999 rezultate për

rreziqe

Pijet energjike i shkatërruan jetën, rrëfimi i burrit që u kthye nga vdekja (VIDEO) Ndërsa fillon një vit i ri dhe palestra bëhet prioritet, një grua paralajmëron mbi rreziqet e pijeve energjike. Bashk
Të gjithë thonë janë të shëndetshme, por ja pse duhet t’i hamë frutat Frutat i bëjnë mirë jo vetëm trupit, por edhe trurit. Duke qenë një ilaç natyral për zorrët, krijojnë mundësinë e prodhi
Këshilli i Europës: Korrupsioni rrezik i madh i pastrimit të parave në Shqipëri MONEYVAL, mekanizimi i Këshillit të Europës kundër pastrimit të parave, i ka bërë thirrje autoriteteve shqiptare të sh
Tërmete, zjarre dhe përmbytje, rreziqet e mëdha që sfidojnë njerëzimin (FOTO LAJM) Rritja e nxehtësisë dhe moti i egër nga ndryshimet klimatike janë “kërcënimi më i madh shëndetësor i shekullit 21”, thon
E përdorin të gjithë, kjo gjë shkakton kancer Edhe pse duket sikur duke konsumuar cigare elektronike, njerezit e ruajnë veten nga nikotina e tepërt dhe rreziqet, në f
Emocionet tundin tifozët në ndeshjen Tirana-Partizani, mbyllet pjesa e parë Ndeshja që pritej prej kohësh po luhet mbrëmjen e sotme në Selman Stërmasi. Pjesa e parë ka mbaruar me golin e Malës,
Rreziqet serioze që sjell ngrënia e thonjve Për disa është një zakon i përditshëm kurse për disa të tjerë është thjeshtë punë stresi dhe nervoze. Por, nëse jeni
E frikshme: Cigarja elektronike, mund të shkaktojë kancer Edhe pse duket sikur duke konsumuar cigare elektronike, njerezit e ruajnë veten nga nikotina e tepërt dhe rreziqet, në f
Këto janë rreziqet kryesore të pirjes së duhanit Në Ditën Ndërkombëtare kundër Duhanit, Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëron se përdorimi i duhanit shkakton s
Të bekuara me rreziqe, këto janë vendet e ndaluara në botë (FOTO LAJM) Edhe pse duket e çuditshme ka vende në botë që ligjerisht nuk lejohet të shkelë njeri. Edhe pse shpesh për turistët j
Dita ndërkombëtare kundër duhanit, kush janë rreziqet kryesore Në Ditën Ndërkombëtare kundër Duhanit, Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëron se përdorimi i duhanit shkakton s
3 rreziqe nga fjetja me flokë të lagur Këshillohet gjithmonë të mos shtriheni të flini me flokët e lagur. Kjo sepse rrezikoni të ftoheni apo të mund të merr
A duhet bërë synet? Të mirat dhe rreziqet e këtij veprimi Nëse ke djalë, do të duhet të vendosësh nëse do ta bësh synet atë. Nëse nuk jeni të sigurt që jeni duke pasur djalë, ësh
3 rreziqe nga fjetja me flokë të lagur Këshillohet gjithmonë të mos shtriheni të flini me flokët e lagur. Kjo sepse rrezikoni të ftoheni apo të mund të merr
Kardiologët paralajmërojnë: Deri në 6 filxhan kafe në ditë, janë të sigurta Duke pirë tre filxhan kafe në ditë nuk dëmton zemrën tuaj dhe madje mund të zvogëlojë rreziqet që ndikojnë në zhvillimin
Ndihma zvicerane për ballafaqimin me rreziqet nga përmbytjet Ekspertë zviceranë për ballafaqim me me rreziqet nga përmbytjet do t’i ndihmojnë Maqedonisë që të ndërtojë strategji dhe
Mos lexoni artikuj për shëndetin, ja pse Leximi i artikujve në lidhje me shëndetin dhe sëmundjet mund të bëjë që ju të ndiheni të sëmurë. Sipas një studimi të
Rreziqet nga cistat Cistat kryesisht krijohen në vezore dhe më rrallë në pjesë tjera të organizmit. Cistat në mitër ose para-ovariane janë k
Të lexosh artikujt mbi shëndetin, të bën të ndjehesh i sëmurë Leximi i artikujve në lidhje me shëndetin dhe sëmundjet mund të bëjë që ju të ndjeheni i sëmurë. Sipas një studimi të ri
Kujdes nga cigarja elektronike, mund të shkaktojë kancer Edhe pse duket sikur duke konsumuar cigare elektronike, njerezit e ruajnë veten nga nikotina e tepërt dhe rreziqet, në f