999 rezultate për

rrezik

Konsumoni shumë oriz? Jeni të rrezikuar nga këto sëmundje Shkencëtarët kanë zbuluar se ngrënia e sasive të mëdha të orizit rrit rrezikun e vdekjes nga sëmundjet e zemrës për shka
23 vjeçarja rrezikon të mbytet bashkë me të fejuarin dhe vëllanë në plazhin e Velipojës Si pasojë e motit të keq, vrojtuesit e plazheve kanë pasur një ditë të vështirë pune. Kështu, në plazhin e Velipojës,
Rrezikoni shumë, kurrë mos i prekni aknet në këto pjesë të fytyrës Aknet mund t’ju tundojnë, por në disa raste, shtrydhja e puçrave mund të jetë vdekjeprurëse. Enët e gjakut janë të përqë
Shpëtimi i pandës ka rrezikuar zhdukjen e kafshëve të tjera Ruajtja e pandës nga zhdukja ka qenë një nga përpjekjet më të mëdha. Dekada përpjekjesh për të ruajtur këtë habitat e ka
Francë, test në aeroport për pasagjerët e vendeve të rrezikshme Edhe Franca ka bërë ndjekur hapat e Gjermanisë. Sipas Ministrisë së Brendshme Franceze, pasagjerët kanë filluar të t
Çifti kapet duke kryer marrëdhënie në mes të ditës, rreziku për gjobën e majme Një çift është filmuar nga pushuesit e tjerë ndërsa kryenin marrëdhënie në një varkë në Liqenin e Komos. Kjo zonë ësh
Kini kujdes! Shëndeti i zemrës rrezikohet nga vapa e madhe Luhatjet e motit duket se kanë përfunduar duke i lënë vendin temperaturave përvëluese. Këto temperatura janë më të pa
Gjermania merr vendim: Testi i Covid-19 me detyrim, nëse vini nga këto vende Kush do të vijë në Gjermani nga një vend që ndodhet në listën me 130 vende të konsideruara si zona rreziku duhet të test
Deputeti i PS i prekur nga COVID-19: Jua them nga zemra, virusi është i rrezikshëm! "Virusi është i rrezikshëm dhe ka goxha pasoja serioze ndaj jua them nga zemra bëni kujdes vendosni maskën, ruani distan
Kapet "njeriu i verbër": Kush është shqiptari në Itali, pjesë e bandës së rrezikshme Policia Italiane ka arrestuar personin efundit nga banda shqiptare që operonte në zonën e Asti, veçanërisht në ato të Ni
Doni të udhëtoni drejt Gjermanisë? Tashmë kjo mund të realizohet, por ka një kusht Shqipëri, Kosovë, Serbi, Turqi, SHBA, etj.: Kush do të vijë në Gjermani nga një vend që ndodhet në listën me 130 vende t
Mos guxoni! A e dini pse Akrepi është shenja më e rrezikshme e horoskopit Akrepi Element: UJI Planeta dominuese: MARSI Nënshenja: BRICJAPI Ngjyra astrologjike: E KUQJA (me tone të mbyllta) d
Të brendshme të gabuara çojnë në infeksione të rrezikshme, si të kujdeseni Të vishni të brendshmet e gabuara mund të çojë në krijimin e infeksioneve të ndryshme. Njerëzit përgjithësisht po bëj
Nëse keni fobi lartësitë, këto fotografi më mirë mos i shikoni (FOTO LAJM) Nëse keni frikë nga lartësitë, më mirë as mos ik shihni këto fotografi pasi lartësitë janë të mëdha. Këto janë urat m
Rama "bëri" sikur u tërhoq, reagon ashpër KE: Rrezikohet humbja e besimit ndaj ligjit Komisioni Evropian kundërshton nismën e qeverisë për amnisti fiskale. Përmes një raporti kofidencial, KE rendit argument
EMRI/ Kush është personi me rrezikshmëri kriminale që u kap sot nga RENEA Selim Manehasa është pronari i një pike për shitjen e makinave që u arrestua sot nga forcat RENEA në Elbasan. Numri
Rezultatet e testeve radiologjike të Dybala, rrezikon mungesën kundër Lyon Paulo Dybala mund të jetë mungesa e madhe e Juventus për ndeshjen ndaj Lyon. Juventus do të ketë punë të vështirë në
Kalo nxjerr fotot, ajo ç'ka po nënvlerësohet mund të jetë e rrezikshme Infeksionisti i njohur, Tritan Kalo ditën e sotme ka dhënë nëpërmjet facebook një mesazh shumë të rëndësishëm. Kalo
Loja e rrezikshme nis të luhet në Shqipëri, brenda 1 jave 5 denoncime nga prindërit Përdorues anonim në internet që fshihen pas personazhit “Jonathan Galindo”, dhe i nxisin fëmijët drejt një loje që mund
Rrezikuan mbytjen, 3 të rinj shpëtohen mrekullisht në kohë Rrezikuan të mbyteshin teksa po lehashin në det tre të mitur, gjatë paadites së sotme. Ngjarja ndodhi në Divjakë, por