999 rezultate për

rreze

Beyonce, rrezëllitëse me fustanin e bardhë (FOTO LAJM) Këngëtraja dhe aktorja amarikane ka postuar disa foto në rrjetet e saj sociale ku duket në formë të përkryer , shkruan A
"Skandal! Shqiptarët varrosen si ushtarë grek", nis ndërtimi i varrezës në Këlcyrë (FOTO & VIDEO) Në Këlcyrë ka nsiur ndërtimi i pestë i varrezave për të ashtuquajturit ushtarët grek të rënë në luftën italo-greke.
Kërcënon Putin: Lufta bërthamore do të sjellë zhdukjen e njerëzimit Duke folur në konferencën vjetore për media në Moskë, Putin tha se shpreson se do të mbizotërojë gjuha e përbashkët në k
Reuters: Në varrezën shqiptare të MIG-ëve në Kuçovë (FOTO LAJM) Për shumë kohë varrezë e forcave të saj të fuqishme ajrore, baza e Kuçovës në Shqipëri është vendosur të bëhet një staci
Ronaldo fillon përsëri pushimet, shihet në jahtin e tij duke marrë rreze dielli Edhe pse Liga e Kombeve ka filluar, ylli portugez Cristiano Ronaldo nuk është grumbulluar me kombëtarej e tij. Ai po
Më të shtrenjtat në histori, këto armë kushtojnë sa qimet e kokës Cabot Guns ka prodhuar dy pistoleta Colt 1911, model i përdorur nga ushtria amerikane në vitet 1911-1968, që kushtojnë 4
Ekspozimi ndaj rrezeve X, a e rrit rrezikun për kancer Është në praktikën e përditshme mjekësore që për të vendosur mbi sëmundjet e sakta që kanë pacientët, u kërkojnë një gra
Përbindëshi bërthamor rus që mund të sjellë fundin e botës (FOTO LAJM) Ajo quhet ndryshe “makineria e ditës së fundit të botës”, është një nëndetëse e telekomanduar bërthamore, më e reja e ar
Ky është rreziku i madh gjatë fluturimeve me avion krahas aksidenteve Nëse jeni një ndër ata udhëtarë të cilët më shumë dëshirojnë të ulen afër dritares, do të duhej kushtuar kujdes paralajm
Verbim e kancer, dëmet që shkakton shkakton ekspozimi i lartë në diell I nxehti ka nisur tashmë, e përveç dëshirës për pushime dhe një ngjyrë të bronztë, na vë edhe përballë një sërë rreziqev
Ata po martoheshin, ajo po merrte rreze dielli (FOTO LAJM) Një grua që po merrte rreze dielli prishi setin fotografik të një çifti të sapomartuar duke mos pranuar që të largohej n
Nisën pushimet: A i dëmton flokët uji i detit? Flokët dëmtohen seriozisht nga rrezet negative të diellit. Prandaj, gjatë verës ju nevojiten produkte që përmbajnë fa
Kujdes nga vapa, mënyrat se si të mbroheni Temperaturat këto ditë kanë filluar të rriten dhe me ardhjen e vapës, shfaqen rastet e problemeve shëndetësore. Sidomos,
Greta shfaqet mjaft në formë (FOTO LAJM) Shumë shpesh këngëtaret dhe në përgjithësi artistët më shumë komentohen për dukjen dhe paraqitjet e tyre. Greta së fu
Për ta mbrojtur lëkurën, shmangni diellin në këto orë Marrja e rrezeve ultravjollcë është një faktor rreziku për shumicën e kancereve të lëkurës, drita e diellit është burimi
"Vrasësi i Kinës", India teston raketën bërthamore që frikëson kinezët (VIDEO) India zhvilloi një test të suksesshë gjatë ditës së djeshme me raketën e saj ndërkontinetale Agni-5, e cila është quajtu
Që nga rrezet e diellit te kosi, veprimet e përditshme që ju bëjnë të lumtur Ndonjëherë lumturia gjendet në gjërat e vogla përreth jush prandaj herën tjetër kur tju pushtojë stresi bëni këto veprim
Gjenden eshtra ku po gërmohet për varrezë masive në Gjakovë Eshtrat e pesë personave janë gjetur në një varr të dyshuar masiv pranë qytetit të Gjakovës në Kosovë, edhe pse identite
Përbindëshi bërthamor rus që mund të sjellë fundin e botës (FOTO LAJM) Ajo quhet ndryshe “makineria e ditës së fundit të botës”, është një nëndetëse e telekomanduar bërthamore, më e reja e ar
Britania urdhëron nëndetëset të lëvizin brenda rrezes goditëse të Sirisë Theresa Maj njoftohet se urdhëroi nëndetëset britanike të lëvizin brenda rrezes goditëse të Sirisë. Masa e pretenduar si