rrisni dhe t’i forconi ato në kushte shtëpiake, n
Drejt një izolimi të dytë?! Ky shtet mbyll baret dhe restorantet Katalonja ka vendosur mbylljen e bareve dhe restoranteve për 15 ditë. Verilindja e Spanjës duke nisur nga e enjtja do
180 minuta larg Evropianit, këto janë momentet kryesore që ndikuan në rritjen e Kosovës "Të krijuar në vitin 2014 dhe të anëtarësuar në UEFA dhe FIFA që nga viti 2016, Kombëtarja e Kosovës është dy ndeshje la
"E kënaqën" 7 vite, Rama dhe Ahmetaj "hapin thesin": Pagë 700 euro për infemierët Ministri i Rindërtimit ka zbuluar rritjen e pagës për mjekët dhe infermierët të paralajmëruar nga kryeministri Edi Rama.
Eksperti Dasho për rritjen e pagave të bluzave të bardha: Qesharake! Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho ka reaguar në lidhje e rritjen e pagave me 40 për qind për mjekët dhe infermie
Ministrja zbulon sa do të paguhen mjekët me rritjen e re Bluzat e bardha janë heronjtë e vërtetë të këtyre ditëve të vështira që po kalon bota si pasojë e pandemisë COVID-19.
Ja si të rigjeneroni flokët në mënyrë natyrale Rënia e flokëve është normale për disa njerëz, sidomos për ato që kane humbur peshë, kanë pasur stres apo kanë përjetur
Thaçi dekoron Trumpin, e fton ta vizitojë Kosovën Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka ndarë urdhrin më të lartë shtetëror – Urdhrin e Lirisë – për presid
Edhe Yuri Kim ka dy fjalë për marrëeshjen Kosovë-Serbi Ambasadorja amerikane në Tiranë ka reaguar pas marrëveshjes së arritur mes Kosovës dhe Serbisë, tekda e konsideron këtë
Ali Ahmeti i "rrëmben" LSDM-së ministritë më kryesore (VIDEO) Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka prezantuar këtë të mërkurë emrat e disa prej ministrave në q
Suksesi i partive shqiptare në zgjedhje, çfarë ndikoi në rritjen e numrit të deputetëve (VIDEO) Për dallim nga VMRO DPMNE dhe LSDM të cilat në zgejdhejt e 15 korrikut pësuan ulje të numrit të deputetëve, partitë shqi
Më e lumtur se kurrë, Tayna shënon arritjen më të madhe në karrierë (FOTO LAJM) Vetëm pak më parë, Tayna ka bërë të ditur në Instagram se ka hedhur një hap të madh në karrierën e saj. Ajo ka njoft
Miratohet planin për rritjen e numrit të testimeve për Covid-19 në Kosovë Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj me këtë plan veprimi pritet që më rritjen e mbulueshmerisë së popullatës me testim
Mjeku flet për rritjen e numrit të infeksioneve: Spitali COVID-3 duhet të ishte hapur Doktori Arjan Mezini i ftuar në studion e emisionit “Kjo javë” nga gazetarja Nisida Tufa në “News 24” deklaroi se situat
Maqedonia e Veriut hap nga sot kufijtë pa asnjë detyrim Maqedonia e Veriut hap sot plotësisht kufijtë, që nënkupton se shtetasit vendas dhe të huajt do të mund të lëvizin pa de
Me rritjen e rasteve me COVID-19 rikthehen masat e rrepta, Manastirliu zbulon detajet Ministrija e Shëndetësisë tha sot në seancë plenare se në studio televizive duhet të respektohet distanca deri në dy met