999 rezultate për

rreziqeve

Të gjithë thonë janë të shëndetshme, por pse duhet t’i hamë frutat Frutat i bëjnë mirë jo vetëm trupit, por edhe trurit. Duke qenë një ilaç natyral për zorrët, krijojnë mundësinë e prodhi
Eksperti gjerman: Bregdeti shqiptar i ekspozuar ndaj rreziqeve sizmike (FOTO LAJM) Profesor Frederik Tilmann, drejtues i sektorit të sizmologjisë në Qendrën gjermane të Studimeve Gjeologjike (GFZ) në Pot
Djersitni shumë, kujdes është shenjë e disa rreziqeve Të gjithë njerëzit djersiten, por djersitja e tepruar mund të jetë një shenjë se diçka nuk është në rregull me trupin tu
Të gjithë thonë janë të shëndetshme, por ja pse duhet t’i hamë frutat Frutat i bëjnë mirë jo vetëm trupit, por edhe trurit. Duke qenë një ilaç natyral për zorrët, krijojnë mundësinë e prodhi
Këshilli i Europës: Korrupsioni rrezik i madh i pastrimit të parave në Shqipëri MONEYVAL, mekanizimi i Këshillit të Europës kundër pastrimit të parave, i ka bërë thirrje autoriteteve shqiptare të sh
Mos lexoni artikuj për shëndetin, ja pse Leximi i artikujve në lidhje me shëndetin dhe sëmundjet mund të bëjë që ju të ndiheni të sëmurë. Sipas një studimi të
Të lexosh artikujt mbi shëndetin, të bën të ndjehesh i sëmurë Leximi i artikujve në lidhje me shëndetin dhe sëmundjet mund të bëjë që ju të ndjeheni i sëmurë. Sipas një studimi të ri
Harta e sigurisë tregon nivelin ku ndodhet Shqipëria përballë rreziqeve Shqipëria konsiderohet një shtet me rreziqe të ulëta sa i përket fushës së sigurisë, sipas raportit të fundit të Risk Ma
535 milionë fëmijë, të prekur nga dhuna dhe katastrofat natyrore Një në katër fëmijë në botë, rreth 535 milionë prej tyre, janë të prekur nga katastrofat natyrore, nga konfliktet e arma
Hollande premton kundërpërgjigje ndaj sulmeve kibernetike Presidenti francez, Francois Hollande ka premtuar se do të reagojë ndaj sulmeve kibernetike, pre e të cilave ra kandidat
Franca në alarm, kryeministri: Dështuan shërbimet sekrete Presidenti i Francës Francois Hollande mblodhi sot Këshillin e Sigurisë, për herë të pestë, nga e mërkura kur ndodhi sul
Ja si të katandis droga (FOTO-LAJM) Ja çtë bëjnë kokaina dhe heroina. Sajti “Rehabs.com” ka publikuar foto të përdoruesve të drogës të cilët kanë pësuar tra
Liderët e BE: 2012 vit i rreziqeve por edhe i mundësive Udhëheqësit e vendeve të mëdha të Bashkimit Evropian kanë deklaruar se viti 2012 do të jetë një vit i vështirë për ekono
Rama: Ekonomia rrëzohet, Fullani ngrihet Vetëm pak çaste pas propozimit të guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, si një nga kandidatet e qeverise
Wenger: Ronaldo është vetëm një prej shumë rreziqeve Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, në prag të takimit të sotëm me Manchester United, thotë se