E FUNDIT/ Kreu i opozitës komunikim të jashtëzakonshëm me median
999 rezultate për

rriten

Shqiptarët ndërgjegjësohen: Rriten sigurimet e pronës Një ndër mundësitë që ofron tregu i sigurimeve është edhe mbrojtja nga ngjarjet e vështira natyrore, të cilat mund të sj
Në këtë vend paratë rriten nëpër pemë Në Skagway, në hyrje të Klondike, ku bredhat luajnë një rol shumë të rëndësishëm në ekonominë locale, me vend banues dhe
Kanceri po "ha" shqiptarët: Rriten frikshëm shifrat në 2018, qytetet më të rrezikshme (FOTO LAJM) Vdekshëria nga sëmundjet tumorale ka shënuar një rritje të fortë te meshkujt përgjatë vitit 2018, ndërsa në të kundërtën
Nis "çmendurisht" finalja, Liverpool në avantazh (VIDEO) Finalja e Champions është zhbllokuar shumë më shpejt nga se mund ta mendomin. The Reds arritën të fitonin një penallti q
Dhunuan efektivët e policisë, thërriten në Prokurori 6 ish-deputetët Natën e 16 shkurtit të këtij viti, 6 ish-deputetë u përfshinë në përplasje fizike me efektivët e policisë. Paraditen
Rriten taksat për blerjen online në shërbim të oligarkëve, doganat shpjegojnë ndryshimet Drejtoria e Përgjithshme e Doganave ka rritur në mënyrë indirekte detyrimet që duhet të paguajë një shqiptar që blen mal
Rriten ndjeshëm dëmshpërblimet për aksidentet! Kuvendi vlerëson pozitivisht raportin vjetor të AMF Shlyerja e dëmshpërblimeve për të aksidentuarit ka qenë një problem mjaft i madh në vend, megjithatë kohët e fundit duke
Dy shqiptarë ngjiten në majë të Everestit, thyejnë rekordin botëror (FOTO LAJM) Mali i Everestit shënon pikën më të lartë të planetit tonë. Sfida për tu ngjitur në majë të tij, është kthyer në pikësyn
Rriten temperaturat, mësoni si do të jetë moti sot Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore . Era do të jetë me drejtim Verip
Si do të jetë moti sot Gjatë ditës së sotme moti do të jetë kryesisht i kthjellët nga paraditja, ndërsa nga pasditja vranësirat do të jenë disi
Rriten temperaturat, si do të jetë moti sot Moti do të jetë vranësira mesatare dhe kthjellime në zonën Perëndimore . Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me s
Interi fiton përballë ekipit të fundit dhe blindon Championsin (VIDEO) Interi ka fituar në shtëpi ndaj Chievos me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 36-të në Serie A. Skuadra
Venezuela në prag të Luftës Civile, rriten tensionet SHBA-Rusi Mijëra marshues protestuan në Venezuelë të mërkurën, në përpjekje për të detyruar presidentin socialist Nicolas Maduro t
Cilët pozicione paguhen më shumë në Shqipëri, pagat u rritën minimalisht që prej 2014 Sot është 1 Maji, që njihet ndërkombëtarisht si dita e punëtorëve, që i ka fillesat në Çikago në 1886-n dhe më pas në 19
Rriten çmimet e naftës Komisioni Rregullator për Energjetikë kanë njoftuar se nga sonte do të rritet çmimi i lëndëve djegëse. Benzina tani d
Rriten temperaturat, si do të jetë moti sot Dita e diel 28 prill 2019 moti do të jetë kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore . Era do të jetë
Rriteni shpejtësinë e internetit me këtë truk Të gjithë jemi bërë të varur nga interneti. Shumica prej nesh ndjehemi të humbur pa internet. Problemet me internet t
Koha për plazh, sa do të jenë temperaturat sot ? Në pjesën më të madhe të territorit deri në mesditë moti do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të lehta. Ndërsa pasdi
Trendet e 2019, si të arredojmë shtëpinë Shtëpia është ambienti më komod për secilin nga ne, ja si mund ta arredoni atë në mënyrë që të duket sa më bukur. 1.M
Rriten temperaturat, si do të jetë moti sot Sipas asaj që raporton IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperatura maksimale në zonat e