999 rezultate për

rritje

Ja si ndryshon formacioni i Interit pas mbërritjes së Eriksen Transferimi i Christian Erikssen në radhët e Interit do të rrisë cilësinë e skuadrës së Antonio Contes. Me blerjen e
Albin Kurti ka edhe 12 ditë nga Kushtetuta dhe 3 ditë kohë nga LDK për arritjen e koalicionit Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës assesi nuk janë duke arritur marrëveshjen për koalicionin qeverisë
Dhjetë profesionet në rritje të shpejtë dhe me pagë të lartë për gratë Nëse jeni një grua që kërkon të ndryshojë karrierën së shpejti, atëherë ne kemi disa opsione për ju Shumë nga këto pu
Super arritje: Këngëtarja shqiptare bëhet pjesë e "Grammys" (FOTO LAJM) Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, është padyshim një ndër emrat më të suksesshëm, këngët e së cilës kth
Qytetarët të zhgënjyer me zvarritjet rreth formimit të Qeverisë Qytetarët shprehin zhgënjimin e tyre me zvarritjen e krijuar rreth formimit të Qeverisë së re të Kosovës. Përmes një
Everton kërkon një mesfushor, Ancelotti propozon lojtarin e Juventusit Dëmtimi i Andre Gomes, ka bërë që drejtuesit e Evertonit të futen në merkato për të kërkuar shërbimet e një mesfushori c
Shqetësuese: Rastet e dhunës në familje në rritje Përmes raportit të publikuar nga Policia e Kosovës, është bërë e ditur se rastet e dhunës në familje kanë pasur ngritje
Kurti e Mustafa takohen sot në 15 e 30, çfarë do të ndodhë sot? Siç kishin paralajmëruar edhe pas takimit të mbrëmshëm tre orësh, krerët e LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të takohe
Presidenti Meta dekreton me rezerva buxhetin për vitin 2020 Presidenti Meta ka dekretuar me rezerva ligjin Nr.88/2019 “Për buxhetin e vitit 2020”. Kjo pasi sipas tij ka shumë pr
Vjosa Osmani: VV refuzoi kërkesën tonë, na tha "Jo" Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur për bisedimet mes partisë së saj dhe Lëvizjes Vetë
E BUJSHME/ Rrahmani kryen testet mjekësore te Napoli Një arritje e madhe në karrierën e Amir Rrahmanit, që aktualisht luan me Veronën në Seria A. Sipas asaj që raporton M
1.6 milionë shqiptarë jetojnë jashtë, Gjermania në 2019 rritje të madhe ‘Në vitin 2019, sipas vlerësimeve të tërthorta, numri i diasporës së re llogaritet të jetë rreth 1,64 milionë shtetas ja
Kurti sot takon Isa Mustafën: Përpjekje për arritjen e koalicionit qeverisës Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa do të takohen edhe so
Takimi dy orësh Kurti-Mustafa përfundon pa asnjë arritje Është hera e katërt pas zgjedhjeve të 6 tetorit, që lideri i LVV-së Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa, takohen për
Përfundon takimi mes Kurtit e Mustafës (VIDEO) Ka përfunduar takimi ndërmjet kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës
Kurti për postin e Presidentit: S`ka pengesë që na ndal në arritjen e koalicionit me LDK-në (VIDEO) Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë me dije se sot do ta takojë kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës
Ky shtet vendos të ndërpresë përdorimin e internetit, mësoni arsyen Ndërprerja e internetit në Iran ka hyrë në ditën e pestë. Qeveria vazhdon të kufizojë qasjen e qytetarëve në internet pë
Dy viktima nga përmbytjet në Venecia, niveli i ujit në rritje Ditën e djeshme janë parë që Venecia është përballur me përmbytje masive ku niveli i ujit ka arritur nëpër banesa deri n
A u arrit marrëveshja për rrogat e arsimtarëve, çfarë u vendos? Gjatë ditës së nesërme pritet të kumtohet Marrëveshja mes Sindikatës së Arsimit dhe Shkencës (SASHK) dhe Ministrisë së A
Rama nuk ka lekë për rritje pagash, por hap thesin për oligarkët: Dalin tabelat e buxhetit 2020 Prej disa vitesh pagat nuk janë rritur në bllok për nëpunësit publik përveç disa ndërhyrjeve mjaft të segmentuara në sek