999 rezultate për

rrezet

Verbim e kancer, dëmet që shkakton shkakton ekspozimi i lartë në diell I nxehti ka nisur tashmë, e përveç dëshirës për pushime dhe një ngjyrë të bronztë, na vë edhe përballë një sërë rreziqev
Nisën pushimet: A i dëmton flokët uji i detit? Flokët dëmtohen seriozisht nga rrezet negative të diellit. Prandaj, gjatë verës ju nevojiten produkte që përmbajnë fa
Kujdes nga vapa, mënyrat se si të mbroheni Temperaturat këto ditë kanë filluar të rriten dhe me ardhjen e vapës, shfaqen rastet e problemeve shëndetësore. Sidomos,
Për ta mbrojtur lëkurën, shmangni diellin në këto orë Marrja e rrezeve ultravjollcë është një faktor rreziku për shumicën e kancereve të lëkurës, drita e diellit është burimi
Që nga rrezet e diellit te kosi, veprimet e përditshme që ju bëjnë të lumtur Ndonjëherë lumturia gjendet në gjërat e vogla përreth jush prandaj herën tjetër kur tju pushtojë stresi bëni këto veprim
Rrezet e telefonave shkaktojnë kancer rezatimi i telefonit celular mund të paraqesë rrezik për kancer të caktuar për disa për disa individë. Kështu thotë një
Çfarë janë rrezet HEV dhe si po e dëmton lëkurën tuaj Me siguri e dini që rrezet e diellit ju dëmtojnë lëkurën dhe (shpresojmë) kujdeseni për të duke përdorur krem mbrojtës k
Asteroidi shpëton nga rrezet diellore falë mbrojtjes misterioze Një asteroid me formë të çuditshme që ka hyrë në sistemin tonë diellor ka shpëtuar nga nxehtësia e madhe e rrezeve të di
Çfarë duhet të hani në plazh për t’u mbrojtur nga rrezet e diellit Rrezet e diellit gjatë këtij stinës së verës janë shumë të forta, prandaj është e rëndësishme që lëkura të mbrohet për t
Këto ushqime ju mbrojnë nga rrezet e diellit Shumë pak e dinë por në fakt edhe suhqimi që ha mund të të mbrojë nga dielli. Tashmë është e provuar që ushimi është
Mënyrat më të mira për t’i larguar dhimbjet e djegies nga dielli Kur dilni jashtë, është e domosdoshme të vendosni krem kundër diellit, ta aplikoni atë herë pas here (thuajse çdo dy orë
Si të mbroni lëkurën tuaj nga rrezet e diellit Tashmë ditët janë gjithmonë e më të nxehta dhe dermatologët kanë disa këshilla për të na dhënë. Ata këmbëngulin se lëkur
Ilda Bejlerit i ka ndodhur diçka e pakëndshme (FOTO LAJM) Moderatorja e SuperSport, Ilda Bejleri njihet edhe për bukurinë dhe format bombastike të saj. Shumë aktive në rrjetet
Mbrojini flokët nga dielli me këto këshilla Jemi në stinën më të nxehtë të vitit dhe flokët janë shumë të rrezikuar se në cdo stinë tjetër. Ajo që duhet të b
Keni tatuazh? Kujdes nga rrezet e diellit gjatë verës Sidomos tani që vera është erdhi, dhe trupi ekspozohet më tepër Mjaft persona tundohen nga një tatuazh. Tendencat e tat
Rreziku nga Kanceri i Lëkurës, si të mbrohemi! Mjekët onkologë japin këshilla sesi duhet mbrojtur lëkura nga ekspozimi i tepruar në diell. Dr. Emiljana Huti, mjeke
Miliarderi shqiptar "tradhton" Pamela Anderson, ja me kë është sot (FOTO LAJM) Fatmir Hysenbelliu, djali i biznesmenit të njohur Irfan Hysenbelliu u kap nga paparacët e DailyMail në praninë e aktores
Mezi prisni plazhin? Kini kujdes mos përfundoni si këta persona (FOTO LAJM) Me siguri pjesa më e madhe mezi presin verën, plazhin e diellin e nxehtë. Kush nuk e do që në fillim të verës një tru
Rikthehen rrezet e diellit në Maqedoni Janë rikthyer rrezet e diellit në Maqedoni, por temperaturat do të vijojnë të mbeten të ulta e për pasojë do të jetë fto
Ja si ndikojnë rrezet e diellit në shëndetin tuaj mendor Për të studiuar lidhjen midis motit dhe diagonzës së depresionit, Mark Beecher dhe bashkëautorë të tjerë sudiuan të dhën