999 rezultate për

rrisin

Zhvillimi i trurit po shkatërrohet nga mënyra si prindërit po i rrisin fëmijët Ekspertët thonë se stilet moderne të rritjes së fëmijëve janë duke u shkaktuar fëmijëve shumë probleme mendore. Sipas
4 sjellje që rrisin rrezikun për zhvillimin e kancerit Si shkaku i dytë i vdekjeve në Shqipëri, rreziku i kancerit mund të jetë i frikshëm. Por lajmi i mirë është se disa nga
Gjashtë gjëra që iu plakin më shpejt Plakja është një proces natyral, i cili ndodhë dhe njeriu nuk mund ta evitojë. Megjithatë, ne kemi në dore disa fakto
5 Ushqimet që nuk lejohen para gjumit Një gjumë i mirë i natës është i rëndësishëm jo vetëm për shëndetin tuaj, por edhe për të siguruar që ju jeni në një hum
Reklam që po bën namin, paralajmëron një të ardhme ku vajzat rrisin mustaqet (VIDEO) Një reklamë e re e një markë brisqesh që quhet Billie ka nisur fushatën e saj të fundit për “Movember”, duke festuar fak
4 ushqimet që rrisin dëshirat tuaja seksuale Përmirësoni raportin tuaj seksual me partnerin ose partneren në mënyrë natyrale, duke konsumuar këto ushqime. Këshillohe
Institucionet maqedonase zvarrisin procedurën gjyqësore, Morina ende prapa grilave Gjasat që Tomor Morina të lirohet nga paraburgimi sot, janë të vogla pavarësisht optimizimit të shprehur ditë më parë ng
Studimi, lëngjet e frutave mund të rrisin rrezikun e kancerit Konsumimi i shumë lëngjeve me fruta mund të rrisë rrezikun e kancerit, sipas një studimi të fundit. Ky është hulumtimi i
Jo gjithmonë të mira, lengjet e frutave rrisin rrezikun e kancerit Konsumimi i shumë lëngjeve me fruta mund të rrisë rrezikun e kancerit, sipas një studimi të fundit. Ky është hulumtim
Simeone do me çdo kusht Hysajn, spanjollët rrisin ofertën Elseid Hysaj është objektivi kryesor i skuadrës së Atletikos së Madridit për merkaton e verës. Mbrojtësi i Kombëtares sh
Të gjithë i rrisin, por kjo vajzë vendosi t’i zvogëlonte Një gazetare e re sportive ka vendosur që t’i nënshtrohet kirurgjisë për të zvogëluar gjoksin. Natalia Jersonsky, e
Rrisin shanset, mos i harroni këto 6 udhëzime kur të plotësoni Lotarinë Amerikane (FOTO LAJM) Sot është dita kur Lotaria Amerikane do të nisë aplikimet, ndërsa 3 tetori ishte njoftuar edhe ditë më parë nga ambasada
5 gabime trashanike për flokët që ju rrisin në moshë Teksa luajmë me ngjyrat apo modelet e flokëve pa kuptuar kemi hequr apo shtuar disa vite më shumë mbi shpatulla. Më posh
Nuk ka fund tragjedia në Itali, ka shumë zhdukur që mund të rrisin bilancin tragjik Deri më tani janë konfirmuar 39 të vdekur nga tragjedia në Xhenova pas shembjes së urës "Morandi", megjithatë autoritete
Të "uritur" për internet, shqiptarët rrisin me 46.6% përdorimin nga celulari Çdo shqiptar ka përdorur mesatarisht 2.66 gigabajt internet nga celulari në 3 mujorin e parë 2018 duke regjistruar rritj
Punësimet partiake rrisin gabimet drejtshkrimore në zbatimin e gjuhës shqipe Gabimet drejtshkrimore gjatë zbatimit të gjuhës shqipe në institucione shtetërore, ndërmarrje publike e madje edhe në ta
Infeksionet rrisin rrezikun e sulmit në zemër dhe tru Pacientët të cilët shpesh vuajnë nga infeksioni kanë një rrezik më të lartë që të përjetojnë sulm në zemër ose tru në vi
Dy nëna zbulojnë rastësisht se po rrisin djemtë e njëra-tjetrës (FOTO LAJM) Dy nëna nga Brazili janë duke pritur testet e ADN-së për të kuptuar nëse djemtë e tyre 9-muajsh janë ngatërruar nga spit
Studimi/ Kujdes nga këto ushqime, rrisin rrezikun e kancerit Një studim i thelluar i shkenctarëve dhe nutricionistëve francezë ka mbërritur në përfundimin se ka një lidhje të drejtë
Reshjet e shiut rrisin nivelin e lumenjve në Maqedoni Enti Hidro-Meteorologjik (EHM) njofton se për shkak të reshjeve të shiut dhe borës, pritet rritje e prurjeve të ujit në