999 rezultate për

rrezikshme

Rastet u rritën "frikshëm", cilat vatra janë më të rrezikshmet 4 persona kanë humbur jetën tek Infektivi gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit. Raportohet se kanë ndërru
Studim: Mbipesha është e rrezikshme për të prekurit me koronavirus Studiues të shërbimit shëndetësor britanik tregojnë se mbipesha është faktor risku për personat që preken me koronavirus
Gjermania merr vendimin për Shqipërinë, vend me rrezikshmëri të lartë për COVID Ambasada gjermane në Tiranë ka konsideruar se Shqipëria është vend me rrèzikshmëri të lartë të COVID-19 bazuar në vlerës
Qytetet më të "rrezikshme", si u shpërnda sot harta Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus në gjithë vendin. Testimi i bërë në personat e dyshuar gjatë 24 orëve
Kruja vatër e rrezikshme infeksioni, shënohen 8 raste të reja Regjistrohen nëntë raste të reja me koronavirus, në Krujë. Abc New s raporton se rastet e reja janë kontakte të rast
Fëmijët duhen mbrojtur nga përrallat, mesazhet e rrezikshme që vin prej tyre (FOTO LAJM) Përrallat dhe kukullat janë ndonjëherë mënyra më e mirë për të argëtuar fëmijët dhe ndoshta për të mbushur kohën e tyre
Aplikacione të rrezikshme për telefonin tuaj që duhet t’i fshini sa më parë (FOTO LAJM) Bota e smartfonëve sa na e ka lehtësuar jetesën, po aq e ka bërë më të lehtë për “hajdutët” që të vjedhin të dhënat tona
Skandaloze! Si përdoren pesticide të ndaluara e të rrezikshme për mishin, sallamin e frutat Kamera e fshehtë e emisionit “Stop”, zbuloi se si përdoren pesticidet e ndaluara e të dëmshme për shëndetin në spërkatj
Call Center kthehet në vatër të rrezikshme, si u shpërnda sot harta 25 raste të reja kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 në vendin tonë, duke e ccuar numri e të prekurve në total 1029.
10 organizatat mafioze më të rrezikshme në botë Vetëm në SHBA nga shitja e kokainës sigurohen çdo vit 34 miliardë dollarë. Por, cilat janë grupet më të mëdha kriminale
13 raste aktive brenda 24 orësh, si u skuq sot Durrësi Dita e sotme nuk ishte aspak pozitive për luftën ndaj COVID-19. Durrësi është kthyer në një vatër të rrezikshme të pë
5 gabime të rrezikshme që po bëni me vendosjen e maskave E kemi thënë edhe më herët që maskat tani janë bërë pjesë e normalitetit të ri. Njerëzit duket sikur po përshtaten me kë
Sot numri më i ulët i rasteve pozitive, cilat mbeten vatrat më të rrezikshme Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar sot vetëm 4 raste të reja, shkon në 872 numri i të prekurve. Ky është numri më i
10 rrugët më të rrezikshme për t’u përshkuar në botë (FOTO LAJM) Udhëtimet me makinë janë një mënyrë e shkëlqyer për të cepat e botës, por ato gjithashtu përbëjnë rrezik, për shkak të i
Shkatërrohet banda e rrezikshme e Italisë, në pranga edhe shqiptarë Policia Italiane ka vënë në pranga 15 persona, mes të cilëve edhe shqiptarë, të cilët janë kapur gjatë një operacioni ku
PISTAT/ Ekzekutimi i vëllezërve, lidhja me grabitjen e Rinasit dhe roli në bandat e rrezikshme Vrasja e dy vëllezërve Besmir dhe Viktor Haxhia në Durrës, vijon të ketë si pistë kryesore të hetimeve, atë të prishjes
Lajmet e rreme po aq të rrezikshme sa virusi Amer Kapetanovic* Kam hasur në lajme të rreme që lidhen me koronavirusin që në fazën e hershme të shpërthimit të pand
E kërkonte Italia, kapet në Shkodër 40 vjeçari me rrezikshmëri të lartë Policia e Shkodrës ka arrestuar një 40-vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Arresstimi i J. V., 40 vjeç, banues
9 raste të reja, cilat vatra janë më të rrezikshmet në vend Në 24 orët e fundit janë shënuar 9 raste të reja me koronavirus në vendin tonë. Harta shpërndarjes së rasteve pozitive a
Kishte frikë se do e eliminonin, kapet në Tepelenë tiransi me rrezikshmëri të lartë Policia e Tepelenës ka mundur të kapë dhe arrestojë dy të rinj nga Tirana, të cilëve iu është gjetur armë dhe drogë.