999 rezultate për

rreziqet

Astrologia zbardh parashikimin e muajit: Nga shenjat më me fat deri tek rreziqet që iu kanosen E ftuar mëngjesin e kësaj të hënë në emisionin “Ditë e Re” në Rtv Ora ishte astrologia Meri Gjini për të folur mbi paras
4 gjërat që duhet të dini kur një mizë prek ushqimin tuaj, rreziqet që sjell (FOTO LAJM) Shpesh njerëzit kur shikojnë një mizë në ushqim nuk e konsumojnë atë, por të shumtë janë dhe ata që vazhdojnë të hanë si
Këshilla për të shmangur rreziqet e motit të nxehtë Këshilla për të shmangur rreziqet e motit të nxehtë Me ardhjen e verës, Instituti i Shëndetit Publik ka nisur një fus
Këshilla për të shmangur rreziqet e motit të nxehtë Këshilla për të shmangur rreziqet e motit të nxehtë Me ardhjen e verës, Instituti i Shëndetit Publik ka nisur një fus
4 gjërat që duhet të dini kur një mizë prek ushqimin tuaj, rreziqet që sjell (FOTO LAJM) Shpesh njerëzit kur shikojnë një mizë në ushqim nuk e konsumojnë atë, por të shumtë janë dhe ata që vazhdojnë të hanë si
Rreziqet e fshehura në aeroplan të cilat shumë pak i dine Pasagjerët e aeroplanit shpesh i kushtojnë vëmendje pasagjerëve të tjerë, madhësisë së ulëseve, turbullirave të mundshme
Koronavirusi dhe vapa, rreziqet që pritet të sjellë vera në Evropë Për shkak të pandemisë pasojat e ndryshimit të klimës sikur kanë rënë në harresë. Por Evropa pret përsëri temperatura re
Flini me kokën qull!? Këto janë rreziqet që ju kanosen Kur floku është i lagur është më i dobët dhe fjetja për të paktën 8 orë me kokë të lagur mund të dëmtojë në nivel qelizo
Pirja e duhanit dhe përdorimi i drogës mund të rrisin rreziqet nga Covid-19 Në fillim të këtij muaji, Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve azhurnuan rekomandimet e saj Covid-19 për
Rreziqet gjatë një udhëtimi, tërmeti fundos Shqipërinë në renditje Shqipëria paraqitet më keq sesa të gjithë vendet e tjera të rajonit sa i takon riskut që mund t’i kanoset një shtetasi t
Cilat janë rreziqet e diabetit te fëmijët? Frekuenca e diabetit po rritet në të gjithë botën, dhe studimet po tregojnë se fëmijët kanë një risk të rritur për të zh
Djersitja e tepërt, shkaqet dhe rreziqet Djersitja është një proces shumë normal dhe i natyrshëm i organizmit tonë. Gjithashtu dihet se gjatë stinës së verës,
Gjithçka që duhet të dini për rreziqet e udhëtimit me avion Pasagjerët e aeroplanit shpesh i kushtojnë vëmendje pasagjerëve të tjerë, madhësisë së sediljeve, turbullirave të mundsh
Mund të shpërthejnë nga momenti në moment, 12 vullkanët më të rrezikshëm në botë (FOTO LAJM) Vdekjet e fundit në Zelandën e Re kanë nxjerrë në pah rreziqet me të cilat mund të përballeni, nëse vizitoni vullkanet a
Beqaj nga SHBA: Të rishikohet roli i AKEP në Shqipëri Deputeti socialist Ilir Beqaj, i pranishëm në Forumin Ndërparlamentar të Sigurisë së Inteligjencës ka ndarë mendimin e t
Nga marrja e kontratës tek rreziqet, eksperti tregon si fitohet një vend pune në Gjermani Rregulloja e Ballkanit Perëndimor ka sjellë qindra mijëra punëtorë nga vendet e rajonit në Gjermani. Por si i shikon ata
Mjekët paralajmërojnë për rrezikun e hedhjeve në det ose pishinë Pushuesit duhet të jenë të vetëdijshëm për rreziqet e zhytjes në ujë të cekët dhe rreziqet që paraqesin parqet ujore, si
Uji i ftohtë pas ngrënies, 5 rreziqet për organizmin Me rritjen e temperaturave, freskinë e gjejmë tek pijet dhe lëngjet e ftohta. Të gjithë e njohin mirë ndjesinë që të jep
Rreziqet e shumta që vijnë nga qëndrimi në breg të detit Që prej disa vitesh është shumë problematike të shtrihesh apo të ecësh në rërë. Të shohim pse dhe si duhet të mbrohemi.
Konsumimi i mishit të kuq i rritë rreziqet e vdekjes së parakohshme Konsumimi i mishit të kuq dhe të përpunuar e rritë rrezikun e vdekjes së parakohshme – paralajmërojnë ekspertët. E di