999 rezultate për

rreziku

Greqia shtrëngon masat deri në 16 mars, qytete të tëra futen në karantinë Zëvendës Ministri i Mbrojtjes Civile dhe Menaxhimit të Krizave, Nikos Hardalias ka njoftuar masat shtesë, në përballimin
Plas sherri mes lokalit në Vlorë: Dy persona bëjnë për spital të riun Një sherr mes të rinjsh ka ndodhur së fundmi në Vlorë, ku dy persona kanë dhunuar brenda një bari një të tretë teksa kon
Mbi 22 mijë raste aktive vetëm në Tiranë, cilat qytete janë vatra rreziku Në 24 orët e fundit në vendin tonë Ministria e Shëndetësisë raportoi se janë shënuar 19 viktima nga koronavirusi si dhe
Studimi: Një në katër pacientë me Covid vuajnë nga rënia e flokëve, kush janë më të rrezikuar Një e katërta e pacientëve me Covid përjetojnë humbje të flokëve në gjashtë muajt e parë pas infektimit, ku gratë duket
Rama publikon foton e infermieres shtatzënë: Në krye të detyrës duke marrë përsipër rrezikun Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto të veçantë ditën e sotme në rrjetin social Facebook, duke dashur të tregojë
Nuk ka më shpëtim! Kanye West nis të ndjejë rrezikun e divorcit nga Kim Kardashian (FOTO LAJM) Kim Kardashian dhe Kanye West po ecin tashmë në rrugë të ndara, duke qenë se martesa e tyre nuk ka shpëtim. Dyshja e njo
Ulet rreziku i përmbytjeve, IGJEUM tregon si do të jetë moti sot dhe nesër Pas reshjeve të shumta të shiut dhe borës, IGJEUM njofton se sot dt. 14 Shkurt 2021 pritet të ulet rreziku i përmbytjev
Acar dhe pa energji elektrike, si iu shpëtua jeta mes dëborës dy pacientëve në Elbasan Një ndër qarqet më të bllokuara nga dëbora është edhe Elbasani ku reshjet e dëborës nuk kanë pushuar gjatë gjithë natës
Nëse pini dy filxhanë kafe në ditë, a e dini se çfarë ndodh me mëlçinë Disa shkencëtarë amerikanë janë të mendimit se pirja e dy filxhanëve me kafe në ditë ul rrezikun e prekjes së mëlçisë ng
Plas sherri në mes të Vlorës, një burrë plagoset në kokë Mbrëmjen e sotme ka ndodhur një sherr në Vlorë ku është lënduar një shtetas. Policia njofton se ngjarja ka ndodhur në
Kërcasin thikat në Astir, plagoset 30 vjeçari Një 30-vjeçar është plagosur mbrëmjen e djeshme në zonën e Astirit. I riu i cili ka marrë plagë të rënda në trup ësht
Ju erdhi një kodi 6-shifror në Whatsapp? Eksperti sqaron rrezikun nëse e hapim “Përshëndetje, më falni, ju kam dërguar një kod 6-shifror me SMS gabimisht, mund të ma dërgoni ju lutem? Është urgjente!
Njerëzit që hanë dardhë çdo ditë janë 35% më pak të rrezikuar nga kjo sëmundje Dardha është një nga ato fruta që nuk zhgënjen kurrë. Ajo është padyshim një nga frutat më të shijshme dhe plot lëng të
Bota në rrezik ekstrem, shkencëtarët: Jemi në prag të kolapsit të ekosistemit Begatia po vjen me një "kosto shkatërruese" për ekosistemin që i siguron njerëzimit ushqim, ujë dhe ajër të pastër, thot
Rrezikoi jetën e dy karabinierëve, arrestohet 30-vjeçari shqiptar Në vend që të ndalet në një ndalesë, ai u përpoq të shpëtonte, duke rrezikuar të mbingarkonte dy karabinierë dhe të shka
Sa më herë t'ju vijnë periodat aq më të rrezikuara jeni Kur je adoleshente, ardhja e periodave për herë të parë të lumturon nga njëra anë pasi po rritesh e po bëhesh grua, por
Fundjava me rrebeshe shiu dhe erë të fortë, shtohet rreziku për përmbytje Moti duket se nuk ka ndërmend të qetësohet, madje në fundjavë do të ketë rebeshe të mëdha të cilat sërish do të rrezikoj
Epidemiologu me lajme të mira për qytetarët e Tiranës: Nuk jeni më të rrezikuarit Mjeku i njohur, Ilir Alimehmeti ka bërë një analizë lidhur me shifrat e larta të koronavirusit. Përmes një postimi të
38 vjeçari plagos me thikë të vëllanë në Vlorë Një person ka qëlluar me thikë të vëllanë në Vlorë, pas një grindjeje mes tyre për motive të dobëta. Sipas bluve, i p
Ekspertët ngrenë alarmin: Rreziku që i kanoset Biden nga biçikleta e tij Joe Biden mori të mërkurën zyrtarisht detyrë si president i 46-të i SHBA-ve. Biden po përballet me një sërë sfidash si p