999 rezultate për

rrezatimi

​Shkaku i rënies së madhe të numrit të insekteve mund të jetë rrezatimi i celularëve Rrezatimi i telefonit celular mund të kontribuojë në rënien e mprehtë të popullatave të insekteve që janë parë vitet e f
Flini gjumë pranë celularit? Mësoni ç’thonë ekspertët Si shumica sot, ju ndoshta flini me celularin pranë në shtrat ose në komonë ngjitur. Një raport i Bankës së Amerikës
Ekspozimi i gjatë në diell plak lëkurën, shton rrudhat dhe rrezikun tumoreve Nga Dr. Irena Savo Mbrojtja e lëkurës ndaj rrezatimit diellor, shpjegimet e dermatologes për të mos rrezikuar shëndet
Mushkonjat tigër sterilizohen nëpërmjet rrezatimit Mushkonjat-tigër mbeten një sfidë globale për përhapjen e viruseve tropikale në mbi 130 shtete. Organizata Botërore e Sh
Shkaktar i kancerit, lëreni celularin larg shtratit kur flini Një studim i bërë kohët e fundit nga Instituti Kombëtarë Shëndetësor në Britani, na paralajmëron të bëjmë shumë kujdes n
Një Çernobil i dytë? Alarm radioaktiv pas shpërthimit në Rusi Nivelet e rrezatimit pranë vendit ku ndodhi një shpërthim vdekjeprurës i raketave në veriun e largët të Rusisë u regjis
Tmerri i Çernobilit, fotot e rralla pas katastrofës (FOTO LAJM) Menjëherë pas shpërthimit më 26 prill 1986, pak njerëz ishin të gatshëm të duronin nivelin e rrezatimit masiv dhe të dok
Kurrë mos flini me celular pranë trupit tuaj Një studim i bërë kohët e fundit nga Instituti Kombëtarë Shëndetësor në Britani, na paralajmëron të bëjmë shumë kujdes n
Përpiquni ta mbani celularin sa më larg kur flini, ju sëmur pa e kuptuar Një studim i bërë kohët e fundit nga Instituti Kombëtarë Shëndetësor në Britani, na paralajmëron të bëjmë shumë kujdes n
Shiten edhe në Shqipëri, 15 telefonat që shkaktojnë më shumë kancer (FOTO LAJM) Portali statistikor gjerman “Statista” publikoi më 24 gusht listën me 15 modelet e telefonave që lëshojnë më shumë rreza
A shkakton kancer skaneri nëpër aeroporte? Depërtimi përmes skanerëve të sigurimit të aeroportit duke përfshirë dhe kabinën prej xhami, nënkupton në një mënyrë nën
Braktiset Fukushima: Qyteti goditet nga rrezatimi që del nga bërthama e tokës (FOTO) Këto imazhe të bezdisshme tregojnë një Fukushima të braktisur, e dëmtuar si pasojë e një rrezatimi nga termocentrali që
A shkaktojnë kancer skanerët në aeroporte? Depërtimi përmes skanerëve të sigurimit të aeroportit duke përfshirë dhe kabinën prej xhami, nënkupton në një mënyrë nën
E rrallë, njihuni me dy lulet e mrekullisë Shkencëtarët në Kili kanë zbuluar molekula tek dy lloje lulesh që rriten në Antarktidë dhe që i mbrojnë ato nga rrezatim
Studim: Rrezatimi i telefonave rrezik për kancer Rrezatimi që vjen nga telefonat përbën rrezik për disa lloje të kancerit të një pjesë e njerëzve. Kështu tregojnë të
Njihuni me dy lulet e mrekullisë Shkencëtarët në Kili kanë zbuluar molekula tek dy lloje lulesh që rriten në Antarktidë dhe që i mbrojnë ato nga rrezatim
Njihuni me dy lulet e mrekullisë Shkencëtarët në Kili kanë zbuluar molekula tek dy lloje lulesh që rriten në Antarktidë dhe që i mbrojnë ato nga rrezatim
Mjekët japin alarmin: Celularët po shkaktojnë kancer! Rrezatimi nga pajisjet është i lidhur me kancerin dhe infertilitetin, ndaj dhe përdorimi i tepërt i celularit është një
Ja si do të shpërndahej rrezatimi nëse Koreja e Veriut lëshonte një bombë bërthamore në Paqësor (VIDEO) Disa pamje grafike dhrithëruese tregojnë se si do të përhapej radioaktiviteti nëpër botë nëse Koreja e Veriut do të lesh
Vajza që ha çdo ditë mollët e kontaminuara nga Çernobili (VIDEO) Një vajzë e cila nuk dëshiron të zbuloj emrin e saj të vërtetë, publikon vazhdimisht video të ndryshme nga hulumtimet e