999 rezultate për

rrethore

Arsyeja misterioze pse avionët kanë dritare të rrumbullakëta Në shumicën e shtëpive dritaret janë katrore, drejtkëndëshe por mund të jenë edhe trekëndore. I njëjti rregull është
Zbulohet arsyeja pse dritaret në aeroplane janë të rrumbullakëta Në shumicën e shtëpive dritaret janë katrore, drejtkëndëshe por mund të jenë edhe trekëndore. I njëjti rregull është
Zbulohet arsyeja pse dritaret në aeroplane janë të rrumbullakëta Në shumicën e shtëpive dritaret janë katrore, drejtkëndëshe por mund të jenë edhe trekëndore. I njëjti rregull është
Dëmtohen dy makina të kosovarëve në Serbi (FOTO LAJM) Një qytetar i Kosovës ka denoncuar shkatërrmin e 2 veturave në Nish me drejtim të Beogradit. "Dashta met tregu me dho
Zbulohet arsyeja pse dritaret në aeroplane janë të rrumbullakëta Në shumicën e shtëpive dritaret janë katrore, drejtkëndëshe por mund të jenë edhe trekëndore. I njëjti rregull është
A e dini pse dritaret e aeroplanëve janë gjithmonë në formë rrethi? Dritaret, në shumicën e shtëpive janë këndore, kryesisht drejtkëndëshe, katrore e trekëndëshe. I njëjti model është
Retë në formë rrethore, frikësojnë vendasit (FOTO LAJM) Retë në formë rrethore kanë frikësuar banorët në Cape Toën, duke menduar se po sulmohen nga jashtëtokësorët. Retë ngjyrë
Tre mënyra lehtësimi për dhimbjen e kokës Dhimbjet e kokës janë fenomen që ju ndodh të gjithëve në një moment ose në një tjetër të gjithë përpiqemi ta largojmë sa
Shpërndahen vulat rrethore në të gjitha bashkësitë lokale të Komunës së Prishtinës U bë sot shpërndarja e vulave rrethore në të gjitha bashkësitë lokale të Komunës së Prishtinës. Gjithsej 28 vula rrethor
Tregëtonte lëndë plasëse, prangoset 30-vjeçari Një 30-vjeçar nga komuna Bërxull është ndaluar nga policia me akuzën e prodhimit dhe tregëtimit të lëndëve plasëse të te