999 rezultate për

rrezikun

Ekspozimi i gjatë në diell plak lëkurën, shton rrudhat dhe rrezikun tumoreve Nga Dr. Irena Savo Mbrojtja e lëkurës ndaj rrezatimit diellor, shpjegimet e dermatologes për të mos rrezikuar shëndet
ISHP: Mos e bëni këtë veprim, rrit rrezikun për t’u prekur nga Covid-19 (FOTO LAJM) Instituti i Shëndetit Publik thotë se konsumi i alkoolit nuk ju mbron nga koronavirusi i ri. Në një postim në rrjetet
''Kam tre muaj që nuk takoj familjarët'', infermierja tregon rrezikun në Klinikën Infektive Kjo që shihni në foto është Arbërore Mërlaku, një ndër infermieret, që punon në Klinikën Infektive në QKUK dhe prej tre
Mbi 4 milion të prekur, BBC paralajmëron rrezikun nga koronavirusi Mbi 4 mln persona janë prekur nga koronavirusi në të gjithë botën, sipas të dhënave të mbledhura nga Universiteti Johns
Infermierja e Klinikës Infektive rrëfen frikën dhe rrezikun që ka parë nga koronavirusi Fetije Hyseni, infermiere në Klinikën Infektive, kishte shumë frikë kur filloi të merret me personat të sëmurë me COVID-
Rakitic i gatshëm të zbresë në fushë edhe me rrezikun e infektimit Qeveritë ligat dhe federatat e vendeve të ndryshme të botës po diskutojnë çdo ditë për të parë mundësitë e rinisjes së k
Mjeku Kalo: E paralajmërova rrezikun e COVID-19 që në janar, por u mbajtën kongrese e mitingje Profesor Doktor Tritan Kalo ka paralajmëruar mbi rrezikshmërinë e transmetimit të virusit disa nga poltikanët shqiptarë
UNICEF: COVID-19 po rrezikon 117 milionë fëmijë, vaksina që duhet bërë patjetër! Pandemia e COVID-19 ka pushtuar botën duke paralizuar edhe mjekësinë dhe duke shtuar rrezikun për shpërthimin e një tjet
Vaksina e bërë gjatë komunizmit ul rrezikun e infektimit nga COVID 19 te shqiptarët? Teksa po punohet për gjetjen e një vaksine që të ndalojë koronavirusin, shumë studime thonë se vaksina anti-tuberkulozit
Vaksina e bërë gjatë komunizmit ul rrezikun e infektimin nga COVID 19 te shqiptarët? Teksa po punohet për gjetjen e një vaksine që të ndalojë koronavirusin, shumë studime thonë se vaksina anti-tuberkulozit
''Mos përdorni kondicionerin", mjeku i njohur flet për rrezikun e përhapjes së koronavirusit Përvecc këshillës dhe në po të njëjtën kohë urdhrit "qëndro në shtëpi", këto kohë kemi dëgjuar plot të tilla me ëllim pa
"Kush rrezikohet më shumë dhe pse", cilat sëmundje rrisin rrezikun e infektimit me COVID 19 Burra, gra dhe fëmijë janë të infektuar me virusin e ri Corona me denduri të barabartë. Por pasojat janë shumë të ndrysh
Qarkullimi i lartë i lekut rrit rrezikun për COVID 19 Bankat dhe institucionet financiare në Shqipëri dy javët e fundit po bëjnë thirrje për kryerjen e pagesave online dhe pë
Përlotet infermierja në Itali: Njerëzit nuk arrijnë të kuptojnë situatën, furnizimet po mbarojnë Një infermiere në Milano ka shpjeguar situatën brenda spitaleve në Itali. E përlotur, ajo u bëri thirrje njerëzve që të
Shmangni koronavirusin: 9 këshilla praktike për të kufizuar rrezikun tuaj Nëse shpërthimi global i koronavirusit të ri COVID-19 po ju shndërron në një mikrob, ju tashmë e dini se si të kolliteni
Jo gjithmonë të mira, lengjet e frutave rrisin rrezikun e kancerit Konsumimi i shumë lëngjeve me fruta mund të rrisë rrezikun e kancerit, sipas një studimi të fundit. Ky është hulumtim
Nuk mund të mungojnë në tryezë, ushqimet që forcojnë zemrën Cilat janë ushqimet që thjesht nuk mund të mungojnë në tryezën tonë? Padyshim ato ushqime "miqësore" të zemrës si salmon
Përdorimi i specit djegës redukton rrezikun e vdekjes nga infarkti Të përdorësh zakonisht specin djegës në kuzhinë (rreth 4 herë në javë) redukton rrezikun e vdekjes nga Infarkti me 40% d
4 sjellje që rrisin rrezikun për zhvillimin e kancerit Si shkaku i dytë i vdekjeve në Shqipëri, rreziku i kancerit mund të jetë i frikshëm. Por lajmi i mirë është se disa nga
Alarm: Ndarja e peshqirëve me partnerin tuaj rrit rrezikun për norovirus Ekspertët thonë se peshqiri juaj i banjës mund të duket i padëmshëm, në të vërtetë mund të jetë shkaku i shumë të këqija