999 rezultate për

rrezikuar

Personat me muskuj të dobët janë më të rrezikuar nga vdekja e parakohshme Të gjitha orët që i keni shpenzuar në palestër nuk janë të mira vetëm për pamjen tuaj fizike. Aq më shumë kohë që shp
Zjarri pushton kodrën e Liqenit të Thatë Prej afër 20 minutash flakët kanë pushtuar kodrën e Liqenit të Thatë në Tiranë, ndërsa zjarrëfiksja nuk duket gjekundi.
Levizën me motor uji mbi kokat e pushuesve duke i rrezikuar, policia bllokon mjetet dhe gjobit dy persona (VIDEO) Policia Kufitare ka bllokuar dy motorë uji në Durrës, të cilët kryenin manovra të rrezikshme brenda perimetrit të siguri
Personat që nuk hanë mëngjes janë të rrezikur Një person që nuk konsumon mëngjes, është më i rrezikuar të pësojë një goditje në zemër se sa një tjetër person që e kon
A është e rrezikuar Kosova nga fruthi? Pas njoftimit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë se shumë vende të botës, përfshirë edhe rajonin, janë në situatë a
Pamje të rralla! Një ndër speciet më të rrezikuara në botë shfaqet në Munellë të Pukës (VIDEO) Rrëqebulli i Ballkanit, një nga speciet më të rrezikuara në Botë është filmuar në një video të rrallë nga kamerat kurth
Macron: Europa kurrë më e ‘nevojshme’ se sot dhe kurrë me e ‘rrezikuar’ se sot Presidenti Francez, Emmanuele Macron i ka bërë thirrje qytetarëve të BE ta shfrytëzojnë votimin në zgjedhjet e Parlamen
Bëni kujdes, Brezovica është e rrezikuar nga ortekët Grupi i adhuruesve të natyrës “Kosovo Outdoor GURU” ka bërë thirrje te të gjithë adhuruesit e skijimit që të kenë kujdes
Buzë vdekjes, ja si ka rrezikuar një skiator tjetër në Brezovicë (VIDEO) Adonis Sejdiu, një skiator nga Ferizaj gjatë vitit 2015 kishte arritur të shpëtojë për mrekulli pas një orteku në Brezov
Alarmuese ndotja e ajrit në Prilep, qytetarët të rrezikuar Maqedonia po ngulfatet në ajër të helmueshëm, njësitë matëse edhe mbrëmë kanë treguar ndotje enorme të ajrit. Sipas s
Termometri shënon temperatura minimale, sot një nga ditët më të acarta Masat ajrore të qëndrueshme do të diktojnë mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare. Më të dendura vranësirat paraqit
Përgatituni për një fundjavë me temperatura ekstreme Fundjava në Kosovë do të jetë e ftohtë e me ngrica, gjë që do të shkaktojë vështirësi në trafik, bën të ditur IHMK-ja pë
Kapen njerëzit që hëngrën majmunin e rrallë Gjashtë persona janë arrestuar në Vietnam pasi e vranë dhe e hëngrën një majmun që është në listën e specieve të rreziku
Policët janë më të rrezikuarit nga sulmet Gentian Karaxha, është njëri nga tre pjesëtarët e Policisë së Kosovës që u përball me rrezikun për jetën në orët e para
Ferri kaplon SHBA-të, 25 të vdekur (FOTO LAJM) Autoritetet në ShBA kanë njoftuar se gjatë së shtunës janë gjetur edhe 14 trupa të tjerë, të cilët u shuan pas zjarrit t
Uji vërshon me tërë forcën në Teksas dhe rrëmben urën (VIDEO) Një sasi e madhe uji ka vërshuar në Teksas dhe ka marrë cfarë i ka dalë para. Sipas Daily Mail një urë është shkatërr
Në urën e "kërcimeve ekstreme", turistit i bie rripi i sigurimit (VIDEO) Në parkun Wansheng Ordovician, pranë qytetit të Chongqing në Kinë, vizitorët përballen me frikën teksa kalojnë në një la
Me makinë 8 000 euro! Xhisiela: Më mbron kushëriri i Rexhepit (VIDEO) Xhisiela Maloku është ndaluar nga gazetarët, të cilët i kanë kërkuar të flasë në lidhje me tritolin e shpëthyer në shtëp
Kujdes, të hënave jeni më të rrezikuar nga ataku kardiak Ndërkohë një vëzhgim tepër interesant ia ka dalë të identifikojë një detaj të padëgjuar më parë që ndikon në rrezikshmër
Reshje shiu dhe zjarre, IGJEUM: Ja qarqet më të rrezikuara Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) bën me dije se gjatë 24 orëve të ardhshme disa qarqe të