Mbyllet dera e negociatave për Shqipërinë
999 rezultate për

rrezikun

Konsumi i mishit të kuq rrit rrezikun e vdekjes së hershme Duke e rritur konsumimin e mishit të kuq ju jeni duke rritur rrezikun për vdekje të hershme, shkruan News Harvard. Nj
Konsumi i peshkut sjell këto 8 përfitime shëndetsore Mësoni se cilat janë ato përfitime Peshku është një ushqim i shëndetshëm me vlerë të ulët të yndyrave të ngopura, me vle
Puna në fundjavë rrit rrezikun për depresion Nëse vazhdimisht jeni duke punuar jashtë orarit dhe më shumë sesa ç’rekomandohet, le t’ju rikujtojmë sa e rëndësishme ës
Çaji i zi lufton diabetin Rritja e nivelit të sheqerit në gjak mund të rrit rrezikun e ndërlikimeve të shëndetit siç është diabeti i tipit 2, sëmu
Metodat e gabuara të gjyshërve që vendosin në rrezik shëndetin e fëmijës Gjyshërit thonë së fëmijët e fëmijëve janë mjalti i mjaltit. Edhe pse i duan jashtëzakonisht shumë niprit e mbesat, meto
Karrota parandalon kancerin Karrota është një nga perimet që ka mjaftueshëm vitaminë A. Kështu, preferohet që ju të konsumoni më shumë karrota, pasi
Kaq pak sallam ju mjafton për të rritur rrezikun nga kanceri Një studim i kryer së fundmi, e përforcon teorinë sipas së cilës përdorimi i mishit të kuq, sallamit apo proshutës e rri
Patatet, armiku i madh i kancerit të stomakut Konsumimi me shumicë i perimeve të bardha ul rrezikun e prekjes nga kanceri në stomak. Ky është konkluzioni në të cil
Mjafton një pije me sheqer në ditë, ja çfarë i bëni zemrës Mjafton të konsumoni vetëm një pije me sheqer në ditë që të rritet rreziku i vdekjes nga sëmundjet e zemrës, sugjeron nj
E frikshme, mishi i kuq i kthen femrat në sterile Konsumi i tepruar i mishit të kuq mund të rrisë rrezikun e endometriozës. Kjo është një patologji që shfaqet tek femrat
FSK eleminon rrezikun nga orteqet në Brezovicë Ekipet e Kërkim-Shpëtimit dhe Çminimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë realizuar me sukses misionin për largimin e
Kjo onkologe thotë se ul rrezikun e kancerit me këto tre përbërës Irina Filipova ka zbuluar recetën e cila, sipas saj, mund t’ju ndihmojë dukshëm në shërimin apo pengimin e angina pektor
Piperi i kuq, të gjitha vlerat që ne nuk i dinim Piperi i kuq është një produkt shumë i përdorur në kuzhinat tona, pasi që është i pasur me shumë vitamina dhe iu jep shi
Ish-agjenti i SHIK tregon rrezikun e ri që vjen nga Hashim Thaçi Ish-anëtari i SHIK-ut, Naim Miftari thotë se, nëse hiqet taksa 100 përqind për produktet serbe, atëherë duhet të dorëhiq
E gjithë Austria po flet për heroin shqiptar, si u përball me rrezikun (FOTO LAJM) Muharrem Behrami, shqiptari nga Podujeva e Kosovës punon dhe jeton në Linz të Austrisë por është bërë hero. Krejt kjo
Njihuni me perimen që ju shpëton nga kanceri i stomakut Konsumimi me shumicë i perimeve të bardha ul rrezikun e prekjes nga kanceri në stomak.Ky është konkluzioni në të cilin k
E hamë të gjithë, ky është ushqimi më kancerogjen në botë Salcciçet janë ushqimi më i njohur i shpejt në Amerikë dhe vetëm atje hahen rreth 7 miliardë salsiçe gjatë verës. Por
Rriten sigurimet, shqiptarët mësojnë të shesin rrezikun (FOTO LAJM) Tregu i sigurimeve të Jo-Jetës ka reaguar pozitivisht gjatë 9 mujorit 2018 me një rritje të numrit të kontratave të sigu
Largimi i Merkelit shton rrezikun për ndarjen e Kosovës Largimi i kancelares gjermane Angela Merkel, e cila njoftoi se nuk do të kandidojë për një mandat të ri, do të ndikojë n
Këto ushqime shtojnë rrezikun për kancer të gjirit Tetori është në të gjithë botën muaji i ndërgjegjësimit ndaj kancerit të gjirit. Fushata të tëra sensibilizuese janë nd