999 rezultate për

rrezet

Tiranasit nuk pyesin për koronavirus e "urdhrat" e Ramës, të gjithë në rrugë për rrezet e diellit Qeveria shqiptare ka ndërmarrë masa ekstreme për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Por tiranasit nuk i kanë
Bëni planet për nesër! Rrezet e diellit do të pushtojnë Shqipërinë Kjo javë ka patur ditë me diell, por nuk kanë munguar reshjet e diellit. Dita e fundit premton rreze të forta dielli der
Moderatorja e njohur shkëlqen nën rrezet e djellit (FOTO LAJM) Gazetarja e njohur e sportit, Daljana Sejdia, shfaqet mjaft aktive në rrjetet sociale. Moderatorja së fundmi ka post
Këshilla si mund të mbroheni nga vapa Temperaturat këto ditë kanë filluar të rriten dhe me ardhjen e vapës, shfaqen rastet e problemeve shëndetësore. Sidomos,
5 sekrete për nxirje të menjëhershme në plazh Vera erdhi dhe ajo që të gjithë kërkojnë me siguri është një nxirje e shpejtë dhe e qëndrueshme. Po si të nxihemi sa më
Këto janë mitet e gabuara për rrezet e diellit Ndonjëherë dëshira për të marrë rreze sa më shpejt dhe për një periudhë të shkurtët kohore, na bënë të kryejmë disa gabi
Si të lidhësh turbanin në 10 minuta për tu dukur trendi (FOTO LAJM) Ashtu sikundër e kemi vënë re, gjatë gjithë verës do të mbizotërojnë turbanët apo shamitë e kokës. Të ngjyrave, motiv
Si të mbrohemi nga rrezet e forta të diellit Edhe në qoftë se nuk shkojmë në plazh, vera është një kohë kur është e nevojshme të merren disa masa paraprake kundër di
Si të mbrohemi nga rrezet e dëmshme të diellit Shmangia nga ekspozimi direkt në diell është më mirë se sa losionet për mbrojtje nga rrezatimi Ulja nën hijen e një d
Këto janë 5 truke do iu bëjnë të nxiheni menjëherë në plazh era erdhi dhe ajo që të gjithë kërkojnë me siguri është një nxirje e shpejtë dhe e qendrueshme. Po si të nxihemi sa më s
Mësoni kur pushojnë reshjet në Tiranë Ditët e fundit i gjithë vendi është përfshirë nga një moti me shi që ka rikthyer ndjesinë e dimrit. Madje në kryeqytet r
Si rrezet e diellit dëmtojnë lëkurën tonë (FOTO LAJM) "Portretet ultravjollcë" të bëra nga një fotograf, tregojnë imperfeksionet e fytyrës, që syri i njeriut nuk mund t’i vër
Figura e Jezusit shfaqet në Itali, gëzohen besimtarët Disa fotografi të çuditshme janë publikuar në internet. Në to vërehet figura e Jezu Krishtit në qiellin e një qyteti ita
Ky është rreziku i madh gjatë fluturimeve me avion krahas aksidenteve Nëse jeni një ndër ata udhëtarë të cilët më shumë dëshirojnë të ulen afër dritares, do të duhej kushtuar kujdes paralajm
Verbim e kancer, dëmet që shkakton shkakton ekspozimi i lartë në diell I nxehti ka nisur tashmë, e përveç dëshirës për pushime dhe një ngjyrë të bronztë, na vë edhe përballë një sërë rreziqev
Nisën pushimet: A i dëmton flokët uji i detit? Flokët dëmtohen seriozisht nga rrezet negative të diellit. Prandaj, gjatë verës ju nevojiten produkte që përmbajnë fa
Kujdes nga vapa, mënyrat se si të mbroheni Temperaturat këto ditë kanë filluar të rriten dhe me ardhjen e vapës, shfaqen rastet e problemeve shëndetësore. Sidomos,
Për ta mbrojtur lëkurën, shmangni diellin në këto orë Marrja e rrezeve ultravjollcë është një faktor rreziku për shumicën e kancereve të lëkurës, drita e diellit është burimi
Që nga rrezet e diellit te kosi, veprimet e përditshme që ju bëjnë të lumtur Ndonjëherë lumturia gjendet në gjërat e vogla përreth jush prandaj herën tjetër kur tju pushtojë stresi bëni këto veprim
Rrezet e telefonave shkaktojnë kancer rezatimi i telefonit celular mund të paraqesë rrezik për kancer të caktuar për disa për disa individë. Kështu thotë një