999 rezultate për

rrezikuara

Zbardhet urdhri: Çfarë do ndodhë me shkollat dhe qytetet më të rrezikuara nga COVID-19 Pa asnjë të dhënë mbi incidencën e transmetimit të virusit gjatë orëve të natës, bazuar vetëm në eksperiencën e vendeve
Rrebeshe shiu e deri në përmbytje, IGJEUM zbulon zonat më të rrezikuara Fundjava pritet të sjellë reshje shiu në të gjithë vendin ku pritet të ketë edhe përmbytje. Agjencia Kombëtare e Mbr
OKB rendit shtetet, ku është më e rrezikuar jeta në botë? Një raport i OKB-së thekson, se më të varfrit dhe refugjatët janë edhe më të rrezikuarit nga katastrofat. Se si përballo
Cilat komuna janë më të rrezikuarat nga COVID-19 në Shkup Çairi mbetet komuna me numër më të madh të rasteve edhe në 24 orët e kaluara, tregojnë të dhënat që sot i publikoi Minis
"Sloth robot" mund të përdoret për të shpëtuar speciet e rrezikuara Gjitari mekanik mund të përdoret në bujqësi precize. Kopshti Botanik i Atlantës do të përdorë një shthurje robotike p
Sot 42 raste të reja, cilat janë zonat më të rrezikuara nga COVID 19 në Shqipëri Gjatë 24 orëve të fundit, ministria e Shëndetësisë konfirmoi 42 raste të rejam dhe shkon në 1341 numri i të prekurve.
3 profesionet më të rrezikuara nga vdekja prej COVID-19 Sipas të dhënave të Zyrtës Kombëtare të Statistikave në Britani të Madhe, rojet, taksistët dhe kuzhinierët janë më të rr
Një studim i ri zbulon vendet e punës më të rrezikuara nga ndikimet e menjëhershme nga coronavirusi Reagimi ndaj coronavirusit të ri – përmes urdhrave dhe udhëzimeve të qëndrimit në shtëpi dhe distancimit shoqëror – mund
COVID-19 izoloi botën në banesa, gratë e vajzat më të rrezikuara në këto kohë Me marrjen e masave dhe izolimit në banesa, pritej të shtohej "dhuna në familje". Një alarm të tillë e ka dhënë sot,
Zgjerohet harta e koronavirusit, Tirana dhe Shkodra më të rrezikuarat Gjatë 24 orëve të fundit, janë konfirmuar me koronavirus 16 raste të reja duke shkuar në 377 numri i të prekurve në vend
Ekspertët kinezë: Cilat grupe gjaku janë më të rrezikuara nga koronavirusi Koronavirusi është një kërcënim për të gjithë botën. Në rang global kanë humbur jetën deri më tani 7,174 persona dhe të
MSH publikon listën, këto janë vendet më të rrezikuara nga koronavirusi Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut në web-faqen e saj e ka publikuar listën e vendeve që janë më të rreziku
Ekspertët: Organet më të rrezikuara të trupit dhe simptomat nga koronavirusi Studimet në vijën e parë të epidemisë në Wuhan dhe Kinë kanë filluar të japin përgjigje, se cila është gama e gjerë e si
Shembja e Teatrit, Meta merr letrën alarmante nga Presidenti ekzekutiv i Europa Nostra Presidenti ekzekutiv i Europa Nostra, Hermann Parzinger i ka dërguar një letër Presidentit, Ilir Meta ku i shpreh shqetë
Tirana dhe Durrësi, qytetet me të rrezikuara nga degradimi i tokës Tirana paraqitet me nivelin më të lartë të presionit mbi degradimin e tokës, kryesisht prej ndërtimeve pa kontroll, shti
Vlora dhe Shkodra janë qarqet më të rrezikuara në krimi në Shqipëri Qarqet e Vlorës dhe Shkodrës edhe këtë vit perceptohen si qarqet më të rrezikuara nga kriminaliteti. Ky është përfundimi
Meteorologjia tregon qytetet më të rrezikuara nga stuhitë Moti i keq, me reshje të dendura shiu ka goditur vendin pas tërmeteve. Meteorologia Tanja Porja në një lidhje direkte në
Pamje të rralla! Një ndër speciet më të rrezikuara në botë shfaqet në Munellë të Pukës (VIDEO) Rrëqebulli i Ballkanit, një nga speciet më të rrezikuara në Botë është filmuar në një video të rrallë nga kamerat kurth
Kapen njerëzit që hëngrën majmunin e rrallë Gjashtë persona janë arrestuar në Vietnam pasi e vranë dhe e hëngrën një majmun që është në listën e specieve të rreziku
Reshje shiu dhe zjarre, IGJEUM: Ja qarqet më të rrezikuara Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) bën me dije se gjatë 24 orëve të ardhshme disa qarqe të